Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért áll rá a kutyám a...

Izzabbell kérdése:

Miért áll rá a kutyám a lábfejére?

Figyelt kérdés
Golden Retriever a fajtája és szegénykém már 12 éves. Kinti kutya így nem tudjuk pontosan mikortól csinálja ezt de max. három napra saccolnánk. Szörnyű nézni hogy nem a mancsán áll a bal hátsó lábával de nem úgy tűnik mintha fájdalmai lennének.Nem nyüszít, vagy vonyít. Ugyanúgy csóválja a farkát és adja a pacsikat. Félek hogy ez valamiféle bénulás lehet hogy nem érzi milyen szögben lép rá a mancsára.
2017. jan. 16. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mutatni orvosnak, ő nagy valószínűséggel tudni fogja az okát.
2017. jan. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez valószínűleg bénulás lesz!

Az én kutyámnak porckorongsérve volt, ő akkor csinálta ezt. Persze lehet másfajta betegség is, de az sajnos általában elég nagy baj ha megszűnik a helyzetérzékelés a lábban. Márpedig itt erről van szó. Az, hogy ezt pontosan mi okozza, egy röntgen mutatná csak meg. Szerintem minél előbb vigyétek orvoshoz, ha időben megműtik, akkor hamarabb meggyógyul majd.

2017. jan. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és azt elfelejtettem mondani, hogy minél tovább hagyjátok hogy ilyen rendellenes pozícióban álljon a lábán, annál nehezebb lesz majd újra rendesen állnia rajta. Orvosi beavatkozás nélkül könnyen lehet, hogy visszafordíthatatlan folyamatok mennek majd végbe a lábában vagy a gerincénél is.

És valószínűleg azért nem látod rajta, hogy fájna neki, mert a helyzetérzékeléssel együtt a fájdalomérzet is megszűnt abban a hátsó végtagban.

2017. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Spuri az orvoshoz egyből!!! Nem értem, etetni se jártok ki hozzá? Nekem is kinti kutyáim vannak, de ha nem stimmel valami azt egyből észreveszem, reggel amikor friss vizet viszek, délután amikor foglalkozok velük, vagy este amikor megetetem őket.
2017. jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kutyád megöregedett.Meszesednek, elváltoznak az ízületek.

Az ilyen lábtartás a "lófarok szindróma " jele. Lehet műteni is. Ha már nem ajánlják a műtétet, gyógyszerekkel valamit lehet javítani a helyzetén. Hogy nem nyüszít, nem vonyít, az nem azt jelenti, hogy nem fáj neki. Ha a kutya valamijét nem rendesen használja, az azért van, mert fáj és kíméli.


Megcsinálhatod magad is: Álló kutyánál a hátsó tappancsot fordíts hátra felé. Egészséges gerincű kutya azonnal vissza teszi jó állásba. ha gond van, vagy lassan reagál, vagy nem is rakja vissza az eredeti helyzetbe.

Ortopédushoz vidd el!

2017. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszokat! :)
2017. jan. 20. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!