Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát ajánlanáto...

Milyen kutya fajtát ajánlanátok nekem? Olyan kutyát szeretnék, ami jó nagy lesz nagy korára, és szeret játszani? Tehát játékos kutyust szeretnék.

Figyelt kérdés
2017. jan. 14. 09:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Csak én fogok tudni vele sétálni, s játszani. Sajnos parkba vinni nem tudom, mert faluban élek, nincs a környéken olyan hely, ahová az emberek elmehetnek a kutyájukkal. Szóval nem tudna más kutyákkal játszani.
2017. jan. 14. 11:04
 12/17 A kérdező kommentje:
Kis faluban élek, ide a legközelebbi városok Salgótarján, Balassagyarmat, Eger, Budapest. Ezek közül Salgótarjánt ismerem, mint a tenyeremet, na ott pl. nincsenek parkok, úgy, mint Budapesten, vagy Győrben, más nagy városokban, ahol az emberek a kutyáikkal, illetve kutya kutyával játszani tudna. Salgótarjánban sokan úgy tartanak kutyát, hogy leviszik csak sétáltatni, 1 órára, aztán vissza viszik a kutyáikat a panelbe. Továbbá nincs jogsim, se autóm, tehát busszal kéne a kutyát utaztatnom, meg pl. Budapest 150 km-re van, na pl. oda egy jegy 2300 ft legalább, picit több, én meg elég szegény vagyok, tehát nincs rá pénzem, hogy a kutyámat rendszeresen buszon felvigyem Pestre, hogy mások kutyáival játszhasson. Balassagyarmat, meg Eger nincsenek olyan messze innen, mint Pest, de nem tudom ott is pl. hol vannak kutyások számára parkok, ha vannak egyáltalán. Továbbá biztos a kutyám se élvezné azt, ha buszon kéne sokat utaznia, meg én se győzném pénzzel a sok buszjegyet, meg errefelé vannak olyan buszsofőrök, akik kutyát, macskát fel se engednek a buszra, még, ha van szájkosár a kutyán, akkor se nézik jó szemmel, meg sokat utazni hülyeség azért, hogy parkba eltudjam vinni. Én játszanék vele sokat.
2017. jan. 14. 11:24
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Hát nem tudom, persze így is lehet kutyát tartani, és már az is becsülendő dolog ha sétáltatod. De én nem tudom mondjuk elképzelni, hogy egész életében egyedül legyen egy kutya, és soha ne találkozzon a fajtársaival. Ez olyan mint egy ember egy szigeten ahol csak kutyák vannak... Lehet, de nem egészséges. Persze pásztor kutyáknál más a helyzet, de egy goldi vagy egy labi is nagyon jatekos.
2017. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hát én mondjuk szívesen élnék olyan helyen, ahol szép kutyák vannak, s ember egy se lenne, mert nem igazán vagyok ember barát, inkább állat barát ember vagyok. De amúgy tudom, hogy tetszene a kutyának, ha a fajtársaival is tudna játszani, de ezt sajnos nem tudom neki megadni, tehát lehet, hogy nem Golden Retrievert, hanem más fajta kutyát kéne tartanom, hogy a kutya játékos is legyen, de ne is legyen szomorú, ha csak én tudok vele játszani.
2017. jan. 14. 11:42
 15/17 anonim ***** válasza:

Labrador es Golden retriever a favorit, játékos családi kutyák, ők általában könnyen kezelhetőek is megfelelő szabályok betarttatasa és oda figyelés mellett. Esetleg ott van még a skót juhász, aki aztán fegyelmezésre hipererzekeny fajta, náluk csak a szép szó, türelem, pozitív megerősítés válik be és játékosok is, valamint szerintem kezdő kutyásoknak ideális, mert két ujjal fogva a pórázt is lehet irányítani bármilyen szituban, minden jelre figyelnek es érzékenyek. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom velük (nekem is van most egy, illetve gyerekkoromban is volt egy skócink. )

Egyébként a többi kutyussal való játékot meg lehet oldani, vannak minden városban es faluban kedvelt sétáltató helyszínek ahol össze lehet futni a többi kutyással, ott barátságokat tudnak kötni a kutyuk és gazdik is, mig a ket eb eljátszik addig a gazdik is beszélgetnek egy jót. Nem csak kutyás park és kutya futtató létezik a világon. 😊

2017. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Golden retriver. Játékos kedves kutyus.
2017. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
15: sajna az sok faluban csak szép álom, hogy vannak kedvenc kutyasétáltató helyek, ahol össze futhatnak a kutyák egy kis hancúrozásra. nálunk kb. magamon kívül tán 2 embert láttam kutyát sétáltatni és mi vagyunk azok a barmok, akik felverik a faluban az udvaron békésen punnyadó kutyákat :(
2017. jan. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!