Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ír farkas/drótszőrű tacskó?

Ír farkas/drótszőrű tacskó?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb házőrzőnek és haszonállatok védésére?

Pl róka,sakál,nyest... ellen


Esetleg mind 2 legyen?A farkas az ugye lustább,állítólag nem jó ház örző,de az állatokkal megfér,a tacsi meg mozgékony,szeret patkányozni


2017. jan. 13. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek vadászkutyák, egyik sem házőrző. Az állatokkal megférés annak akérdése, hogy mennyit vagy hajlandó vele foglalkozni, hogy megszokja a kutya őket. HAszonállat és porta védelmére a kuvasz, a komondor, a közép ázsiai, a kaukáziusi kutyák valók, őket erre találták ki. Melléjük jelzőkutyának mehet wgy kisebb keverék, mudi,puli, de semmi esetre sem apró méretű kutya!
2017. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tacskó kis testű, szőre sem nagy, tehát benti kutya, így kilőve. Az első leírta az erre alkalmas kutyafajtákat, de minden kutyát ugyanúgy nevelni, sétáltatni kell, attól függetlenül, hogy "mire" tartod.
2017. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ezt eddig is tudtam :)
2017. jan. 13. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Drótszőrű tacskó nincs,maximum szálkás szőrű.

Nem árt alap dolgokkal tisztában lenni mielőtt választasz, különben nagy pofára esés lehet belőle.


Hogy a kérdésedre válaszoljak: egyik sem házőrzésre van kitenyésztve, tehát ha ez a cél, akkor inkább mást válassz és közben vedd figyelembe a kutya igényeit is.

2017. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért tetted fel a kérdést, ha eddig is tudtad, hogy pl a tacskót nem tartjuk kint?
2017. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyik sem jó házőrző.


Mind kettő benti kutya.

A sakál sokkal nagyobb mind a tacsi, így az ellen nem lesz használható. De a nyestet,görényt,egeret,rókát és patkányt jól űzi.


Az ír fajkas kutya nagyobb vadak (pl. szarvasok) vadászatára lett kitenyésztve.


Én neked esetleg egy fox terriert ajánlanék, ha jól neveled, akkor be fog válni mint kártevőirtó. De természetesen őt is bent kell tartani.


Szerintem erre volt kíváncsi a kérdező

2017. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
eltaláltad,valami hasonló választ vártam,persze nem zavar hogy az 5 ből csak 2 használható...
2017. jan. 13. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik se..Vegyél egy kuvaszt és egy pulit..minden gondod megoldják..ha belefér akkor egy komondort is
2017. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
most így utólag megnéztem a komondort,lehet inkább őt választom,állítólag nappal alszik este meg járőrözik,nekem ez pont megfelel
2017. jan. 13. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!