Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kint tartott kutyát...

Felnőtt kint tartott kutyát lehet még szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
4 éves a kutyám, és eddig kint volt tartva de szeretetném bent tartani. Az elmúlt 2 hétben sokat volt bent hogy szokja, és már oda áll az ajtóhoz, ha ki szeretne menni. Szerintetek lehet még szobatisztaságra szoktatni, ha ugyanabban az időpontban viszem sétálni mindig, és ugyanakkor etetem?

2017. jan. 15. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen.
2017. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2,5 éves kutyám magától lett szobatiszta, mikor elkezdtük bent tartani, ugyanúgy odaáll az ajtóhoz, vagy nyüszít, ha ki akar menni, szóval szerintem simán megoldható :) Kell majd neki egy kis idő, mire megszokja az időpontokat, addig előfordulhatnak "balesetek", de arra nagyon figyelj, hogy soha ne szidd le ilyenkor (úgy sem érti, hogy miért szidod), és ha egyszer hozzászokik, akkor tartsd be a megszokott időpontokat, ne zavard össze!

Sok sikert hozzá! :)

2017. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tudom, nem szabad utólag leszidni csak ha tetten érem :)
2017. jan. 15. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Én a 6 évig kint tartott kutyámat hoztam be, hiába van kertünk, most már benti életet él. Nagyon hamar megtanulta, hogy bent nem végezheti el a dolgát, de máig előfordulnak balesetek, ami viszont mindig az én hibámból történik,ő jelzi nekem, ha mennie kell, de néha nem veszem észre, vagy nem tudom kivinni (mert pl. éppen zuhanyzok), de mostanában ilyen nem szokott történni, mert előrelátóbb vagyok és a kutyát helyezem előtérbe. De nagyon hamar megszokta. Én úgy vettem észre, hogy felnőtt kutyákat még sok esetben könnyebb is szobatisztaságra szoktatni, mint a kölyköket, mert tovább tudják tartogatni :) .
2017. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy már magától oda áll az ajtóhoz, ha ki kéne menni, szóval jó uton haladtok,hamar megtanulja, ne aggodj.
2017. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!