Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért féltenek annyian attól,...

Miért féltenek annyian attól, hogy 5 éves gyerek mellé Rottweilert vegyek? /ráadásul szuka lesz/ Tényleg ennyire félelmetes, kiszámíthatatlan és goromba természetű lenne? Vagy csak kifogtam a kivételeket, amik a szabályt erősítik.

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy megtörtént eset, ha elesett a gyerek /gondolom egyedül hagyták a felnőtt Rottweiler kutyával!/ azonnal áldozatának képzelte, s megtámadta !? Ez lehetséges?
2010. máj. 4. 16:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak rotweiler fajta hibája.

Elvileg semmilyen kutyát nem szabad egyedül hagyni ki gyerekkel mivel

1, a gyermek akár akaratlanul is fájdalmat okoz az állatnak, megijeszti amiért a kutya megharapja, megtámadja

2, a kutyák falkaállatok.Ha előrébb akar jutni a rangsorban, a következő legalacsonyabb rangút támadja meg aki a gyermek


Bármilyen fajta kutyával lehetnek ilyen fajta problémák, ez nevelés kérdése.

Ha a kutya tudja ki az úr a háznál, ha meg van tanítva neki, hogy a gyereknek is engedelmeskednie kell , illetve a gyermek pontosan tudja, hogy mit nem szabad csinálni a kutyával,akkor egy domináns jellemű kutya is együtt tud élni egy gyerekkel.


A rotiról sok rossz történetet hallani de miért? Ilyen kutyát sokan csak őrző-védőnek vesznek nem foglalkoznak vele nem nevelik, nem szocializálják esetleg még meg is verik. Persze, hogy kész a baj.


Kellemes ellenpéldának az egyik szomszédunkat mondanám. Van egy rotijuk meg egy 9 éves kislányuk. A kutya jobban vigyáz a kislányra mint az anyja. Folyton a nyomában van folyton figyeli, ha kimennek az utcára és valaki odamegy a kislányhoz a kutya rögtön odafut és közéjük áll. A kiscsaj kb. bármit megtehet a kutyával még akkor sem zavartatja magát, ha felmászik a hátára hogy lovagoljon rajta.

Szóval az egész csak nevelés kérdése.

2010. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

Nekünk két kisgyerekünk van,és van egy rotink is.Amikor a gyerekek odakint tartózkodnak a kutya a kenelben van,biztos ami biztos alapon.

Nem azért mert bántaná őket,csak a saját példámból okultam,mert egyszer véletlenül összeszaladtam az udvaron a kutyával(sötétben,akkor még 1 éves sem volt),és olyat estem hogy felkelni nem tudtam,a kutya is megüthette magát mert nyüszögött,de attól függetlenül hogy én is csak feküdtem mellette,nem akart bántani.Úgyhogy a gyerekeket is inkább azért féltem tőle,mert nagy erő van egy ilyen kutyában,nehogy őket is fellökje.

Amúgy szerintem is nevelés kérdése az egész!

2010. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én annyit írnék még az eddigiekhez , h nem csak a kutyát hanem a gyereket is meg kell nevelni , meg kell tanítani h mit szabad és mit nem a kutyával csinálnia.Sztem ha a kutya is és a gyerek is jól van nevele , akkor nem lessz baj , de nem hagyd felügyelet nélkül őket !
2010. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!