Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyalogatástól vérzik a...

A nyalogatástól vérzik a kutya vagy fertőzése van?

Figyelt kérdés
A héten lettem figyelmes, hogy kan palota-tacskó keverék kutyusom hirtelen elég gyakran nyalogatja a nemi szervét. Ez normális, de ettől vérezne neki? Fertőzésre gyanakszom, bár hetente fürdetem és nem találtam semmilyen elváltozást. Tanácsot szeretnék, akik találkoztak már hasonlóval.

2016. nov. 17. 15:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném, hogy a vér mennyisége nem aggasztó mértékű, csak kisebb-nagyobb cseppeket hagy a padlón, viszont ilyet még nem tapasztaltam náluk és valószínűleg jelez valamit.
2016. nov. 17. 15:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Vidd azonnal orvoshoz!!!
2016. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vidd állatorvoshoz, és ne fürdesd hetente, mert nem tesz jót se a bőrének, se a szőrének. (télen meg kifejezetten rosz, mert az a minimális faggyú is kimegy a szőréből, ami egy szobakutyának van, így mindig bőrig ázik, ráadásul fázni is fog)
2016. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nem normális! Ha a nyalogatástól is van, akkor valami miatt irritált az a felület. Vidd orvoshoz.

De akár lehet a heti fürdetéstől is, hogy kiszáradnak az érzékenyebb felületek. Miért fürdeted ilyen gyakran? A kutyáknak ez ártalmas. 3-4 havi, vagy még ritkább bőven elég!

2016. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

15:58-as október óta száraz samponnal fürdetem, és igyekszem 2 hétre tolni a tisztálkodását.

16:45-ös azért, mert este a házban van és mivel sokat tisztálkodik, így hamar lesz szaga és a kanapén ülve nem ő a legkellemesebb illatú dolog az ölemben, de az állatorvosnál rákérdezek, hogy mit tehetek ezügyben. :)

2016. nov. 17. 19:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Az enyéim is a házban vannak esténként, de nekik önmagukban nincs rossz szaguk. Az egyiknek volt egy komolyabb bőrbetegsége, akkor volt szaga. Vagy mikor a bűzmirigye magától nem ürül, szintén van.


A nagyon sok tisztálkodás is valamire utal. De akár valóban lehet a gyakori fürdetéstől is ez. A bőrének, szőrzetének nem tesz jót.

2016. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy állatnak, főleg egy kutyának, aki kint is mászkál nem lesz soha kellemes illata. Viszont ha kifejezetten büdösnek érzed, és nem csak egy általános "kutyaszag" van jelen, akkor lehet valami még a háttérben. Mindenképp kérdezz rá a dokinál!
2016. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fertőzés, remélhetőleg nem még annál is nagyobb baj. Esetleg lehet odabent idegen test is. Mindenképpen orvos, és ne halogasd.
2016. nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam megválaszolom a kérdést, ha valaki hasonlót tapasztalna a kutyájánál.

Az ultrahang és a vizsgálat kimutatta, hogy a kutyusomnak prosztata-megnagyobbodása van. Ezért akkor is volt vizelési ingere, amikor valójában nem is kellett neki és az erőlködéstől csepegtetett vért.

Erre létezik időleges, kúraszerű tablettás kezelés, és persze az ivartalanítás, ami végleg megszünteti a problémát.

Én az utóbbit választottam, jól van, lábadozik. :)

2016. dec. 1. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!