Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapelenka vagy sem?

Kutyapelenka vagy sem?

Figyelt kérdés
Pár napja befogadtunk egy kb. 9 hetes keverék kiskutyát. Az első pillanattól kezdve levittem sétálni, volt amikor pisilt és kakilt kint volt amikor nem. Az állatorvos aut javasolta, hogy semmi képpen ne vigyem addig utcára ameddig meg nem kapta az összes oltását. Most pelenkával, alommal kikísérletezünk. Van amikor ügyesen belepisil, van amikor mellé megy és a szobában ürít, viszont egyenlőre kakálásra egyáltalán nem akarja használni, akkor mindig elakar bújni asztal vagy szék alá, úgy kell vadászni. Sok mindent olvastam már volt ahol javasolták és jó dolognak tartják a pelust és olyan oldallal is találkoztam ahol azt mondták, hogy a későbbiekre nézve kifejezetten nehézséget okoz a kölyök rászokik. Takarítani kell a kutya után és kész. Szóval nem tudom melyik a jobb. Ebben kérnék véleményeket, tapasztalatokat. előre is köszönöm.

2017. jan. 12. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A pelenkával az a baj, hogy pont arra tanítod a kutyát, hogy a lakásban szabad vécéznie. A szobatisztaság ennek ellenkezőjét jelenti.

Én azt javaslom, ne használj pelenkát, se almot, hanem takaríts. Leviheted pórázon nyugodtan kb. 2 óránként, vagy ahogy tudod, csak ne engedd más kutyákhoz, és ne engedd, hogy bármit felnyaljon a földről.

2017. jan. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Már gondoltam arra is, hogy amíg nem kapja meg az összes szükséges oltását, addig kiengedem a lichthofba,amit csak mi használunk, bár az állatorvosnak ez sem tetszett.
2017. jan. 12. 09:04
 3/5 anonim ***** válasza:
11%

Le leszek pontozva, mert itt nem szeretik a pelenkat, de hasznos!

Az összes kutyám így lett szobatiszta az évek alatt. Először csak pelus majd amikor nagyobb lett es elkezdett kiszokni élveztem a pelust es bírta simán. Ha a padlóra/szőnyegre végzi a dolgát, koppints az orrára.

2017. jan. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg felesleges a pelus, nem ördögtől való de felesleges, később tényleg nehezít kicsit a szobatisztaságra nevelésen.

Pórázon eü sétára meg le lehet vinni nyugodtan, a dokid ezt most kicsit túlmisztifikálta... Ne vidd olyan helyre, ahova sok kutya jár és ne engedd a többi kutya közé bandázni, ráér még azzal. :)

Eü séta viszont kell. Arra lehet számítani, hogy evések után szinte biztos, hogy fog kelleni neki.

2017. jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
még1x köszönöm a válaszokat. Egyre inkább úgy gondolom,hogy meg fogom próbálni, újra leviszem, bár mivel a belvárosba lakunk nem egyszerű olyan helyre vinni ahol nincs kutyagumi, mert sajna nem mindegyik gazdi szedi össze :(, de majd oda figyelek.
2017. jan. 12. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!