Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobb egy teljesen...

Miért jobb egy teljesen ismeretlen eredetű keverék, mint egy szaporítótól vett fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Bocs, direkt provokatív a kérdés, és természetesen értem, hogy ha menhelyi kutyust fogadok be, azzal két életet is megmentek egyszerre.


Azért kérdezem csak, mert mindenhol megy a küzdelem a szaporítók ellen (jogosan) de azok ellen is, akik "hobbi tenyésztők" azaz akartak pl utódot ivartalanítás előtt, meg ilyenek.


Ha ilyenről van szó, mindig jönnek az érvek, hogy nincs törzskönyv, nincsenek a szülők szűrve, stb.


Dehát a menhelyi kutyák szüleiről azt sem tudjuk kicsodák! Ugyanakkora esélyem van elhozni egy diszpláziás kutyust menhelyről, főleg hogy náluk nagyobb a veszély, hogy kiskorukban alultáplálták őket, esetleg korábbi életük miatt idegbetegek, stb...


Nem azt kérdőjelezem meg, hogy a haszonleső szaporítók ellen ki kell kelni, csak azt, hogy egy "házilag csinált" kutya roszabb lenne, mint egy menhelyi...


2010. máj. 4. 16:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:19


Természetesen tudoma történetet, láttam a filmeket is, és ez tényleg borzasztó. Csak az a kérdésem, hogy mi a garancia arra, hogy egy tenyésztőnél nincs valahol elrejtve egy ugyanilyen borzalom egy másik udvarban, úgy, hogy közben van egy szemlézett versenyeztetett párja, akiket mutogat amúgy. Pont a bulldognál lehet ilyeneket hallani, hogy a versenyző kutyájának az életét és szépségét nem akarja kockáztatni, mert ugye nem tud szülni, császározni kell, bele is halhat. Ehelyett rejteget valahol egy másik szukát, aki valójában szüli a kutyababákat, az orvos meg némi plusz pénzért úgy állítja ki a törzskönyvet, mintha a győztes lenne a mama.


A tenyésztőkről is rengeteg borzalmat lehet hallani, de szerintem az ember meg tudja ítélni hogy ha elmegy mondjuk egy családhoz, akik láthatóan gondos emberek, született kiskutyájuk, mert szeretnének majd a saját kedvenc véréből kutyát választani,ha egyszer elmegy, vagy ilyesmi. Némi emberismerettel, köldök-fül-szem ellenőrzéssel szerintem lehet jó kutyát találni olyan helyen is, ahol a kutyák nem versenyeznek, de gondozva, jól táplálva, képezve, és szeretve vannak.

2010. máj. 4. 18:04
 12/16 anonim ***** válasza:
Egy kutya alapján itélsz meg mindenkit? Tudnod kéne hogy a LEGJOBB tenyésztőnél sem jó minden kutya. Te kifogtál egy rosszat. De az is lehet hogy te rontottad el. De ha nem akkor is megesik hogy egy-egy kiskutya beteg a jó helyen is. És aki nagyon akarja az meg tudja állapítani hogy ki a jó tenyésztő. Sok ember azt hiszi hogy a tenyésztő azt jelenti neki tökéletes kutyái vannak, pedig nem!
2010. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

dehogy ítélek meg, nemhogy mindenkit, de senkit sem, nem szeretek ítélkezni. Gondolkodom, és megosztom veletek. Tényleg szörnyű dolgokat hallani tenyésztőkről is, ezért van ilyen ambivalens érzésem, hogy nekem valahogy az kevésbé garancia, hogy valaki hány kutyát versenyeztet, hány díjnyertese volt, stb, mint az, hogy ha egy meleg családi környezetben találok kutyát. Van kutyám, nem akarok venni most, úgyhogy nem erről van szó, csak arról, hogy nekem ÉRZÉSRE a tenyésztés is olyan gyártásnak tűnik. Aki négy öt kutyával külföldre jár versenyezni, és évi két almot csinál, az valahogy sokkal iparibbnak tűnik, mint valaki, aki egyetlen egyszer, egy alom kiskutyát szeretne nagy gonddal felnevelni.


Eszem ágában nincs ítélkezni, de még vitatkozni sem, csak filozofálok, és megosztom veletek, mert néha az az érzésem, hogy túlságosan feketén/fehéren látják itt a dolgokat az emberek, pedig mindig mindenben van átmenet.

2010. máj. 4. 18:52
 14/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Amiket írsz, hogy az udvar végében elrejtve egy elletőgép, az egy tenyésztőnél nem fordulhat elő.

Az nem tenyésztő, aki ilyet csinál. Ha elmész megnézni a kiválasztott kiskutyát, szétnézhetsz nála és megláthatod.

A kérdésedre válasz: A menhelyről megmentesz egy kutyát, biztosítod neki, hogy várhatóan jó élete lesz. Semmilyen garancia nincs rá, hogy egészséges lesz, de tudod, hogy ezt vállalod, nem veri át senki a fejedet.

Egy nem megfelelő kennelből (legyen az magát tenyésztőnek valló sumák tk. hamisító vagy nénike, aki évente elleti feleslegesen a szukáját, vagy 70 kutyás szaporítótelep), nem csak egy garancia nélküli kutyáért adsz pénzt, amit ingyen is megkaphatnál a menhelyen, de megpecsételed vele a következő alom sorsát is, mert elviszed pénzért, tehát neki már megérte a buli, legközelebb is fedeztetni fogja a kutyáját. És ha nincs gazda, mennek dobozban az út szélére vagy a sintértelepre.

Egy tenyésztő garanciát vállal a kölyök öröklött betegségei ellen, ha ilyesmi mégis bekövetkezne, a szerződésben rögzítettek szerint kártalanítani fog. Teheti ezt azért, mert biztos benne, hogy nem lesz ilyen probléma, hiszen ő mindent megtett, hogy a tőle kikerült kölykök mind jellemben, mind küllemben és egészségben is megfeleljenek egyrészt a standardnak, másrészt a leendő gazda elvárásainak.

2010. máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre az jutott eszembe, amit itt utoljára írtak, hogy a menhelyi legalább ingyen van!

Egyébként én a törzskönyvvel állok hadilábon, mert nem is egy tenyésztő árul olyan kölyköket is, akiknek nincs törzskönyve. És nem szaporító! Olyan tenyésztő, nem is egy, akiket itt sokan elismernek stb. Ilyen-olyan okból, de árulnak féláron olyan kölyköket is, aminek nincsen tk-ja. A szülők szűrtek, láttam a papírokat. És mégis, volt, aki megkérdezte, akarok-e tk-t. Na most akkor ilyenkor mi van? Ja, és most komolyan, ha el is megyek egy kennelt megnézni, honnan tudjam, hogy ez meg ez a kölyök ezé a szukáé és tényleg az ott, az az apja?????

2012. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
6/15sztem az h a kiskutyat el lehet vetetni ennel rosszabbat meg eletemben nem hallottam... te tertod magad allatbaratnak?! akkor gondolj mar bele szted nem fogja fel a szuka b elvettek tole a kolykeit?!sokak szerint a kutyaknak nincsenek erzeseik csak osztonbol es fajfe.ntartasbol nemzenek utodokat...akkor miert ragaszkodoak?!miert sirnak ha nem foglalkoznak veluk?!szted nekik nincsenek erzeseik...hagyjuk mar...
2012. nov. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!