Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogy bírja a szilvesztert?

Ki hogy bírja a szilvesztert?

Figyelt kérdés

Az én kutyusomnak ez a 2.szilvesztere, tavaly még kölyök volt, akkor eléggé félt, ránk volt folyamatosan tapadva. Most mintha egy leheletnyivel kevesebb lenne a durrogtatás, de így sem az igazi, mindenfelé követ, de nem ugat, és szökik hálaistennek.

Mi kertesházban lakunk, folyamatosan lövik a tűzijátékokat, szerencsére a közvetlen szomszédok nem, hosz nekik is vannak kutyáik. Az én kutyám kinti, de ilyenkor egyfolytában vele vagyok, vagy én megyek ki, vagy ő jön be.

Ti hogy vészelitek át? Panel vagy kertesház? A kutyák bent vannak vagy ti mentek ki hozzá? Nyugtatóra esetleg van valakinél szükség?

Nyugodt éjszakát mindenkinek és kitartást:)



2016. dec. 31. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Kertes ház, de a kutya ma egész nap bent a házban, ajtó-ablak csukva, redőny lehúzva, tévé csak úgy háttérzajnak, figyelemelterelésnek megy. Tudom úgy hangzik, mint egy haditerv, de sajnos eléggé khm... "fiatalos" környéken lakunk, kora reggel óta zeng a petárdáktól-tűzijátékoktól minden. Az előbb vittem ki szegényemet egy utolsó egészségügyi körre -legközelebb már csak hajnalban, ha kuss lesz megyünk- hát két utcányit sem tudtunk menni, már húzott vissza, jelezte erősen, hogy neki elég lesz. Kimondtam a varázsszót "megyünk haza" na akkor csapta fel a farkát, addig csak kullogott idegesen. Ő félős eleve, nagyon kivan a zajtól, hiába "áramoltatom a pozitív energiát" ő csak fél tovább, ezért egy pillanatra sem engedem ki egyedül. Mondjuk nem is menne, tuszkolni kéne :D
2016. dec. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Semmi extrát nem csinálunk, ha idegeskednénk akkor a kutyánk is megérezné. Ez lesz az első szilvesztere, viszont voltunk vele az október festen, szerencsétlen nagyon bepánikolt ott de nem halt meg, nem lett semmi baja szerencsére. Már néha néha durrogtatnak de nem fél csak durmol a macskával. Apám poénból a macska mellé dobott egy ilyen csattanó kis "petárdát" az meg csak kergette a szétrepülő darabokat :D Benti kutya, nyugtatóra nem hiszem hogy szükség lesz mert jó idegrendszerű nem fél a villámtól sem. Annyival jobb itt hogy benzinkút felett lakunk így elég nagy körzetben tilos petárdázni és tűzijátékozni itt.
2016. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
A mieink alszanak. Mi kukteruleten lakunk uh keves a durrogas de nem erdekli oket. Mondjuk nyaron a vihar se hatotta meg oket. Azert persze bent vagyunk kertben gyors pisi aztan be. Mar a hideg miatt is!
2016. dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Idős, mentett, keverék, szobakutya. Kertvárosi környék, sok időssel, néhány fiatal családdal.

A délutáni sétánk volt gáz: valamiért az is megsétáltatta most a kutyáját, aki szinte soha, úgyhogy a 3. szocializálatlan, póráztépő közveszély után egymásra néztünk a kutyával és megállapítottuk, hogy "screw you guys, I'm going home".

Amúgy a zöld plédjén nyúlik-málik éppen, komolyan mondom, én jobban ki vagyok borulva a szomszéd mulatószenéjétől, mint ő a mostanra folyamatossá vált durrogástól.


Túlélési technikák:

- relaxációs zene: általában ami az embereknek jó, az jó a kutyáknak is, de ha flancolni akarsz, akkor van egy olyan youtube csatorna, hogy Relax My Dog :)

- az ijesztő dolgokból játékot csinálunk. Rá néz, rám néz, jutalom. Amióta örökbe fogadtuk játszom ezt vele, így a délutáni petárdázókat bár nem látta, a durranás után rögtön rám nézett. Nyilván egy teljesen bepánikolt kutyával már nem lehet mit kezdeni, de egy picit félős kutyát ezzel lehet oldani.

2016. dec. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én itthon vagyok a kutyáimmal. Itt fekszenek a lábamnál és rettegnek :(

Néha kimegyünk és megnézzük a tűzijátékot, megugatják, aztán bejövünk a házba. Azt remélem, hogy rövidesen elalszanak.

Körülöttünk sajnos folyamatos a durrogtatás.

2016. dec. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Két kutyám van, egy boxer, és egy bull típusú keverék. Kertesben lakunk, kinti-benti kutyák, aludni mindig bent szoktak, de nappal ha akarnak kint vannak, ha be akarnak jönni, akkor bejönnek. A boxer le se sz@rja a szilveszteri cirkuszt, jókat eszik, alszik, ha kimegyünk pisilni, akkor legfeljebb megugatja ha éppen olyanja van, de egyébként tojik rá. Az imént is a játékát hozta, hogy dobjam el neki. :)

A keverékem sajnos nem jó idegrendszerű, a szilveszter éjszaka neki nem az év legvidámabb éjszakája. (Közel egyidős lehet a te kutyáddal) Utoljára 5-kor voltam kint vele, most már nem tudom kihívni, és nem is erőltetem. Majd éjjel ha elcsendesedett minden kimegyünk, hogy elvégezze a dolgát. Ő is egyfolytában a sarkamban van itt a házban is, pl. ahogy leültem most a számítógéphez bemászott az asztal alá, és lefeküdt a lábamhoz. Nagyon nyugtalan szegény. Én meg egész este próbálok úgy tenni, mintha nem is hallanám a durrogást. Sajnos itt 6 óra óta megállás nélkül nyomják. Nem örülök neki, mert én is utálom. De ez van, évi egyszer ki kell bírni.

Amíg nem volt meg a keverékem, addig mindig mentem bulizni én is. Tavaly, és idén erről le kellett mondanom, mert nincs őt kire hagyni.

Ő egész évben vigyáz rám, most én vigyázok rá. :)

2016. dec. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Egy igazi szív-lélek ember vagy,kedves kérdező.

Átvészeljük ezt is kutyustól.Egy borderem van,aki nem a

bátorság szobra,de tündéri családtag.BUÉK az összes kutyásnak, cicásnak,érző embernek!

2016. dec. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi is kertes házban lakunk, este 6 óta lövik folyamatosan szinte. Szerencsére nem pánikos a kutyám, ettől függetlenül ilyenkor már az udvarra sem engedem ki (amúgy kinti-benti), és a cica is 2 napja a házban van (ő alapvetően kinti, de elvan bent is pár napig).

Így ők nem félnek. Mikor elkezdődött a durrogás, a kutyám felállt, figyelt, ugatott párat. De mivel nem reagáltam le, nem is vettem figyelembe, így úgy döntött, ha a gazdi leszarja, akkor ő is. :) Majd visszafeküdt a helyére.

Régen szüleimnél volt viharpánikos kutyánk. Ő csak kinti volt, de ilyenkor be lett engedve az előszobába. Ott már nyugton maradt.

2016. dec. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%

Azt írtam BUÉK minden érző embernek! Nem trollt írtam akik passzióból pontoznak.De nem baj majd visszakeressük

az illetőket!

2017. jan. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Délután 3 óra séta, este 6-tól hajnali 1-ig hangosan nyugis zene ment, panelban. A nagy részében nyugodt volt, de többször volt, hogy egy ideig remegett és lihegett egy helyben. Lehetett volna rosszabb is. De így is szörnyű volt szegényt látni és a sok idióta embert nem tudtam eléggé szidni. Persze csak némán, hogy ne zaklassam őt fel még jobban.
2018. jan. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!