Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk leszoktatni...

Hogyan tudnánk leszoktatni kutyánkat a "macskázásról"?

Figyelt kérdés

óriási gonddal küzdünk.

kan boxer kutyánk mellett (közel 1,5 éves) cicáink is vannak, mind az udvaron. a kutya néha játékszernek tekinti őket, ez viszont nekik nem esik túl jól -enyhén szólva. sajnos megesett már, hogy megölt egyet. hogyan tudnánk leszoktatni arról, hogy a cicákkal "játsszon" ? nagyon fontos lenne, mert megint vannak apróságok, akiket szeretnénk majd elajándékozni, mert már túl sok van belőlük; azt viszont semmiképp sem szeretnénk, ha még egy ilyen szomorú eset megtörténne, nem bírnám ki! megutálnám a saját kutyámat, pedig alapvetően imádni való eb.


2008. okt. 7. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szerintem menjetek ki a kertbe a kutyával amikor a macskák is kint vannak és nézd meg hogy viselkedik velük ha rosszul akkor akkor egy kicsit üsd meg az orrát de ne túl erössen csak érezze hogy rosszat csinált. Vagy próbáld össze barátkoztatni őket hátha sikerül. Amugy meg az a fajta nem is egy olyan macska szeretö.


Remélem segitettem.

2008. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez sajnos nem működik... ha bántja valamelyiket, mindig kap a fejére. sőt! tudja, mikor csinál rosszat, mert ha nem vagyok lent, és észreveszem az ablakból, hogy a cicáknál ólálkodik, lemegyek, és ő lapítva közelít felém, fülét farkát behúzva. tehát szerintem nagyon jól tudja már, hogy nem szabad. de nem lehetünk folyton folyvást vele, ez sajna lehetetlen. viszont amikor például szeretgetünk egy cicát, és ő irigykedve odajön, őt is megsimogatjuk, vele is játszunk. már nagyon el vagyok keseredve.. nem tudom, mit tegyek.. :(
2008. okt. 7. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem dönts, hogy kutyát vagy macskát akarsz inkább tartani. A kettő nehezen fér meg együtt, főleg egy boxer esetében.
2008. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nálunk van kutya és macska is. a mi macskáink elfutnak, ha idegesíti őket a kutya. próbál velük játszani, de ők nem hagyják magukat. alakítsatok ki a macskáknak egy olyan helyet, ahova a kutya biztosan nem tud bemenni. mi a fészer ajtajára vágtunk egy kis lyukat. amíg kicsik voltak a macskák, nem is nagyon mászkáltak el, csak pár méterre, úgyhogy hamar elérték a menedéket, ha jött a kutya. most már fél évesek a cicusok, a kutyát annyira már nem is érdeklik, csak néha megbojgatja őket. akkor a macskák meg tűrnek, vagy rohannak.:)
2008. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!