Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy anyukám is...

Mit tegyek hogy anyukám is elfogadja?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy csivavát ingyen itt van a városba de anya nem akarja. Hogyan győzzem meg?
2010. máj. 3. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen csivava?

Még jó hogy nem akarja anyud. Van esze.

Te is beszéld le magad róla szerintem:D

2010. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az állattartás nem csak simogatásból és sétáltatásból áll. Talán pont ez az ami miatt anyukád nem lát benned egy igazi gazdit.
2010. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem,miért nem akarja?

Ügye-tudod,hogy mennyi felelősség kell egy csivavához is?

Elég felelőség teljes vagy ehez?

hány éves vagy?

lenne pénzed eltartani?

2010. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ingyen csivavát akarsz, akkor az több mint valószínű nem csivava... Keress rá itt a keresőben, hogy szüleim, ki ad 1000 "Hogyan beszéljem rá a szüleim hogy kutyám legyen" kérdést. Attól, hogy ez a fajta kicsi, még kell vele foglalkozni, ugyan úgy le kell vinni sétálni, meg pisilni kakilni...

Egy kutya meg nevelése nem olyan egyszerű, mint elképzeli az ember (tudom jól, most tanulok kutya kiképzőnek), nem annyira, hogy ül-meg fekszik és akkor csókolom.

Arról nem is beszélve, hogy egy kutya eltartása nem kis pénz, etetés, oltások, és ne agy isten ha esetleg komoly baja esik, akkor az orvosi ellátás.

Gondolom anyukád fél, hogy az a sok baj, ami egy kutyával jár, rá hárul majd, mert most te hirtelen felindulásból akarsz kutyát, mert jaj ingyen van és milyen cuki, utána meg lese sz@arod...

Nem akarok rosszat, csak állatvédő vagyok, nem akarok még egy felelőtlen gazdit, hogy aztán ha problémás lesz a kutya több éves korára ki legyen dobva (és egy viselkedés problémás, idősebb kutyát valljuk be, nehezebb gazdához adni mint egy fiatalt).

Gondold végig, ezeket mind el tudod a látni, nem fogod-e megunni, mert egy kutya bizony nem 1-2 év hanem akár 20 év is lehet!

2010. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2010. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:
Sehogy. Anyukád okos és nem hoz el ilyen kutyát csak azért, mert ingyen van.
2010. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Figyeljetek nem kis psis ovis vagyok 14 éves vagyok. Apumnál is van egy kutyám a legjobb körülmények között.Tudok a sétáról is és a kajákról is. Anya azért nem akarja mert ő csak este vagy késő délután jön haza nem ugyanabban az időpontban.
2010. máj. 3. 21:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarja, akkor nem kell erőltetni. Oda ne vigyél kutyát, ahol legalább annyira nem szeretnék, mint te. Ha meg apukádnál van kutyád, akkor gondoskodjál arról, minek neked egy másik?

És senki nem mondta hogy pisis vagy, nem kell egyből felkapni a vizet. Feltettél egy kérdést, és úgy érzem Mi kulturáltan válaszoltunk.

2010. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el,ez csak egy pillanatnyi fellángolás egy "másik" iránt. Majd elmúlik és fogadd meg a jó tanácsokat ez előzőekben leírtak szerint !!!!!!!!!!!!!!!
2010. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó tegyük félre anyut. De érts meg hogy egy ingyen csivava valószínű keverék, beteg, gyenge kutya akivel majd rohangáltok dokihoz, költhetitek a rengeteg pénzt, és végig kell nézned ahogy szenved. Egy egészséges fajtatiszta kutya 100.000ft körül van, és ott a tenyésztő alapos munkájának köszönhetően nem lesz se idegbeteg, se nyomorék, se lábszár csont görbületű a kutya.

[link]

www.olcsokutya.uw.hu


Az meg megint más kérdés hogy amíg te nem vagy otthon ki vigyáz a kutyára? És ki fizeti az eltartását? És ha most 14 vagy, a kutya él 15évig, pár év múlva te mész egyetemre/fősulira/dolgozni, anyud nyakán marad.


Várd meg míg önálló leszel, és addig is gyűjtögess egy egészséges kutyára.

2010. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!