Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiállítás?

Kutyakiállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) A kutyusom tenyésztője felvetette azt a lehetőséget, hogy szépen fejlődik a kutyám, megpróbálhatnék vele részt venni egy kiállításon. (Berni pásztorkutya)

Ilyenkor mik a teendők? Persze a kisördög már belefurakodott a fejembe, hogy mi lenne... :D

Feltétlen muszáj ketrecbe szoktatni a kutyát a kiállításra? Az nem jó, ha a Quechua sátrunkban pihen? Mert néztem és rengeteg idő, pénz, energia. Maga a ketrec 28.000Ft felett kezdődik. Egy sátor pedig kb. 15E, amit amúgy be kell szereznünk, egyúttal nem lenne jó az a kutyusnak? Külön oltást kell kapnia a verseny előtt? Elkezdtünk felkészülni, de nagyon kis szeleburdi 7,5 hónaposan. Gyakoroltuk egy vékony pórázzal(felvezetőnk nincs itthon), az ügetést egy körben. Igazából ezt nyolcassal csináltuk, szerintem így minden irányból megmozgatja a kutyát, rávezeti a körre. Fiatal felvezetőnek milyen ruhában illik menni? Kötelező a blézer? Ringdresszúra Győr közelében? Szívesen mennék a tenyésztőhöz, nagyon kedves hölgy, mai napig tartjuk rendesen a kapcsolatot, de több mint 100km-re lakik. Tényleg kimondatlanul drága felkészülni egy ilyen kiállításra? (2017. ápr. 23. Mosonmagyaróvár CAC) Szóval kb. 3-4 hónap múlva lesz, túl korai elkezdeni a felkészülést? Ebben a témában teljesen kezdő vagyok, egy olyan handler segítségemre lehet, aki más fajtát hord kiállításra? Gondolok ez alatt a beállásra, a kutya hozzászoktatása a bíró általi vizsgálatra, a futásra stb. Kozmetikáról, fürdetésről, fajta jellemzőiről kiállításokon természetes a tenyésztővel konzultálnék. Ő biztos ott lesz a CAC-on, de én még nem vagyok magamban biztos. Tavasszal kutyasuliba készülünk, nagy, híres felvezető nem szeretnék lenni vele, ugyan is ivartalanítást tervezünk, de ezt még a sors eldönti, a későbbi viselkedése is meghatározza, hogy szükséges lesz-e a műtét. Mennyire reagál a tüzelő szukákra stb. (igen, a kutyám kan) De nem is ez a lényeg. Avagy tényleg borzasztó drága 1-2-3 kiállításon részt venni? Most lényeg az, hogy ha a kedvencem és én is élvezzük a versenyzést, ringbe szállást akkor folytatnánk, csak akkor nem kasztráltatnánk. 11 hónaposan milyen korosztályba lehetne nevezni? Heti 1 alkalom elég lenne a ringdresszúrára? Ezeken kívül mit érdemes még magammal vinni a kiállításra?: Étel, ital, (utóbbi kutyának is) fésűk, gyors szőrzet karbantartók, jutalomfalat, itató edény, sátor, törülközők, felvezető póráz, nyakörv-póráz, 1-2 játék...?

Mint már említettem a tenyésztőjével is beszélnék főleg, hogy még nem csináltam ilyet, de kozmetikába érdemes elvinni ezt a fajtát előtte? Mennyi idővel a ringbe szállás előtt érdemes fürdetni? Aznap reggel? Még azelőtti este? Vagy még korábban? A helyszínen, hogy tudom bundája épségét megőrizni? Egy vékony törülközővel letakarom az nem elég? Tönkre is teszi a szőre szépségét? Erre jó lenne tudni valamit, mert ahogy őt ismerem.. :D :D Előre is köszi!



2016. dec. 28. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

"Fiatal felvezetőnek milyen ruhában illik menni? Kötelező a blézer? "


Egyáltalán nem "kötelező". Kényelmesben!!!

2016. dec. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

Olyan ruhában kell menned, amiben futsz, loholsz, ha kell, és nem számít, ha bepiszkítod, avagy tönkreteszed a ruhádat. Nyálas, saras, földes lesz, stb., stb.

A divat itt mellékes, hidd el stílusosan szólva a kutyát se érdekli :D



"egy olyan handler segítségemre lehet, aki más fajtát hord kiállításra? Gondolok ez alatt a beállásra, a kutya hozzászoktatása a bíró általi vizsgálatra, a futásra stb."


Neked mindenféle olyan ember jó lehet, aki nálad többet tud ezekről a dolgokról. Hívják handlernek, vagy másnak, tök mindegy.

Abszolút.... irreleváns ilyen szempontból az is, hogy milyen fajtával foglalkozik. Minden kutya ugyanúgy áll be, ugyanúgy fut, fajtára jellemzően persze, és a bíró is ugyanazokat csinálja fajtától függően.

Szóval mindegy, hogy milyen kutyával foglalkozott eddig.


Igen, kell oltás nekik. Mégis mit gondoltál? Összezárva 1000 és +1 kutya és akkor majd nem kell, vagy mi? :))


"Mennyire reagál a tüzelő szukákra stb. "


Mégis mit gondolsz? :))) Fog! Nagyon is fog rá reagálni :) Minden egészséges eb, reagál a nőstény tüzelésére :) Még az is lehet, hogy otthonról elszökik és elcsatangol. Nem ő lenne az egyedüli :)


"Avagy tényleg borzasztó drága 1-2-3 kiállításon részt venni? "


Erre csak annyit, hogy nem tudjuk neked mi a drága? Mindenkinek mást jelent ez a szó is :) Az biztos, hogy nem olcsó..... Neked személy szerint MIÉRT ennyire fontos ez?! Még csak tenyészteni se akarsz. Ez olyanoknak jó, akik tenyészteni akarnak és oklevelekkel akarják "bizonygatni", hogy jó vérvonalból származnak majd az utódok is. Tehát miről is szól? A pénzről. És a tenyésztőkről. Hogy még többért tudják eladni a piciket.


"11 hónaposan milyen korosztályba lehetne nevezni? "


Hívdd a tenyésztőt, de minden bizonnyal fent is van a honlapon. Utána kell nézni. Ennyi már lehetne benned, hogy ez legalább felmerült benned.


"Mennyi idővel a ringbe szállás előtt érdemes fürdetni? Aznap reggel? Még azelőtti este? Vagy még korábban? "


Ezek komoly kérdések... Így 4 hónappal előtte..

2016. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
79 %-os én NEM LÁTOM a válaszod! Te segíteni jöttél ide, vagy mi?! Majd, ha annyit segítettél, mint én, akkor beszéljünk. (Vagy mégse.) Arcoskodni te szoktál, mert csak idecsörtetsz és nem mondtál SEMMIT.
2016. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aki mondott értelmes választ annak köszönöm szépen. Én eddig úgy tudtam, hogy tüzelő szukát nem lehet kiállításra vinni, na de akkor tévedtem. Igen, épp 1 órája az oldalt keresem... Üget, avagy kocog. Azért koptatom a billentyűzetet, mert szeretnék erről többet tudni. Nem a tenyésztésről van szó, hanem kipróbálni mennyire lenne sikeres. 100.000-ret nem költenék szívesen kiállításra. Védőoltást természetesen kap, azt kérdeztem, hogy külön védőoltást kell-e kiállításra. Ketrec kötelező?
2016. dec. 28. 23:32
 5/12 A kérdező kommentje:
*Újra elolvastam a kommenteket, elnézést kérek, félre értettem valamit. Először nem jutott el a tudatomig, hogy az IQ harcos kifejezés nem nekem jött. xd
2016. dec. 28. 23:34
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

4 # vagyok.


"Én eddig úgy tudtam, hogy tüzelő szukát nem lehet kiállításra vinni, na de akkor tévedtem."


Nem tévedtél. Mert én se írtam ilyet!!!

2016. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Kell neki az alap oltási sor, meg mellé egy kennelköhögés elleni is jó tud lenni :)
2016. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Kennelköhögés... aha..
2016. dec. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#10 mi bajod van? Igaza van a 9. válaszolónak.
2016. dec. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igaza van, a kennelköhögés nem kötelező, de alapból ajánlott, ha a kutya sok kutya közé megy...
2016. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!