Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyát szobatisztaságr...

Felnőtt kutyát szobatisztaságra, minél gyorsabban?

Figyelt kérdés
Hogyan? Kutyasuli nélkül, az most nem fér bele. Hamarosan "örökölni" fogok egy kistestű, felnőtt, keverék kutyát, aki eddig csak kertben volt tartva, nálunk viszont nincs kert, lakásban lesz. Van már egy kutyám, őt is úgy mentettem, de ő már szobatiszta volt, sőt, kizárólag csak fűbe hajlandó piszkítani. Albérletben lakunk, szóval irgalmatlan gyorsan kellene szegénykémnek megtanulnia, hogy onnantól kezdve nem piszkíthat bármikor, bárhol. Tapasztalatok?
2015. febr. 18. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nálam az ilyen talált kiskutya, a lábtörlöre pisilt mindig.

Volt egy zöld szőnyegem, ilyen fű szerű kis kerek szőnyeg, hát azt is összepisilte. Be a mosógépbe. Hát fel kellett szedni minden szőnyeget. Most is ha a fürdőbe leteszek egy törölközőt a földre, ez tuti lehugyozza, pedig volt amikor láttam és a seggére vertem, de akkor is. Ha leviszem, az utcán meg szagolgat és jelölget, egy pisit eloszt vagy 10 felé, sok kicsit pisil, ami így eltart egy ideig.

2015. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha a kutya egy bizonyos helyre végezte eddig a dolgát, és össze volt utána takarítva rendszeresen (de lehet elég csak az utóbbi is), akkor elvileg ösztönösen nem fog a lakásban piszkítani.


Viszont ha eddig oda aknázott ahová akart, és még össze sem takarítottak utána, vagy csak ritkán, akkor nehéz dolgod lesz, illetve hosszadalmasabb! Gyors megoldás ebben az esetben nem hiszem, hogy lenne, ugyan azt végig kell vele csinálni mint egy kölyökkel, annyival jobb a helyzet, hogy egy felnőtt kutya sokkal tovább tudja visszatartani, már ha akarja persze.

2015. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Vidd le 2 óránként, és ha lent elvégzi a dolgát, nagy dícséret, jutalomfalat. Hamar rájön, hogy kint ürítsen.
2015. febr. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 3-4 orankent leviszed, magatol is hamar rajon, hogy csak kint piszkithat.
2015. febr. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok felnőtt kutya magától is szobatiszta (akkor is, ha kertben élt), de a folyamat maga egyébként ugyanaz, mint kölykök esetében: sűrűn kiviszed, megdicséred, fent meg maximum ejnyebejnye. Esetleg szobakennellel rá tudtok segíteni a dologra, mert maga alá egy kutya sem szeret csinálni, de ugye éppen ezért lesz a lakás is tiszta, mert a saját életterét egy kutya sem csinálja össze, ha nem muszáj.
2015. febr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőségetek, már most kezdjétek el tanítani, mert ha nem lesz szobatiszta magától, akkor viszont tényleg a kölyköknél használatos módszert (két óránként leviszem, megdicsérem) kell alkalmazni, ez pedig lehet, h sokáig eltart majd. Főleg, mert kistestű, nekik még a hólyagjuk is kisebb.
2015. febr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor hát beszerzek egy szobakennelt, szerencsére én egész nap otthon leszek egy ideig, így megoldható a nagyon gyakori séta. Hát nem csináltam még ilyet, de vagy én gondoskodok szegény kisöregről, vagy senki. :/
2015. febr. 19. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!