Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szalma helyett mit?

Szalma helyett mit?

Figyelt kérdés
Eddig szalmát tettem a hideg ellen a kutyám házába, de ma az egyik állatorvos a TV-ben azt mondta, nem ajánlja, mert atka és bolha lehet benne, ami súlyos bőrbetegségeket okozhat. Most kicsit megijedtem, mert ez jó meleg volt, sosem volt hideg a kutyus reggel, mikor kijött a házából.
2017. jan. 5. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha mindentől beijedsz, amit valaki mond, nem lesz soha egy nyugodt perced se. Mindenre lehet érvelést olvasni/hallani, és mindennek az ellenkezőjére is. Az atka meg a bolha bármiben megtelepszik, ha nagyon akar, de még talán a szalmában a legkevésbé, és ha jó helyről veszed, akkor nem lesz benne. Ha neked bevált, akkor használd nyugodtan.
2017. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi faforgácsot teszünk atájuk:) hamarabb kiszárad, ha vizesen megy be a mint a szalma. Valóban megtelepedhet benne az atka és a bolha, de ha rendszeresen cseréled alatta, akkor nem lesz baj:)
2017. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekünk minden kutya alatt volt szalma, hiába hőszigetelt a háza, illetve védett helyen van. A kb 25 év alatt amire emlékszem biztosan egy kutyának sem lett bőrbetegsége miatta. Persze a csere is fontos. Nemrég vettem egy kis bálát helyben. 300 ft volt, jó minőségű. Egy télre elég egy kutyaházba. Nyilván lehet fűtött is egy kutyaház, de a szalmával sem valószínű hogy gondod lesz. Minden hírre nem szabad alapozni. Van mondjuk 100 kutyás akinek bejön, 1 nek nem. De kb minden így van.
2017. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva én eddig meg voltam győződve, hogy ez így jó, de most meglepődtem. Csak azért aggaszt kissé, mert épp karácsonykor volt bőrgyulladása a kutyámnak, és lehet, hogy ettől? Az idén már marad a szalma, de ősszel veszek egy jól szigetelt, új kutyaházat. Abba viszont nem tudom, mit kellene tenni...vagy abba semmit?
2017. jan. 5. 13:10
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, szalma nélkül egyáltalán bemegy-e, mert tavasszal, mikor kivesszük a házból a szalmát, már nem szokott bemenni, csak ősszel, amikor újra friss szalmát teszünk a házba.
2017. jan. 5. 13:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem minden oldalról szigetelt a kutyaház. Osb belül, utána 3cm hungarocell majd deszka borítás. Az alja is, meg a felnyitható tető is szigetelt, mégis van bent szalma alatta. Sajnos a műanyag szalag függönyt nem viselte el, leszedte. Ez a komplett ház bár esőálló, zsindely van rajta, a deszka festett egy széltől esőtől védett helyen van
2017. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Valami kell alá, hogy ne a keményen feküdjön a kutya, és valami olyan, ami nem marad tiszta víz, ha eső után belefekszik a kutya. Széna, szalma a legjobb, ezeknek évszázados hagyománya van az állattartásban, nem kell tőlük félni :)
2017. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is olyan kutyaházunk van, ami belul osb, kívül pedig fenyő lambéria, közte hungrocel (hungarocel helyett lehet purhabot is belefújni). Eddig sose tettünk semmit a kutyaházba, 2 beagle aludt benne. Ez az első tele egyedül így csináltattunk egy kis választőfalat, hogy a méreteihez jobban passzoljon a befűtendő tér, így lett "előszobája" és "hálószobája" ahol alszik oda faforgácsot tettünk. A németjuhásznak is ugyanez, neki egyterű, de ugyanúgy 4 oldalról hőszigetelt és neki is van forgács beszórva, neki ez az első tele. Igazából ő -10 felett be sem megy a házába, összegömböjödik az ajtó előtt és ott alszik. A termofüggönyt sajnos a saját és a beagle házáról is leszedte (pedig a beagle-nek már a belső ajtajára tettük.)
2017. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 vantel ***** válasza:
Ha tartasz az atkaktól cseréld sűrűn a szalmát, eltart egy ideig míg elszaporodnak!
2017. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk csak plédek,párna van a kutyáink alatt,plusz jó vastag bundájuk,és nem fáznak.

Ettől függetlenül ha rendszeresen cseréled a szénát,akkor nem költözik bele semmi csak úgy.

2017. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!