Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám a kutyámat leszokt...

Hogy tudnám a kutyámat leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
1 éves vizsla. Alapvetően jó kutya, ha szólok neki visszajön , ott marad meg az alap vezényszavak is mennek, egy szavam nem lehet rá. Viszont nem tudom milyen alapon, de ki választ magának idegen kutyákat a parkban és odarohan , mintha le akarná vadászni, azok meg megijednek tőle. Erről hogy lehet leszoktatni?
2017. jan. 11. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt kell megtanítani neki, hogy csak akkor mehet oda más kutyához, ha engedélyt kap rá.
2017. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem hosszú pl 10méteres póráz legyen rajta,én még most tanítom a kutyám erre 4hónapos nagyon jól működik,nem kell fognod a kezedbe legyen a földön ha esetleg "bajt" észlelsz megfogod mikor szaladna oda rászólsz hogy nem ha nem engedelmeskedik visszarántod ha visszamegy megdicséred.esetleg pórázt fogva magad mellett tartva a kutyát odasétálsz de igy te irányítasz. Megfogja tanulni.
2017. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja még az előzőhöz egy másik módszer ami szintén tökéletesen működik ha szoros a kapcsolatod a kutyával és bizik benned. Ha szalad el szólsz neki, és elkezdesz szaladni a másik irányba,igy a kutya bepánikol és te utánad fog menni.
2017. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja ez a tréning pórázas dolog bejöhet. Ő amúgy szinte sosincs pórázon, mindig szabadon rohangál. Be fogok szerezni egy olyan hosszút, kössz a tippet!
2017. jan. 11. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó dolog,valószínű ez a baj hogy nincs pórázon, a kutyának úgymond hozzád kell hogy legyen láncolva és akkor mehet el mellőled ha engedélyt adsz neki és az sem lehet több 100 méternél. Én soha nem rángatom a pórázt épp ezért engedem el is. Ha elakar szaladni szólok,aztán rálépek.
2017. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mintha a mi vizslánkról írtál volna :)

11 hónapos és ugyanez. Ha szólok neki lelkesen rohan vissza, ha fel akar enni valamit a földről, akármilyen messziről ha rákiáltok, hogy tedd le, azonnal kiköpi, alap vezényszavakat ismeri és végrehajtja. Viszont ha hamarabb lát meg egy kutyát, mint ahogy én reagálnék és érdekli, akkor megindul és hiába hívom, csak akkor jön vissza, ha már elmúlt a kezdeti izgatott szaglászás. Ez hosszú perceket jelent (bár erre is volt példa), de akkor is dühítő. Oké tudom, hogy még nagyon fiatal, de akkor is zavar, remélem idővel benő a feje lágya és ez is rögzül benne, hogy akármikor vissza tudjam hívni.

2017. jan. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!