Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a családi...

Mi a véleményetek a családi kedvencek hamvasztásáról?

Figyelt kérdés
2017. jan. 9. 07:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ideális dolog. Nagyvárosba/lakásbalakók amúgy se tudják hova temetni, aki meg a kertjébe temeti és mondjuk zöldségese van most a talajvíz odamoshat mindent a tetemből, ha meg eladja a házat az új lakó ha felás kifordíthatja a tetemet, én ezzel nem szeretnék találkozni az új házamba. Tehát praktikus és egészséges dolog a hamvasztás.
2017. jan. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Teljes mértékben elfogadom, sőt, nálunk imádott német juhászom is hamvasztva lett.Ha egyszer sok pénzem lesz, létre hozok egy kisállat temetőt, ahová temetni is lehet és urnafal is lesz. Támogatjátok?
2017. jan. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatom 2es!
2017. jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten van kisállat temető egyébként
2017. jan. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
5%

Nem valami jó ötlet.

El kell ásni a kertbe,erdöbe vagzy bármi.

Remélem nem azt akarod,hogy kiteszed otthon a vitronbe

2017. jan. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy a házi kedvencek is megérdemlik a végső nyugalmat, a tiszteletet. Mindenkinek a saját szíve joga, hogy mit tesz az állata tetemével, nekem eddig sajnos nem sok állatomat volt lehetőségem eltemetni vagy hamvasztatni (legutóbb a halálos beteg cicám eltűnt), pedig jobb lenne a lelkemnek, ha meglenne és eltemethettem volna, nem abban a tudatban gondolni rá, hogy valahol megette egy róka vagy szétmálott a pici teste az esőben, hidegben.
2017. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én támogatnám 2-es :)

Mostanában foglalkoztat a gondolat,hogy mit csináljak majd ha eljön az ideje és ezt ideális megoldásnak gondolom.

Az első kutyám halálakor (nagyon hirtelen volt) ami annyira fájt és sokkolt,hogy gondolni sem akartam rá,hagytam,hogy a szüleim intézzenek mindent.

Azóta hihetetlenül megbántam ezt és nem fogom még egyszer elkövetni az biztos.

2017. jan. 9. 08:49
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatom 2es ötletét. Pár éve elpusztult egy cicám otthon, lakásban. Felhívtam az állatorvost, hogy mit csináljak a tetemmel, azt mondta, vigyem a gyepmesterhez, ők elhamvasztják. El is vittem, így is ki voltam borulva, de amit láttam, az sokkolt le teljesen. Nem kellett volna ugyan latnom, mert kapun belülre nem mehettünk, de a lényeg, hogy kivette a kis testét a hordozóból és belevágta egy nagy szemeteskonténerbe...no komment. Gondolom valami mással együtt később elégethették, de akkor is, nem ezt szántam neki. Most meg nagy gondban vagyok megint, mert valószínűleg el kell altatni majd a cicámat, mert rákos. Nem is tudom, mi legyen a kis testével majd. De ne már minden csak Budapesten legyen. Akkor már legyen vidéken is!
2017. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó dolog a hamvasztás, magamnak is ezt szánom, így természetesen a kutyámnak is. Alapvetően racionális vagyok, tehát tulajdonképpen tökmindegy lenne, de valahogy mégsem szimpatikus a földben szétrohadás :) Szóval én nagyon örülök, hogy van ez a szolgáltatás, nem olcsó, de biztos igénybe fogom majd venni, ha eljön az ideje, remélem, messze van még.
2017. jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Októberben meghalt szeretett kiskutyám.16 évig volt velem, vele nőttem fel.(6 évesen"kaptam") közelünkben nincsen állat temető, kertbe pedig nem akartam eltemetni. Mi lesz ha a masik kutya kiássa, vagy esetleg költöznünk kell?! Nekem egyértelmű volt a hamvasztás, és az urna bent van a házban. Nekem egyáltalán nem nyomasztó, sőt megnyugatato , hogy tudom itt van velem. Egyebkent ezek az urnák nem oylanok mint egy emberé, inkabb nekem egy szép mézescsuporhoz hasonlít. Szoval nekem más verzió meg sem fordult a fejemben.
2017. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!