Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar a kutyám inkább az...

Miért akar a kutyám inkább az óljában aludni és nem a fűtött szobában?

Figyelt kérdés

2 éves kutyusról van szó aki az előző télen végig egy fűtött helyiségben, kosárban aludt éjszaka, ha melegebb volt kint az idő (tavasz végén, nyáron), akkor a kinti óljában. Októberben is áthelyeztük az alvóhelyét a fűtött helyiségbe, viszont az egyik napról a másikra már nem akart ott bent maradni. Ha becsukjuk rá az ajtót rögtön kaparni kezdi, és mikor kiengedjük egyenesen átmegy az óljába. És október óta minden nap inkább az óljába megy aludni, pedig én személy szerint jobban örülnék ha inkább a fűtött helyen aludna. Szerintetek mit tudok tenni?

Egyébként a kosarát (ami a fűtött helyen van), ha süt a nap ki szoktuk rakni, hadd napozzon rajta, és olyankor szívesen bele is fekszik, úgyhogy azzal biztos nincs baja. A szobában se történt semmi változás ami miatt már nem akarhatna ott aludni, meg tényleg ez így az egyik napról a másikra történt... Azóta egyszer-kétszer egyébként előfordult hogy délután beraktam a szobába mikor láttam rajta hogy majd elalszik a bejárati ajtónk előtt, és olyankor tudott is nyugodtan aludni, de este sose. Úgyhogy tényleg nem értem miért csinálja ezt :/ Mit tehetnék hogy visszaszoktassam a fűtött helyiségbe?



2017. jan. 2. 14:11
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Kellő mennyiségű aljszőrzetet növesztett és nem fázik kint. Nincs mit tenned, ha ő jól érzi kint magát, akkor nyugodtan hagyjátok. legyen meg a lehetősége, hogy bemenjen, ha akar, de ha nem akar, akkor békén kell hagyni.
2017. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ő nem ember, el tudja dönteni, hogy mit akar. Ne erőltesd rá azt, ami szerinted jó neki.
2017. jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem hogy az hogy van, hogy az előző évben semmi baja nem volt azzal a hellyel.. mi változhatott?
2017. jan. 2. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!