Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fűtéses kutyaház?

Fűtéses kutyaház?

Figyelt kérdés
Kinti kutyánk van és most rettentő hideg van. Lelkifurdalásom van amiért én itt a melegben ő meg kint a mínuszokban van. Beengedni nem lehet mert szétcsap mindent. Persze figyelünk arra hogy legyen langyos vize, kap meleg ételt, a kutyaház kibélelve, de ez akkor is kevés mert rettentő hideg van. Neten láttam fűthető kutyaházat. Ez hogy működik? Érdemes ilyet venni?
2017. jan. 7. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nincs megtanítva neki, hogy hogy viselkedjen a lakásban? Vagy mit jelent, hogy "szétcsap" mindent?
2017. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ez a kérdés. Kinti kutya, a szüleim nem engedik be és kész. Ha kötekedni jöttél mehetsz máshova.
2017. jan. 7. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Itt aki kötekszik, az te vagy. Én feltettem egy kérdést, ugyanis logikusabb megnevelni a kutyát, hogy bemehessen a házba. De te tudod.
2017. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénk is kinti kutya, de most a mínuszokban éjszakára beengedjük. Ez nagyon hideg egy kutyának, kivéve ha huskyd van. Azért kivételes esetekben be kellene engedni, legalább a garazsba.
2017. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is apa "a kutya nem jöhet be" felfogású (mind emellett hőszigetelt kutyaházaink vannak+meleg vízet nap 3x-4x viszek nekik, meleg kaját kapnak stb. Nem ki vannak baszva a kertbe, foglalkozunk velük stb. A házban is tudnak viselkedni, mert ha egyedül vagyok itthon bejöhetnek (itt a vizsgaidőszakban jól jön a társaság) na mind1 a lényeg, hogy tegnap este apa jött fel a szobámba, hogyha lent alszok a nappaliban, akkor behozhatjuk a kutyákat az előszobába. Be is jöttek és itt aludtak. Egy a kutya méreteinek megfelelő termofüggönyös, esetleg előszobás kutyaház is megfelelő szalmával vagy faforgáccsal kibélelve. Mi faforgácsot használunk, az egyik kutyaház elszobás mind 2 ajtaján függönnyel a másik 1, annak is van az ajtaján függöny.

A kutyaház pedig a következőképpen néz ki. minden oldalról hőszigetelt, nyithatő tetővel. Belül osb lap, kívül lambéria, közte 3 cm vagystag hungarocel.

2017. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én beengedném hidd el télen nyáron nappal éjszaka, de ha egyszer a szüleim nem engedik akkor nem tudok mit tenni nem az én házam. Majd a sajátomban azt csinálok amit akarok. Ők a tisztaság miatt is, meg a bútorok miatt nem engedik, szőr, meg minden. Ők ilyenek, tényleg nem tehetek róla.
2017. jan. 7. 16:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pont most a közelgő sarkvidéki hidegre való tekintettel építettem a labim házába fűtést :) A ház duplafalú hőszigetelt minden oldalról, saját építés, úgy húsz éve csináltam. Most vettem bele egy 100 wattos alacsony felületi hőmérsékletű infrapanelt a mennyezetre (egy ilyet: [link] ). Tegnap kora délután üzemeltem be, jónak tűnik, így érzetre nincs túl meleg a kutyaházban, szerintem max 5 fok, ez pont jó, nem akartam, hogy nagyon nagy hőmérséklet-különbség legyen, mert az szerintem egészségtelen. Mikor az eb kijön, ilyen enyhén langyos a szőre, szóval nem fázik, gondolom.
2017. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, ezért is nem vettem fűtőszőnyeget (mert olyan is van), mert állítólag az nem jó az ízületeknek, ha meleg felületen fekszik és ez hihetőnek is tűnik.
2017. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hú köszi :)
2017. jan. 7. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!