Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért féltenek annyian attól,...

Miért féltenek annyian attól, hogy 5 éves gyerek mellé Rottweilert vegyek? /ráadásul szuka lesz/ Tényleg ennyire félelmetes, kiszámíthatatlan és goromba természetű lenne? Vagy csak kifogtam a kivételeket, amik a szabályt erősítik.

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy megtörtént eset, ha elesett a gyerek /gondolom egyedül hagyták a felnőtt Rottweiler kutyával!/ azonnal áldozatának képzelte, s megtámadta !? Ez lehetséges?
2010. máj. 4. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Igen, hiszen a rottweiler harci kutya és mint ilyen nem tud kibújni a bőréből...
2010. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem az nem igaz. De ha vesztek egyet rengeteget foglalkozzatok vele! Ne hagyjátok, hogy ő legyen a falkavezér, mert akkor szinte mindenkit bántani fog. A gyereket pedig ne hagyjátok vele egyedül. Az egyik barátom mesélte, hogy az egyik ismerősüknek Rottweilere volt és a gyereket addig egyedül hagyták az udvaron ameddig bement zsebkendőért, mire kiért azt látta, hogy szétszedi a gyereket. Szóval harapta a gyomrát. 9 éves volt a gyerek és kiskoruk óta együtt voltak.
2010. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Mindehonnan lehet mindenféle történeteket hallani. Én a kivétel vagyok. A mi rotink egy áldott jó lélek :-) Már megvolt amikor baba született, bírta a kisgyerek melletti kiképzést. Persze sosem hagytuk egyedül őket, de ezt a másik kutyánkkal sem tettük meg, pedig ő tacsi. Sosem hagytuk egyedül őket a kicsivel, nem volt semmmi gond. A gyerkőc most 5 éves, tudja, h nem szabad a kuyta szájába nyúlni, nem szabad elvenni tőle az ételt, stb. Szeretik egymást.
2010. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%
Lehet, hogy igaz. De ha a kutyával rendesen foglalkoztok nem hiszem, hogy bántani fogja a kislányt. Nekem kaukázusim van és ahonnan hoztuk, ott is volt egy kislány (kb 3 éves lehetett, de ennek már 2 éve:D) de az félt a kutyától és azért lett a miénk, de NEM bántotta.
2010. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Szóval szerintem nem lesz baj, ha rendesen megtanítjátok a kutyust akkor meg főleg nem :)

2010. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése, hogy milyen lesz! Nekem egyszer Huskym volt nála kisebbet megtámadta mindig ha leguggoltam már akkor támadni akart csak kapott 1 pofont és felálltam akkor már nem bántott!
2010. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem meg nem éri meg "megpróbálni". Mi van, ha a tiétek pont rossz természetű lesz? Akkor mi lesz...majd azt mondjátok, hogy "jah....hát tényleg nem kellett volna?" és majd csak pislogtok, hogy "hát, pedig mi jól neveltük". Csak akkor már késő lesz.
2010. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Alapvetően a rottweiler egy gyerekberát kutya... viszont egy nagyon erős fizikummal rendelkező munkakutya, sok törődést, mozgatást, feladatot (fizikai és szellemi elfoglaltságot) és következetességet igényel, hogy barátságos, kiegyensúlyozott maradjon(ez igaz a legtöbb fajtára).

Gyermek mellé kevésbé izgága, ugyanakkor érdeklődő kölyököt érdemes választani, csak megbízható tenyésztőtől. (Ne a legdominánsabbat, és ne a legfélénkebbet vigyük haza az alomból.)

Kisgyermeket soha ne hagyjunk semmilyen kutyával felügyelet nélkül és akkor nem lehet gond!

(+ Az első pillanattól kezdve jelezni kell a kutya számára hol vannak a határai, mit lehet és mit nem.)

2010. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Barátságos, békés alaptermészetű, jó idegzetű, hűséges, engedelmes, kitűnően tanítható. Megjelenése erőt sugároz, magabiztos, kiegyensúlyozott, szereti a gyerekeket. Kissé bizalmatlan, a környezeti befolyásokra nyugodtan reagál, de fenyegetés esetén védekezési készsége, jól kifejlett küzdő és védőképessége előtérbe kerül, a fájdalmas hatásoknak félelem nélkül ellenáll. A rottweiler nemcsak kiváló szolgálati, mentő, kísérő, rendőrségi, katonai, őrző-védő kutya, de családi, hobbi kutyaként is kitűnő. Ahhoz, hogy a rottweiler engedelmes, megbízható társ legyen, a kutyát megfelelően kell tanítani, nevelni sok szeretettel, játékkal, határozott irányítással.
2010. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Először is nagyon meg kell választani, hogy honnan hozzátok. A valódi tenyésztők figyelnek arra, hogy a megbízható jó természetű kutyákkal fedeztessenek. A másik, hogy kicsi korától nevelni, tanítani kell a kutyát. Ehhez azért jó ha értünk egy kicsit az általunk választott fajtához. Mert azért nem mindegy. A gyerek még öt éves évek kellenek ahhoz, hogy kettesbe hagyhasd őket. A gyerekednek vannak, lesznek barátai akik járnak hozzátok és nem mindenki tudja, hogyan közeledjen egy kutyához. Felelősség a kutya tartás.
2010. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!