Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyák szobatisztaságr...

Felnőtt kutyák szobatisztaságra nevelése?

Figyelt kérdés
Van két 4 èv körüli yorkim. Gyerek koruk óta pelenka van kiéve nekik.Kezdetben több hekyre ma màr csak a konyhába. Rendszeresen sétáltak a kezdetektől ennek ellenére hiába sétálnak egy nap kb 4-szer (délelőtt 9, du.2 és 6 majd este 9-11 között) mindig pisilnek a pelusra is.Van úgy hogy séta után 10 perccel pisilnek. Séta során szinte mindig van pisi kaki. Ha felveszem a pelust akkor a helyére pisilnek.... Tudom elrontottam azzal , hogy mindig kitettem a pelust , megszokták hogy mindig lehet menni , de szeretñém ezt a hibámat kijavítani. Van valsmi ötletetek??
2015. jún. 29. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne legyen kint pelenka, a helyükre pakolj valamit, hogy ne tudjanak odamenni, legyenek leszidva (nem durván), ha rajtakapod őket, és esetleg beszerezhetsz egy szobakennelt, hogy ott legyenek, amikor nem tudsz rájuk figyelni, maguk alá talán nem csinálnak. És imádkozz buzgón, mert ilyen régóta berögzült és sokat jutalmazott viselkedést kiszedni belőlük marha nehéz, nagyrészt azon múlik, hogy ők mennyire akarnak alkalmazkodni ahhoz, hogy akkor mostantól nem pisilünk ott, ahol négy éve igen.

Ha nem sikerül, akkor ha esetleg elköltöztök, próbáld meg újra, új környezetben mindig könnyebb új szabályokat felállítani, mint a megszokott helyen a megszokott szabályokat átírni.

2015. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Ott kell elkezdeni, mintha még kis kölykök lennének. 2 óránként le kell vinni őket, ha lent pisilnek, akkor nagyon dicsérni őket. Fent pedig eltüntetni a pelenkát, és ha bepisilnek, gyorsan feltakarítani. Mivel már felnőttek, rájuk lehet szólni, hogy "nem", ha a pelenka helyére akarnak pisilni, és gyorsan kivinni őket.

Türelemjáték lesz, az biztos.

2015. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ki fogom próbálni. A gyakoribb séta n egyszerű , a másfél éves kicsimmal vagyok itthon ès ha együtt megyünk négyesben, a 3 gyerek öt felé húz.
2015. jún. 30. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!