Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya. Pisi, kaki, ugatás,...

Kiskutya. Pisi, kaki, ugatás, rongálás. Elegem van - lesz ez jobb?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalatait várom (bár igazság szerint pro és kontra is kíváncsi vagyok), akik érezték úgy, amikor hozzájuk került a kiskutya, hogy ez maga a pokol. Mert most így érzem én! Nagyon szeretem a kutyinkat, vártunk rá nagyon, de most, hogy állandóan, mindenhova pisil, kakil, és egy percet sem tud egyedül lenni, nagyon szenvedek. Szakszerűen, a dolgoknak utánaolvasva próbáljuk trenírozni, egyelőre nem sok sikerrel... 11 hetes vizsla. Édes, aranyos, okos tekintetű, csak hát úgy érzem, a korábbi életem már nyomokban sincs meg. Állandóan sírhatnékom van. Fáradt vagyok, rosszul vagyok már a fertőtlenítővel kevert húgyszagtól, attól, hogy nincs semmi otthonosság a lakásban, csak kutyaszag, nincsenek lent szőnyegek, hideg van a szellőztetéstől, zárni kell a szobákat, az ebet pedig nem lehet egyedül hagyni, mert sír, ugat és pisil mindenhova (még jobban). Itt az új év, dolgozni kellene mennem, de belegondolni se merek, hogy mi fog idehaza várni!


Vannak itt olyanok, akik anno úgy érezték, hogy valósággal megbánták a kutyavásárlást, de aztán mégis kitartottak, és most már tudják, hogy megérte? Megéri?



2017. jan. 2. 15:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Még nagyon kicsi. Foglalkozni kell vele rengeteget. A kutya sok felelőséggel jár!
2017. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%
A mi kinti kutyusunk 5 éves, és még mindig széthordja a cipőket ha nem vagyunk otthon, sőt még van amikor szét is rágja. De nem bántam meg hogy megvettük.
2017. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj rengeteg embernek fogalma sincs arról egy kutya főleg mikor kicsi mekkora felelössséggel, idövel és türelemmel jár.

Ismerek olyat aki tudatasoan vett kutyát, és már előtte stabadsagot vett ki a munkahrlyen mert tudta hogy a kutya szobatisztasagra nevelese, uj környezet megszokása bizony nem 1-2 nap. Gondolom te sem jártál magadtol wc-re pár héten belül baba korodba ugye? Ezzel jár a kutyavállalás sorry. Valoban akartál kutyát vagy csak hirtelen fellangolásbol vetted? Azt hitted majd jarsz dolgozni ő meg egyedül otthon vár teged egesz nap es bamulja a falat?

2017. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
39%
Lakásban tartásra semmiképpen sem a vizsla az ajánlott kutya, mivel nagyon nagy mozgásigényű és ösztönösen naponta órákat kapar. Vadász munkakutya életet élvezik a legjobban (lelőtt fácánok, vadkacsák összeszedése).
2017. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Voltak pillanatok amikor elbizonytalanodtam, hogy jó gazdi leszek-e, jól csinálom-e a dolgokat, de a sírhatnékot meg a "ez maga a pokol"-t túlzásnak érzem... Persze, nem öröm, hogy bepisil, bekakil a kiskutya, de ha érett aggyal felfogod, hogy nem direkt csinálja, hanem még nem tudja szabályozni, akkor veszel egy nagy levegőt és nekiesel takarítani. És annyiszor viszed ki, ahányszor csak tudod. Sírni meg azért sír, mert fél egyedül, hozzá kell szoktatni szépen fokozatosan.


Olyan ez, mint a gyerekvállalás (csak az még nehezebb). Nem mindenkinek való, de ha erőt veszel magadon, akkor majd túl leszel ezen az időszakon.

2017. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Mondd csak, tisztában vagy vele, hogy a vizsla egy vadászkutya? Hogy az egyik legélénkebb kutyafajta?

Ha NEM kötöd le megfelelően a figyelmét, nem vezetheti le ÉRTELMESEN (az ő szemszögéből nézve) az energiáját, akkor szerinted mit fog csinálni? Ugatni, sírni, feszengeni, ebből adódóan mindenhova pisilni (jelöl...).


Mi volt az az ok, amiért úgy döntöttetek, hogy vizslát szeretnétek egy lakásba? Egy kutya nem abból áll, mint ahogyan írod: édes, aranyos, okos tekintetű szeretetgombóc.


11 hetes. Most kell szocializálni, nevelni, kiegyensúlyozottá tenni. Kutyaiskoláról hallottál már?


Ha NORMÁLIS helyről vetted, akkor vidd vissza a tenyésztőnek, szerintem örömmel visszaveszi tőled, megelőzve azt, hogy az útra vagy egy menhelyre legyen dobva...


Az én kutyáim is rongálnak néha, pedig az egyik már 14, a másik pedig 4 éves, de sosem fordult még meg a fejemben, hogy mégsem kellettek volna.

2017. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi, még az anyák is ezt érzik a kisbabájukkal. Jön egy új tag a családba, minden körülötte forog, mindent érte kell tenni, mindent meg kell szervezni, még egy olyan egyszerű dolgot is, mint pl. a bevásárlás... szokatlan és néha kiborító. De szedd össze magad, menj el futni, vagy akármi... aztán higgadtan menj haza és csináld, amit vállaltál. És persze hogy lesz jobb, ahogy felettem már írták, gyakorlatilag még csecsemőkorban van az a kutya, jóhogy nem várod el tőle, hogy nyugiban üljön és szobatiszta legyen. Akkor felnőtt, menhelyi kutyát kellett volna hazavinni, az 3 hét után pontosan tudná és betartaná a szabályokat, egy babakutya erre nem képes. Tarts ki... féléves korára minden jó lesz. Csak soha ne őt okold, te akartad, te csináltad, te tudtad előre... kiborító néha, de megéri. Illetve most már a kocka el van vetve, ne azon filózz, hogy mik a hátrányok. Játszál vele, tanítgasd, építsd a bizalmat, neki sem könnyű, elrángattad a családjától, most meg mindenfélét elvársz tőle és időnként érzi, hogy ideges vagy, ami neki nagyon nagy stressz. Csak ügyesen, menni fog!
2017. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Ez ilyen. Lényeg, hogy minden nap sokat sétáljátok, és ne csak pórázon, hanem futhasson, rohangálhasson kint szabadon! Labdát, botot dobálj neki, hozd össze más kutyákkal játszani - utóbbira amúgy is szüksége van, és remekül elfárad tőle.

Alakíts ki egy viszonylag állandó napirendet, amit hétköznap munka mellett és hétvégén is tudsz tartani. A séták kb. ugyanakkor legyenek mindennap, az etetések is, és a csendespihenő, alvás is. Így hamarabb megszokja az életritmusod, és alkalmazkodni fog.

Ha egyedül marad, vigyázz, ne férjen hozzá semmi olyanhoz, amivel kárt tud magában (vezetékek, vegyszerek, szobanövények).

Lásd el bőven rágnivalóval.

De a legfontosabb a következetes nevelésen kívül, az elegendő lefárasztás, séta. Ha elég fáradt egy kutya, a lakásban főleg pihenni, aludni fog.

11 hetesen még minimum 4-5 séta kell neki, ha több, annál jobb, annál hamarabb lesz szobatiszta.

Ne csüggedj, normális, amit érzel. Olyan ez majdnem, mint mikor kisbabája van az embernek, viszont a kutyus sokkal hamarabb nő és lesz szobatiszta például.

Kitartás!

2017. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Egy darabig ez lesz,érdemes lenne szabit kivenned,hogy vele legyél és szoktasd az egyedülléthez na meg a szobatisztaságot elkezd tanítani vgyis 2-3 óránként le kell vinni.
2017. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 bollocks ***** válasza:
63%
Valóban meglepő, hogy nincs kikapcsoló gomb a kutyádon, hiszen mindenki tudja, hogy az alapvető tartozék, így csak akkor használod, amikor arra vágysz, hogy cuki meg aranyos legyen, a kellemetlen részeket meg átugorhatod. Szerintem téged átvertek.
2017. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!