Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vérzik az ínye rágáskor?

Miért vérzik az ínye rágáskor?

Figyelt kérdés
7 éves nagytestű kutyám van. Az orvosok szerint minden rendben a fogaival, minimális fogköve van csak, és már 2-szer is volt fogkő eltávolításon. Ennek ellenére, ha valami keményet rág vagy ha sokáig rágódik valamin, akkor az őrlőfogai alatt vérezni kezd az ínye, elég erőteljesen. Fájdalom jeleit nem mutatja. Tápnál nem szokott előfordulni, csak akkor ha fogtisztító rudat rág, vagy hasonló keménységű ételeket (pl. száraz kenyér, csont, stb...) Régebben gyakran rágott szét csomagolásokat játékból, persze csak felügyelet mellett, és semmi veszélyeset (pl. tejes doboz, stb.), és azután is vérzett az ínye- pedig az csak papír. Utána mindig benézek a szájába, és soha nem láttam még sérülést az ínyén, tehát nem sértette fel az étel. Csak a fogai alsó körvonala mentén látszódik a vér. Én már mondtam orvosnak ezt a problémát, de azt mondta, ne aggódjak, nincs semmi baja. Rutascorbint rendszeresen kap, úgyhogy a vérzékenység kizárva. Prémium száraztápot eszik, néha gyümölcsöket is kap, és nemrég vitamintablettákat is vettem neki, úgyhogy vitaminhiány se lehet. Már évek óta előfordul nála az ilyesmi.

2016. dec. 25. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A vérzékenységnek semmi köze a rutascorbinhoz. Ha tudsz találni valakit, aki járatos a kutya hematológiában, akkor talán érdemes lenne egy hematológiai kivizsgálást csinálni.
2016. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én úgy tudtam, hogy a C-vitamin hiány okoz vérzékenységet, és a rutascorbinban lévő C-vitamint a kutyák jól tudják hasznosítani.
2016. dec. 25. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen érzékeny az ínye, embereknél is van ilyen.
2017. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a cicámnak vannak hasonló problémái, nekünk is azt mondta a doki, hogy neki érzékenyebb az innye, ugyanúgy van így embereknél is, cicáknál, szóval kutyáknál is előfordul.
2017. jan. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!