Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bobtail kutyusokról vélemény?...

Bobtail kutyusokról vélemény? Tudtok ajánlani jó kennelt? Milyen áron mozognak a kutyusok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

A létező legjobb választás! :)

HA

-van helyed a tartásához (elég egy tágas lakás is)

-tudsz vele mozogni (napi 3 óra, ha lakásban van, kertben való tartás mellett a fele is elég):)

-van kedved és időd ápolni (hetente 3x alaposan, bőrig kikefélni, ez alkalmanként kb. 3-3,5 óra, de kozmetikusra is bízhatod, akkor elég, ha havonta elviszed,ami viszont sokba kerül)

-következetesen, határozottan fel tudod nevelni

-nem vagy finnyás, kényes típus (mert koszol, örömében összemocskolja a ruhádat, stb...):D

Lehet, hogy hatalmas igényei vannak, de elhiheted, ha erre képes vagy, 100x meg fogja hálálni szeretetével, odaadásával. Alaptermészetét máig a pásztorkutyás tulajdonságok határozzák meg - most pontozzatok le és üvöltsetek le, hogy kiveszett belőle az ősi ösztön - bátor, erős személyiség, toleráns, megbízható a gyermekek közelében (legendás a gyermekszeretete), idegenekkel szemben mutatott viselkedése a közömböstől a barátságosig változik, a hiedelemmel ellentétben egyáltalán nem olyan végtelenül barátságos, túláradó, hogy még a betörőt és képennyalja, ha barátkozik, se ugrik rögtön az idegen nyakában, de alapvetően a bobtail egy kedves, barátságos kutya. Nem házőrző, mivel az agresszió hiányzik belőle, viszont remek jelzőkutya, és gyermekvédelemre kitűnően alkalmas. Én is imádom a fajtát, nekem sajnos nem lehet, meg nem is a kedvencem, de a benne van top 5-ben, és eléggé ismerem is, kiállításról, stb.

Tenyésztő:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek elég ismert tenyésztők, gyönyörűek a kutyáik, kiállításokon találkozhatsz velük.:)

Érdemes legalább telefonon érdeklődni, nem tudom, hol vannak kiskutyák jelenleg. Ami még fontos lehet, hogy a vásárlás előtt érdemes legalább 3 tenyészetbe ellátogatni. A jó tenyésztő szívesen fogad, szívesen bemutatja a kennelét, a kutyáit és a fjatát, segít a választásban. Segítséget ad a felkészülésben, hogy tudjad mire számíthatsz. KERÜLD EL A SZAPORÍTÓKAT, MINDENKÉPPEN TÖRZSKÖNYVES KUTYÁT VÁSÁROLJ, NÉZD MEG A SZÜLŐKET A HELYSZÍNEN, KÉRD EL AZ OLTÁSI PAPÍROKAT, ELLENŐRIZD A KUTYA EGÉSZSÉGI ÁLLAPOTÁT. ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS, ÉS TETOVÁLÁS/CHIP NÉLKÜL NE VÁSÁROLJ KÖLYKÖT!

Bocsi, ha ezzel untatlak, lehet már sokszor elmondták, én is unom, de muszály elmondani mindenkinek, hogy megkíméld magad a csalódástól. Hidd el, megéri kifizetni az árát, ill. megéri várakozni, ne ess bele abba hibába, hogyha nincs sehol eladó kölyök, akkor egy hirdetést lapozol fel...

Az ára egy 2007-es kutya-árlista szerint 100-170 ezer ft között mozog, sztem azóta nem sokat növekedett. Sok szerencsét a kiskutyához, remélem tudtam segíteni. Ha érdekel még valami, szólj nyugodtan, akár itt is beszélhetünk, de ha kell, megadom az e-mail címemet. :))

Üdv.

2010. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Nagyon sokat segítettél! Apukám kedvenc fajtája ez a kutyus, és nagyon rég óta szeretnénk már venni. Hely lenne neki bőven, majdnem 1 hektáros telkünk van (kertészet), foglalkozva is lenne vele természetesen. Sajnos kedden pusztult el a kedvenc kutyusom (10 éves fehér puli volt...), imádtam... :( Viszont lehet, hogy még várunk a vásárlással, mert van még egy kutyánk és nem tudom mennyire tolerálná őt...jól átgondoljuk még, addig is lehet nézelődni :) Nagyon köszönöm még egyszer a válaszod!

Üdv!

2010. máj. 5. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon szívesen.:)

Ha valami még érdekelne, írj nyugodtan, örülök, hogy segíthettem, és sok szerencsét a nézelődéshez.:)

2010. máj. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Nem tudom érdekel-e még, de én is leírnám a tapasztalataimat. Az enyém 9 hónapos, tenyésztőtől vettem, nem szaporítótól, azoktól én is óva intenélek. Törzskönyvvel 80.000.-ft. volt az ára, de én anélkül vettem 55.000.-ért. Kiválthatnám bármikor, de nem akarom sem fedeztetni, sem versenyre vinni, és ezért nem kértem törzskönyvet hozzá. Még kölyök, 9 hónapos. Igaza van az előttem válaszolónak,(nagyon korrekt választ adott,) rengeteget kell gondozni a bundáját. A miénk még nagyon szélhámos, de felnőtt korára talán lehiggad.:-) Csodálatos és gyönyörű kutya, de extra törődést igényel testileg és lelkileg is. Nem győzzük eleget dédelgetni, nagyon igényli a szeretetet, de csak Tőlünk. A miénk idegenekkel szemben ha nem is mindig, de sokszor nagyon közömbös.

2010. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Bundaápolásban van apunak tapasztalata, kuvaszokat tenyésztettünk még mikor kisebb voltam. Igaz, azért nincs akkora bundája, mint egy bobtail-nek, de azért azt is ápolni kellett. :) Leírnád nekem, melyik tenyésztőnél vetted a kutyust? Nekem sem lenne szükséges a törzskönyv, de tenyésztőtől venném mindenképp! :)
2010. máj. 18. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Privátban leírok mindent. :-)
2010. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Mar sok ido eltelt a kerdes ota de mi most szeretnenk ilyen kutyust! Sajnos a linkeid fele nem el,tudnal segiteni a tenyesztokben?
2016. márc. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!