Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kölyköt tenyésztő...

Német juhász kölyköt tenyésztőtől vagy ne?

Figyelt kérdés

A kérdés számomra egyértelmű volt, hogy tenyésztőtől vásárolok.

De kezdek elbizonytalanodni. Olvastam ma egy történetet, hogy a 10 hónapos tenyésztőtől vett, 5 generációra visszamenőleg szűrt nj-nál diszpláziát és süllyedt csigolyát állapítottak meg..

Tudom, hogy fajtabetegség és a túltenyésztés eredménye, de eddig bíztam abban, hogy tenyésztőnél ez elkerülhető.

Elbizonytalanodtam, megéri e onnan vásárolni.

Gondolkodom, hogy veszek egy kölyköt pl. Jófogásról, nem tudom, volt e valakinek onnan tapasztalata német juhásszal?

Előre is köszönöm a véleményeket, válaszokat!


2017. jan. 4. 16:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

Tenyésztőtől vett kutyánál sem 100%, hogy semmi baja nem lesz. De egyrészt sokkal kisebb az esélye, másrészt a tenyésztő ilyenkor beleszáll a kezelés költségeibe (eleve ilyen szerződést kell kötni).

Mindenképpen tenyésztőtől érdemes vásárolni, több okból is.

2017. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a jófogásról vettem a kutyám egy valóban tenyésztőtől 200000ft-ért de megérte mert novemberben lett 1 éves és teljesen egészséges. Amúgy egy ordas kan.

(Nem a jófogást akartam védeni)

2017. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

1. egy évesen azért még ne legyél abba biztos, hogy makk egészséges. A dp és egyéb betegségek 3-4-5 éves korában jelentkeznek jellemzően.

2. németjuhászt kisebb magyar kennelből 80 ezerért is simán lehet kapni... (nekem is 80ért van tk-s kutyám, ahol 200ért árulják lesheted, hogy mikor kapsz csládikutyának kiskutyát sajnos, ez kifejezetten az nj-re vonatkozik)

A tenyéstő páros nagyon rendes volt, tényleg szeretettel bánnak kutyáikkal. Az enyémnek magyar szülei vannak, gondolom ebben a kennelben is ha német a kan akkor valamivel drágábbak a kutyák. Exportálnak külföldre is és ott jól szerepelnek a tőlük származó kutyák. Szóval nem ilyen himi.humi falusi kennel. Nekik tényleg nem a pénz számít, mint a nagymenő kennelekben, ahol a kutya másodlagos csak az a lényeg, hogy minél több eredménye legyen, minél több kölyköt szüljön, és azokat jó pénzért el tudják adni..

2017. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Meg tudnád mondani, melyik kennel az, amelyikről írsz? Én is érdeklődnék ott :)

Előre is köszönöm!

2017. jan. 5. 06:08
 15/19 anonim ***** válasza:
28%

Én semmilyen vitába nem akarok belemenni csak leírom a tapasztalataimat.

4 kutyám volt/van eddig (mind berni pásztor) így nyilván nem akarok ezzel semmilyen statisztikát felállítani.


Az első kutyust egy jónevű kennelből vettük,majd hetek alatt végleg beleszerettem a fajtába és nemsokára vettünk egy másik tenyésztőtől egy kislányt is.

Az első mindennél jobban szeretett kutyám 5 évesen egyik napról a másikra megvakult és rá 3 hétre meghalt.

Utólag kiderült,hogy rákos volt.

Rá körülbelül fél évre meghalt a másik kutyám is. 3 és fél éves volt,leállt a szíve.

Akkora törés volt ez nekem,hogy évekig nem is akartam kutyákról hallani,összetörtem,félig belehaltam.

A mai napig nem értem,hogy hogyan történhetett ez meg és miért pont velem...


Jelenleg ismét van két bernim,szintén egy lány és egy fiú.

Egyiket sem tenyésztőtől vettem,de nem is szaporítótól az biztos. Viszont mindkettőt hasonló hirdetős oldalakon találtam meg.

Gyönyörűek,egészségesek és remélem,hogy még nagyon sokáig velem lesznek.


Konklúzió nincs,ez megtörtént velem,de én csak egy vagyok a sok közül.

2017. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egyiket sem tenyésztőtől vettem,de nem is szaporítótól az biztos"

Nem kekeckedi akarokm, de ha nem törzskönyves a kiskutya szűrt szülőktől, akkor az bizony szaporító (az mindegy, hogy családikutyák szerelemgyereke, vagy kutyagyár) igaz nem a legroszabb fokozatú, de szaporító. Igen erre többen is felhívták a figyelmet, hogy megesik, hogy tenyésztőtől vásárolt kutya is beteg lesz. De egy szapis kutya nagyobb esélyel, jójó, hogy neked itt is ott is sikerül belenyúlni, de sajnos nem ez a megszokott. Szaporítókat meg amúgysem szerencsés támogatni, mert van a menhelyeken elég felesleges kutya.:(

2017. jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

Ha ezt szaporítónak hívják akkor javítom és szaporítóktól vettem.

Igazából nem érdekel,hogy nevezzük...ismertem mindkét helyet ahonnan hoztuk őket.

Legyen minden szaporító olyan mint az a két család azt kívánom.

2017. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A mostani kutyáid is ugyanúgy elpusztulhatnak idő előtt. A berni sajnos kifejezetten olyan fajta, aminél borítékolható, hogy valami történik (ízület, szív, akármi), ami miatt nem éri meg a 8-10 éves kort. A német juhász azért ennél egy fokkal jobban áll.
2017. jan. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát az egyik 8 a másik 6 úgyhogy az egyik öreglány de még jól bírja a gyűrődést :)
2017. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!