Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez (nagyon) káros? Mi ez?

Ez (nagyon) káros? Mi ez?

Figyelt kérdés

A kutyámnak rezgő nyakörvet fogok/szeretnék venni, csak az a baj, hogy nem tudom károsak-e a kutyáknak a rádióhullámok, mert ugye azzal működik a nyakörv. Ha károsak egy kicsit is, semmiképp nem szeretném megvenni, mert komoly ára is van, és a kutyám fontosabb.



Az első kérdésem fontosabb, de ezt is feltenném: Mit jelent az, hogy impulzussal, vagy anélkül működik egy nyakörv?


2016. dec. 28. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A nyakörv nélkül is tele van minden rádióhullámmal, emiatt ne aggódj.


Viszont remélem, hogy szakember felügyeletével szeretnéd használni azt a nyakörvet, mert nagyon el lehet baltázni a dolgot. :)

2016. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak rezgőről van szó, mivel süket. Hááát, igazából csak rezgésre akarom behívni. Szerinted kéne kiképző hozzá? Hogy éri meg jobban, ha rezgésre jön, vagy ha rezgésre rámnéz és úgy hívom oda?
2016. dec. 28. 18:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, oké :)

Az a praktikusabb, ha rezgésre csak rád néz. Utána már el tudod neki mutogatni, hogy mit kérsz tőle - menjen oda, köpje ki, ami a szájában van, üljön le, hagyja békén a másik kutyát, satöbbi.

Én kiképzővel csinálnám, pusztán azért, hogy az eredmény tényleg az legyen, hogy _mindig_ figyel rád, ha rezeg a nyakörve. A legtöbb gazda meg tud tanítani a kutyájának dolgokat (ezt is), nem is az a macerás része, hogy értse a kutya, hogy mit akarsz, hanem hogy megbízhatóan meg is csinálja. Márpedig egy süket kutyánál ez fontosabb, mert nem tudsz vele kiabálni se, hogy vegyen komolyan, ha egyszer tényleg fontos lenne a dolog, nem tudod erősebben rezgetni a nyakörvet. Persze a rendes elektromos "rázós" funkcióval rá lehet erre segíteni (az sem állatkínzás, csak jól kell tudni csinálni), de arra is tréningezni kell a kutyát, hogy értse, mert előfordulhat, hogy egyszerűen megijed a furcsa ingertől, és csak még messzebb szalad.

2016. dec. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Rezgés erősséget is lehet majd rajta állítani, ha jól tudom. Attól mert lány vagyok, meg gyerek, a kutya nagyon tudja, hogy velem nincs cicázás. Mindent megcsinál, amit kell. Akkor elvileg csak ahhoz kell kiképző hogy tuti megcsinálja? Mondjuk talán rávehetem anyut hogy hívjunk kiképzőt. De azért megpróbálom egyedűl is. Szegényben tombol az energia és csak pórázon flangálhat.
2016. dec. 28. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet előre megjósolni, hogy konkrétan nektek kelleni fog-e. Megpróbálhatod egyedül, aztán majd ha nem megy, akkor kiképzővel :)
2016. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Megrendeltem. A zooplus megbízható ugye?
2016. dec. 28. 23:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt velük gondom :)
2016. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem nekem sem lesz!:)
2016. dec. 29. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!