Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most, hogy esett hó, a ti...

Most, hogy esett hó, a ti kutyázok iszik?

Figyelt kérdés
Nálunk a napokban elég nagy hóvihar volt, 3-4 napja havas a fű az udvaron, azóta a kutyám szabályosan eszi a havat..inni azóta nem láttam egyszer sem. Kinti kutyus, de normális az, hogy egyfolytában eszi a havat (ivás helyett)? Ilyet még sosem láttam:D

2017. jan. 6. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Hát nem normálisnak mondanám, hanem természetesnek, de ez nagyon nem jó. Kutyáknak (meg úgy minden állatnak) TILOS havat enni! Nem tudhatod mi van a hó alatt, lehet bármi és ha azt is benyalja a kutyád akkor könnyen lehet, hogy egyik nap még van kutya, másik nap meg már nincs. Plusz a hó, hiába néz ki annak, nem tiszta. Azzal jársz a legjobban, ha azonnal leszoktatod a hó evésről.Amikor látod, hogy enné, akkor erőteljesen rászólsz, hogy "Nem" vagy "Rossz kutya" vagy amivel tiltani szoktátok a dolgokat. Az a kutya, akivel normálisan foglalkoznak az érti ezeknek a szavaknak a jelentését. Amikor leesett a hó, az én kutyám is nyalogatta a kinti játékok alkalmával (benti kutyám van, de a kertben sokat szaladgálunk, meg rengeteget sétálunk) , mindig rászóltam és a 2. tiltás alkalmával már tudta is. Azóta se próbálkozik a hó evéssel.
2017. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
az enyém is imádja (imádta) enni a havat, nem tudom mi a baj ezzel. Nem jó ha állandóan csinálja, de néha néha belefér szerintem.
2017. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
mivel a cseppfolyós víz megfagy, így kénytelen havat enni hogy ne haljon szomjan
2017. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy természetes ösztöne a kutyáknak. Régen amikor még vadon éltek akkor amikor hó esett nem jutott cseppfolyós vízhez így kénytelen volt a havat enni hogy ne pusztuljon el. Ez a szokás megmaradt bennük (öröklött magatartás) és most már hiába nincs rászorulva most is csinálja.
2017. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ha emberként a vadonba dobnának te is elkezdenéd enni. Ez nem csak a kutyáknál, hanem minden szárazföldi élőlénynél természetes. Ha szomjas vagy találsz magadnak folyadékot.
2017. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Az enyém is imádja nyalogatni, nincs evvel semmi baj.

Ellentétben az első kommentelő felfogásával...

2017. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

1. vagyok. Nem értem ki szerint helyes a hó evés, de az nem tudhat sokat a kutyákról. Ugyanis: néhány „falat” hó szinte mindig ártalmatlan, ám jelentősebb mennyiség torok- vagy akár gyomorgyulladást is okozhat. Ennek oka, hogy az erősen lehűlt nyálkahártya kevésbé ellenálló a kórokozókkal szemben. Ilyenkor a leggyakoribb tünetek a hányás, étvágytalanság, levertség, rekedtség.


- AZ ÖSSZETÉTEL: főleg nagyvárosokban találkozhatunk a hó okozta mérgezésekkel. Legjelentősebb a szmog, a kipufogógázok jelenléte a hóban, melyek mennyisége egyenesen arányos a levegő szennyezettségével, és minél régebben áll az útpadkán a hó, annál több méreganyag gyűlik fel benne. Gondolnunk kell a sózásra is, a konyhasómérgezés komoly betegség, ám szerencsére csak magas koncentrátumban okoz problémát.


Egyre ritkább, ám annál veszélyesebb a fagyálló: édes ízű, sokszor sajnos színtelen, szagtalan, így kutyánknak ízlik, a gazdi pedig sokszor csak akkor veszi észre, hogy valami nincs rendben, amikor már nagy a baj.


De ki vagyok én, hogy megkérdőjelezzek bárki olyat, aki az "ezzel"-t, úgy írja, hogy "evvel" ;) . (A magyar nyelvben az "ezzel" alak a helyesebb, ugyanis a szótő az "ez" amihez járul a "-vel" toldalék amiben a "v" teljesen hasonul a "z"-hez így lesz "ezzel", na de nem nyelvtan óra van, csak ez az "evvel" szótól égnek áll a hátamon a szőr. Szerintem, ha én így mondanám nyelvtan órán, akkora karót kapnék, mint egy ház :D )

2017. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Szóval az 56%os volt a nagy lepontozó. Érdekes hely a kutyás fórum. Tele van dühös kiéhezett emberekkel akik csak a piros kezet ismerik.
2017. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is eszi a havat, de nem nagy mennyiségben, most egy udvari kutya mellett nemállhatok ott egész nap. (kiskoromba én is ettem a havat semmi bajom nem lett tőle) A panel kis zsebcirkálóknsk lehet begyullad tőle a torka/gyomra... De mind emellett az enyém iszik vizet, inkább csak szórakozásból eszi/túrja a havat:) mondjuk még fiatal kutyáról van szó, szóval neki még minden játék.
2017. jan. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
8-as, nem,én nem pontoztam le senkit ;), nem is szoktam pontozni, egyáltalán, soha, de persze azt nyugodtan le lehet pontozni, aki értelmes érvekkel alátámasztja, hogy miért nem jó, ha a kutya havat eszik. Mindegy, persze csak a ti véleményeteket szabad meghallgatni... PF. ! Engem legalább érdekel a kutyám és nem csak kib*szom az udvarra aztán sz*rok rá és nehezemre esik megnevelni. Az én kutyám is 6 évig udvari kutya volt, még is megneveltem, hogy ne egye a havat. Nem is lett tőle semmi baja, de aztán majd ne gyertek ide sírni, ha a kutyátok valami jó kis mérget megeszik, mert nem tudja mi van a hó alatt.
2017. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!