Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám, az ivartalanítást...

A kutyám, az ivartalanítást követő néhány órában nagyon vérzett. Jelenleg nagyon gyenge. Inni iszik. Várjak?

Figyelt kérdés
Felhívtam az állatorvost, aki csinálta, hogy milyen tünetek jelentkeztek. Azt mondta, hogy ha iszik, akkor nincs baj. A sebet egyébként nem varrta el, mert hogy távozzon a genny, meg ilyenek. Állítása szerint duplán kötötte el, és nem érti miért vérzett. Márpedig nagyon sokat vérzett. Jelenleg fekszik, néha lefetyel a vízből, amit elé raktam. Hányt is párszor. Az utóbbi hányások barna színűek voltak. Az a baj,hogy messze lakom a várostól, ahol van normális állatorvos, és az autóm is pont most működik elég kifogásolható módon.

2016. dec. 13. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legalább telefonon beszélj egy másik állatorvossal! Nem varrta össze a sebet a hasán? Ez érdekes. S mit kötött el duplán? Mikor az én kutyámnak volt ivartalanítása - szuka kutya - össze varrták rendesen. Nem vérzett, a hányás amúgy lehet még az altatás miatt is.
2016. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiii ***** válasza:
Szerintem a vérzés kivételével, ha tényleg friss a műtét, néhány órás, ezek a tünetek normálisak. De a vérzés nem, meg azt sem hinném, hogy az normális, hogy nem varrta be a sebet... pláne, ha nem érti, miért vérzett. Én azonnal megkérnék valami ismerőst, akinek van kifogástalanul működő autója, hogy segítsen bevinni a városba egy rendes állatorvoshoz.
2016. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Ha kan, akkor normális hogy vérzik.

Pitem 3 éve lett ivartalanítva, szintén úgy, hogy a bőre nem lett összevarrva, hogy távozzon, aminek kell. Még pár óra múlva is vérzett. De aztán másnapra javult, és napról napra jobban lett. Kb 5-6 nap múlva a régi volt.

Viszont soha nem hányt.

Most évek múlva meg már nem is látszik, hogy valaha voltak golyói... A bőr sincs már ott, annyira összeforrt.

2016. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 piriiiii ***** válasza:
Már csak azért is, mert jobb félni, mint megijedni.
2016. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Másik állatorvost keress. Lehet, hogy valami véralvadási zavara van, azért vérzett. Egy mentett kutya ivartalanítása után történt ilyen, bár nálunk az állatorvos nem libáért vette a diplomát, így tudta, mi lesz a vérzés oka....
2016. dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mi kan kutyánkat is először egy "barbár" doki ivartalanította, csak érzéstelenítette és elkötötte (nem értettük mi sem, hogy miért). Aztán csak nem akart elállni a vérzés este elvittük egy másik dokihoz, aki normálisan zacskóstól ivartalanította. Ha nekimegyünk az éjszakának valószínű a kutya nem élte volna túl... Úgyhogy figyelj oda, mert nem játék.
2016. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg. Tegnap este kifertőtlenítettük a sebet egy kis hidrogén/oxiddal, és kapott egy boxeralsót is, hogy ne nyalogassa a sebet. Ma már szerencsére jobban van a kiskutyám. Csóválja a farkincát, és eszik is. A kedélye is javult. Azt hiszem ismét visszatérhetünk, hogy vidámkodva élvezzük egymás társaságát.
2016. dec. 14. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!