Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadászkutya lefárasztás?

Vadászkutya lefárasztás?

Figyelt kérdés

Érzem, hogy több időt kellene töltenem a kutyámmal. Igazából, a baj az, hogy mások az elvárásaink egymástól: én azt szeretném, hogy figyeljen rám, ne vonja el más a figyelmét (főleg macska), és hogy tudjunk sokat játszani; ő viszont teljes ellentéte ennek: nem figyel, megy a saját feje után, süketnek tetteti magát, ha valamit a fejébe vesz. Van azert közös pontunk: masszázs, en nagyon szeretem simogatni, es ezt ő is nagyon szereti:). Lehet hogy nem a leghozámillöbb fajtánk van, de őt úgy hoztuk el egy helyről, mert lemondott róla a gazdi. Ott semmire, de konkrétan semmire nem tanították, nevelték. Egyedül az volt neki "megtanítva" hogyha kimegy a kapun verés van. Igen. Nem sétáltatták. Egy vizslát. Tehát így mindent előről kellett kezdeni.

En szoktam vele rendszeresen sétálni, bár ebben az időben a pisin kívül, nem akar kint maradni, még kiskabátban sem. Nemrég kezdtünk neki a clickeres tanításnak, nagyon ügyes, amíg bent vagyunk az előszobában, de ahogy kimegyünk az udvarra, elveszik a figyelme: ugatnak a kutyák, néha kocsi jön, bicikli stb. De ha nem a kertben akkor hol gyakoroljunk? Eddig ok, mert mégcsak az ül, feksziket tanuljuk, de nem aulánk van, ahol a behívást is lehetne csinálni. Látszik hogy lekötik a figyelmét a szagok/hangok, amit megértek, hisz mégiscsak erre lett kitenyésztve.

Hajlandó vagyok sok időt belefektetni, eredményeket szeretnék elérni vele (pl elengedhetem NYUGODTAN a mezőn, nem kell érte futkározni, ha meglát egy macskát és süketnek tetteti magát (ilyenkor mehet/futhatok a másik irányba, üvölthetek, bármi, ilyenkor nem létezek)), a rangsor probléma lehetősége is fent áll. A bejárati ajtón előre enged, az esetek többségében, ha nem rászólok es tudja hol a helye, de a kapun mindig kitör, hogy menjünk már, és főleg a séta elején húz nagyon. Tudom h elvileg a kutyának melletted kell sétálnia, de en ezt azert nem "kényszerítem" rá, mert elengedni nem tudom (mivel nem behívható (minden esetben, tehát nem behívható), egy 8m-es pórázt használok, de ez nem enged akkora mozgásszabadságot, mint amennyire neki szüksége lenne, szóval ez egy ördögi kör, amiből végre ki akarok törni. Alap esetben, semmi gond nincs vele, jön utánam mint egy mágnes, nem tudnám elhagyni:D (de egyszer volt olyan h gondolt magába egyet és elsprintelt a francba, én rohantam utána, ami tudom h nem ajánlott, de mást nem tudtam tenni, felőle aztán haza is mehettem volna-azóta nem engedem el)

Játszani nem tudunk!!! Ez furán hangzik, de tényleg nem, ami miatt nagyon elkeseredett vagyok:( Most a pozitív megerősítéssel tanítom apportozni, de látszik hogy csak a falatért teszi:( én mindig is játszós kutyát szerettem volna, úgyhogy nekem ez eleg nagy csalódás... de nem a kutyára "haragszom" emiatt, hanem a "gazdájára" aki napi 5 percet nem bírt vele foglalkozni.

Minden tanácsért, építő jellegű kritikáéetár előre nagyon hálás vagyok, és mivel nekem ez a pont nagyon érzékeny, mindekit megkérek, hogy ne leteremtsenek, ha normálisan megírod, úgyis megértem, az téged minősít:)

Emellett mellőzném a kutyaiskolára vonatkozó kommenteket, ugyanis már beprobálkoztunk vele, de balazerencsésen sült el:)

Mégegyszer mondom: hajlandó vagyok sok időt erre rászánni, és megfogadok miden tanácsot:) Esetleg egy napirendet is szívesen felállítanék egy hozzáértő személy segítségével. (Reggel 6:15 körül kelek-bàr 6:00-kor kellene, délután váltakozó h mikor erek haza, de negyed négykor már egész biztosan itthon vagyok-egy átlagos napona- nyilván lesznek kivételes alkalmak)



2017. jan. 14. 00:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Milyen napirendre gondolsz, hogy mit kéne összeállítani? Nem értem. Éljétek az életetek. Ahogy neked jó, neki is úgy lesz jó. Nem értem.


A kutyasuli miért sült el szerencsétlenül, ha meg szabad kérdezni?

2017. jan. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Én is dettó ugyanebben a helyzetben vagyok de nem találok kiutat, a kutyasuli nálunk se ért semmit. #1 ezt te honnan vetted hogy ahogy neked jó úgy a kutyának is? Próbáltál már valaha problémás kutyával együttélni? Kérdező, szerintem próbálkozz az udvarban, nagyon finom kajával tanítsd hátha az érdekli. Az enyém bent szófogadó de ahogy kimegyünk süket és vak.
2017. jan. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Én a napirendre gondoltam... De látom az értelmezés nem megy.
2017. jan. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A kutyaiskolában az oktatók azt mondták, hogy ők egy ilyen kutyával nem tudnak foglalkozni (nem értenek hozzá). Apának ideje és kedve sincs kutyasuliba hordani, amit megértek, nem az ő kutyája. Nyáron szeretnék oktatót hívni, de addig is szeretnék jól együttélni vele:) meg persze az oktató nem egyenlő a megoldással
2017. jan. 14. 10:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kutyaiskolában az oktatók azt mondták, hogy ők egy ilyen kutyával nem tudnak foglalkozni (nem értenek hozzá)"


Ez egy kulonleges kutyaiskola, a legtobb helyen elveszik a penzed es probaljak a szabvany metodikat alkalmazni minden kutyan, ha nem sikerul veled van a baj. Nagyon keves az olyan (valodi) szakember aki kepes azt mondani, nem kepest megoldani a helyzeted, keress mast.

2017. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Mint írtam, fogok keresni mást, de addig keresem a megoldást, de nem ez volt a kérdésem...
2017. jan. 14. 12:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Mióta van nálad?
2017. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

végtelen türelemmel bármit el lehet érni. :)

ha játszani akarsz vele, csinálj úgy, "mint egy kölyökkutya"->ugrálj neki, böködd, paskold meg, szóval addig csesztesd, amíg nem kezd veled játszani.

elengedni, csak akkor engedd el, ha már úgy érzed, hogy készen álltok rá, mert valóban veszélyes, ha elfut. én személy szerint, hiába nincs póráz a kutyáimon, egy bizonyos távolságnál nem engedem őket messzebb és szaglászni sem nagyon hagyom őket.

viszont nem igazán értem, hogy mi a baj az udvarral. ha saját udvarotok van és szökésbiztos, hagyd, hogy had fedezze fel, szaglásszon meg mindent, akár egyedül is kint hagyhatod(persze most figyelj, h meg ne fázzon). Egy óra után az udvar is ugyan olyan unalmas lesz neki, mint a ház és ott is tud majd rád figyelni.

ha le akarod fárasztani, de nem akarod elengedni, viszont van mező a közeletekbe, jó ötlet lehet, ha elmész vele biciklizni/futni. saját tapasztalataimból kiindulva, ha futok a kutyákkal, jobban figyelnek rám és egyáltalán nem szaglásznak, mert én is az ő tempójukban haladok, nem kell rám várniuk.

2017. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7: egy éve van nálunk, most 6,5 éves
2017. jan. 14. 14:36
 10/12 anonim ***** válasza:

ööö.... vadászkutya.....lefártasztás....esetleg vadászat?

vagyis amire kitenyésztették, olyan játék-aport.

2017. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!