Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mini yorkshire terriert...

Mini yorkshire terriert kaptam karácsonyra, a tenyésztő azt mondta még ne fürdessem meg, de mégis jó lenne. Ha nem megy a fülébe, akkor megfürdethetem?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha finom friss itthoni illata lenne.Mondjuk tiszta de én jobbszeretném,ha fürdene,nem tudom mennyire ártok a bőrének ezzel?Vagy csak vizes ruhával törölgessem át?
2016. dec. 28. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Megfürdetheted de csak 1-2 havonta. többször csak sima vízzel szabad de annak meg nincs sok értelme. Ha túl sokat fürdeted elcseszed bőrét és a szőrét.

OFF: Mini yorkie nincs, miféle tenyésztő volt az??

2016. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Megfurdetheted de csak kutyasamponnal es ha lehet a fejet ne locsold le. Azt torolgesd at vizel ruhaval pl. A fulere nagyon kell vigyazni. Plusz egy eletre megutalja a furdest ha rogton szembelocsolod...
2016. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha nincs más okod rá azon kívül, hogy neked jobban tetszene ha sampon illata lenne, akkor ne fürdesd meg. Ahogy az első is írta gyakori samponos fürdetés árt a bőrének.


Off:

Mini Yorkshire Terrier néven a túltenyésztett egyedeket adják ami gyengébb mint egy átlagos Yorki ezért nem nő akkorára. Esetleg valami fajta jellegű keverék de magában olyan fajta, hogy Mini Yorkshire Terrier nem létezik. Igen vannak olyan fajták amiből vannak hivatalosan is minik, de ebből nincs.

2016. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Előbb szerezz be egy kutyasampont. Az emberitől száraz és korpás lesz. A korpától megszabadulni nem kis dolog...

Ill. rengeteg sampon van ami pl. x hatású és y illatú.

Nyugodtan megfürdetheted, fontos hogy szokja a vizet mert te sem akarod hogy maj mire felnő egy kapálódzó vinnyogó akrobatával kelljen küzdened a fürdetéskor :)


OFF: Viszont van egy rossz hírem... Téged sajnos jól átvágtak. Már csak azért is fura mert egy tenyésztő ezt nem fogja mondani. Hisz mint írtam akkor nagy korára víz isznyos lesz. Sajnos mini-yorki nem létezik, se extra mini. Ez egy olyan jelző amivel a szívtelen féreg szaporítók eladják a kutyáikat. Sokan ezt marketingnek hívják de ez nem az. Ez nagy üzemi szaporítás,az állatok tönkre tétele direkt a kisebbet pároztatják hogy jobban el tudják adni :/

2016. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Kölyökkutya még eleve tiszta, finom "babaillatú". Persze, ha normális helyről származik. Felesleges fürdetni, max fésülgesd át a bundáját.

A kutya gondolom amúgy nem tenyésztőtől van, mert akkor nem írnál ilyet, hogy mini yorkshire terrier, ugyanis ilyen fajta nem létezik.

2016. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolso az enyem jo helyrol volt megis mikor bepisilt neha belecsuccsent. Otthon is. Nem volt babaillata. Persze izlesnkerdese.
2016. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól szárítsd meg és bő 2 órát utána ne menjen ki! Könnyen tudo gyuszit kapnak
2016. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!