Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fulldoklik a kutyám mit...

Fulldoklik a kutyám mit tegyek? Ma megfürdedtük és utána kezdte el csinálni de egész nap pedig szoba kutya ez mitől van?

Figyelt kérdés
2016. dec. 22. 19:18
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
szurkolni ? itt mindenki azt hiszi ő a atyaúristen aztán azt se tudják itt mi képp mennek a dolgok azt hiszik hogy ők nem tudom milyen városba laknak akkor ők már külön emberek mikor a cipőm talpát se engedném hogy lenyaljátok barmok.
2016. dec. 23. 12:08
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg mi vagyunk a hülyék, mi hagyjuk fuldokolni a kutyadat, ugye? A cipőtalpra meg lábtörlőt ajánlok. Nameg persze kisebb arcot! Segítséget kértél, leírták, hogy így nem lehet megállapítani, vidd orvoshoz, és megis a válaszolók a hülyék? Gratulálok, "taps-taps"!
2016. dec. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos az se segít, ha leszólsz másokat azért, mert te nem tudsz valamit biztosítani a kutyádnak, amire szüksége lenne.

Még mielőtt magához vesz az ember egy állatot, tisztában kéne lennie például azzal is, hogy mit fog tenni, ha olyankor lesz gáz, amikor nem rendel állatorvos. Ezt meg lehet kérdezni előre a dokitól, hogy ő elérhető-e rendelési időn kívül, vagy kit lehet hívni, hol van ügyelet, illetve hol van olyan ügyelet, ahol szükség esetén műteni is tudnak. Ez nem varázslat, csak előrelátás, pár mondatnyi kommunikáció. De valahogy az emberek manapság azt hiszik, hogy az internet majd mindent megold, és semmire nem kell előre készülni.

2016. dec. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a bekötőutas beszólást, amire ez a kirohanás szólt. Kérdező, értsd meg, qrva nehéz évente ötszázezer olyan kérdést olvasni itt, hogy hááát ők pici faluban laknak, kocsi sincs, a szomszéddal haragban vannak, nem tud mit csinálni a kutyával. Tudod, mennyire nehéz eldönteni, igaz-e, vagy csak mentség, amiért nem mer az illető tenni valamit? vagy mert nem meri bevallani, hogy nem tudná kifizetni?

A kegyetlen igazság az, hogy ha állatot tartasz, kell a B terv, és kell, hogy legyen megoldás vészhelyzetekre. Igen, nekem könnyű, városi vagyok, az utca végén van egy állatkórház. De aki állatot tart, ha Mucsajröcsögealsó utolsó viskójában lakik, akkor is felelős azért az állatért.

Nagyon nehéz olyan kérdezőket látni, akik maguktól annyira nem vetemednek, hogy felhívjanak egy orvost (ami ingyenes - ezt a tanácsot is én adtam).

Utálok ezzel drámázni, de tényleg az fordul meg az emberben, hogy minek az ilyennek állat és mégis mennyire gondolta ez az ember át az állattartást? Mégis mennyire felkészült, ha az internet előtt ülve az nem jut eszébe magától, hogy kikeressen egy telefonszámot és felhívja?

Az ilyen gazdi biztosan azt sem tudja, hogy nagyobb állatklinikák, kórházak el is mennek az állatért, ha úgy adódik.


Úgyhogy amikor azt írod, kibe és hogy törölnéd a cipőd talpát, gondold át, hogy vajon az, aki perceken át ontja neked a tanácsokat, hogy segítsen a kutyádon, szó szerint több fáradságot beleölve ebbe, mint te, megérdemli-e. És te, aki ülsz a babérjaidon, és a felháborodáson kívül mást nemigen teszel önerőből, nem-e érdemled meg ugyanezt.

Nekem mindegy, arctalan, névtelen kommentelő vagyok. Tudod, ki szív veled? A kutyád. Mikor ilyet csinálsz, tulajdonképpen őbelé törlöd bele a talpad.

2016. dec. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!