Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom levinni a kutyám...

Hogyan tudom levinni a kutyám lázát házilag?

Figyelt kérdés
Mára lett rosszul. Reggel még csak bágyadtabb volt, kihányta a kajáját, mostanra belázasodott. Már volt ilyen korábban, akkor adott neki a doki lázcsillapítót és rendbe jött, de nem derült ki mi volt a baj. Most viszont nincs állatorvos, vidéken lakom, nincs autóm, így holnap reggel tudom leghamarabb elvinni. Tehát jó lenne valami házi megoldás. Semmilyen gyógyszert nem tartok itthon.
2016. dec. 30. 20:35
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
hogy van már? szurkolok hogy ne legyen neki láza!
2016. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Egyfolytában mérem, most 39.6 vizestörölközőbe csavartam, de nem nagyon használ. De legalább már nem megy felfelé.
2016. dec. 30. 23:09
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem vészes a láza. 39,3 celsiusig csak hőemelkedés. Holnapig megmarad.
2016. dec. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, vegyél egy kis vizeletmintát, nézd a színét. Ha kezd barnulni, valószínű babéziás.
2016. dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%
Bocsánat, a lázra nem nagyon reagáltam, igazából a kislányom miatt beleástam magam a témába és már nem félek a láztól, állítólag nem igaz, hogy bajt okozhat maga a láz, persze a betegség igen, de a láz csak segít leküzdeni a kórokozókat.
2016. dec. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mi van a kutyussal.
2016. dec. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Meg is jöttünk a dokitól. Kapott infúziót, mert ki volt száradva picit. Lázcsillapítót, antibiotikumot, meg biztos ami biztos babézia elleni gyógyszert is. Ha nem lesz jobban, vissza kell vinni, ha jobban lesz akkor ennyi volt. Már nem fiatal kutyus 8 és 12 között van valahol. Azt mondta a doki, hogy az ő korában már simán lehet egy kis stressztől vagy nagyobb izgalomtól ilyesmi, főleg ha a 12-höz van közelebb. De szervi probléma is lehet akár. Ha ettől rendbe jön, akkor viszont semmi komoly.


Egyébként megerősítette, hogy jó az algopyrin. Napi 2x fél mehet neki, 7-8 kilós kutyus. Ezt nyugodtan lehet adni neki 2-3 napig és ha ezután sem lesz jobban, akkor kell csak orvoshoz fordulni. Kivéve ha nincs kullancs elleni védelme, vagy volt benne kullancs, mert akkor esélyes a babézia.


Meglepő, hogy ezt mondta, de ő egy olyan doki, aki nem a pénzre utazik, hanem tényleg jót akar. Most csak a kedvemért nyitotta ki a rendelőt, nem is rendelne szombaton, pláne nem szilveszterkor. Adott infúziót, szurikat és még itthonra is gyógyszert és fizettem 4 000 Ft-ot.... Szerintem bármelyik másik orvos azt mondta volna, hogy ilyenkor azonnal szaladjak hozzá, nem azt, hogy 2-3 napig nyugodtan kezeljem itthon.... Szóval elhiszem neki és ezután tartok itthon algopyrint. :)

2016. dec. 31. 10:09
 18/21 A kérdező kommentje:
Ja, és amikor a cicámat vittem hozzá oltásokra (mindent be akartam adatni neki ami csak van, szeretek biztosra menni), lebeszélt a kombináltról meg minden másról és csak macskaleukózis ellen adott neki, mivel a többit felesleges, hiszen nincs jelen a környéken. Értitek, úgy megyek oda, hogy kérem az egész készletet, ami lett volna vagy 10 000, erre ő lebeszél róla, és bead neki egy szurit 2 000-ért!!!
2016. dec. 31. 10:20
 19/21 A kérdező kommentje:
És a lepontozott válaszolónak is igaza volt, aki azt írta, hogy nem gond a láz. Ugyan ezt mondta a doki is. Nyilván ha nagyon magas, akkor lehet baj belőle, de egy átlagos mértékű láz valóban csak segít legyőzni a kórokozókat.
2016. dec. 31. 10:25
 20/21 anonim ***** válasza:
78%

Örülök, hogy jobban lett a kutyád, reméljük ennyi gyógyszertől végleg rendbe jön, s nincs semmi komoly baja.


Az Algopyrin vényköteles, dokival kell felíratni.

2016. dec. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!