Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a családi...

Mi a véleményetek a családi kedvencek hamvasztásáról?

Figyelt kérdés
2017. jan. 9. 07:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi eltemettuk a kertben es csinaltunk a sirjara egy sziklakertet. En nem tudtam volna kiadni a kezembol. Mielott betettuk a foldbe meg megoleltuk es en mondtam neki hogy keresse meg a papam spanieljet meg anyukamek bernijet es ok majd vigyaznak ra. Szornyet haltam volna ha nem tudok elbucsuzni tole. Ha eladjuk valaha a hazat akkor lesz egy sziklakertjuk. Szerintem minden kerteshaz tele van csontvazakkal. Pl multkor egy cicat temettunk el aki valamiert a mi tarolonkban halt meg szegeny 🙁 biztos megmergeztek. Szoval aki a cicajat feltette gondoljon arra hogy valaki eltemette mint mi az idegen cicust.


Anyosomeknal rottweiler meg malammut van eltemetve es a cicajuk. Anyukameknal berni, ket tacsi meg egy kuvasz.


Es minden kerteshazas ismerisomnel hasonlo a helyzet

2017. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%
Csak egy tanács a hamvasztáshoz: csak akkor menj be oda, ahol csinálják, ha tényleg nagyon erősnek érzed magad. Én 15 éves voltam, amikor meghalt a kutyusunk, akivel felnőttem. Arra értem haza a kollégiumból, hogy már nincs otthon, így el akartam menni elköszönni tőle. Eleve egy gyepin volt a hely, szóval már az is megrázó volt, hallani a sok ugatást meg látni szegény kutyákat (néhány halottat is...), de amikor kivették a kis koporsójából, amit apukám csinált, és ott volt megfagyva, és bedobták abba a tényleg kukaszerű konténerbe.... még mindig sírok, ha eszembe jut. Jobb lett volna nem látni, és azt megőrizni utolsó emléknek, amikor még életében elköszöntem tőle.
2017. jan. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt a kertbe temetés mellett döntesz érdemes informálódni, ahol én lakok, ott kötelező a chippes kutyatetemet elszállítattani, nem temethetem el én :(
2017. jan. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
#12 Szerintem te valami másról beszélsz, a kérdés szerintem a kisállat hamvasztás nevű fizetős szolgáltatásról szól, amit több cég is csinál már Magyarországon és kétlem, hogy bármilyen kukaszerű konténerbe hajigálnák a kutyádat, mert ezért senki nem fizetne harminc-negyvenezreket.
2017. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
37%

#14 Lehet, hogy azóta már változott a helyzet, vagy esetleg felétek eleve más volt (láttál már állatot hamvasztani?), de nálunk így ment.

Ketten is írtuk, hogy ilyen, valószínűleg nem magunktól találtuk ki.

2017. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam, csak nehezen hiszem el, hogy ez ugyanaz lenne, egy vállalkozó se a saját maga ellensége. Meg mondjuk nem is nagyon értem, minek kéne bármilyen konténerbe hajítani a holttestet hamvasztás előtt.
2017. jan. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
37%

Mert ott égetik utána el. Az emberi hamvasztás se sokkal szebb, csak épp egy ember koporsójának nagyobb hely kell. Ráadásul, mint már mondtam, lehet azóta változott a helyzet, de amikor a mi kutyánkat hamvasztották, még így csinálták.

De én ezt itt inkább be is fejezem, elég volt egyszer átélni, nem akarok napokig erről beszélni.

2017. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Van tamagocsi temető is.
2017. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!