Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orokbefogadott bobtail szuka...

Orokbefogadott bobtail szuka allandoan kovet, hogyan szoktassam le errol?

Figyelt kérdés

4 honapja van velunk az amugy 5 es fel eves bobtail. Az elso naptol fogva en voltam neki a favorit. Nagyon jolesik, de mar kicsit terhes is nekem. Mas kutyaim is vannak. Igy amikor setalunk es a parom hozza a bobtailt, akkor muszaj nekem mennem elol, mert ha a parom menne elol, akkor a bobtail nem menne vele. Csak velem akar menni. Igy ha en megyek elol akkor jon utanam. Ha en viszem Ot, akkor is utanam jon, legjobb esetben mellettem. Termeszetesen laza porazon. Ilyet meg nem tapasztaltam egy kutyanal, hogy ennyire csak koveto legyen. Ellenben a masik ket orokbefogadott maltai keverek lany es a bolognese, mindig elol menne, oket pedig ezert kell korrigalni. Olykor viccesen nezunk ki, hogy a bobtail hatrafele megy a ket kis "gorcs" meg elol...

De ez csak az egyik oldala, a masik, hogy meg ha pisilni is megyek, akkor a bobtail kovet engem, lefekszik a furdoszoba ajto ele, es amig ki nem jovok O ott van. Ha szabadon engedem akkor sem megy el, azaz ritkan fut egy egy kort a tobbi kutyaval, aztan csak mellettem, azaz mogottem jon :(

Ugyanakkor nem egy megado tipus, nem fekszik hanyatt (csak ha simi, vagy fesules van), nem nyalogat...


Litaniat tudnek irni rola amugy. Rettenetesen szeretem Ot, es nagyon jolesik ez a ragaszkodas, de nem tulzas ez egy kicsit?



2017. jan. 19. 00:05
 1/10 anonim válasza:

Követem.

Sajnos vagy nem sajnos nálunk is ez van.

Ég és föld ahogy mi bánunk vele és ahogy az előző gazdi, gondolom ezért fél, hogy eltünök.

8 hónapja van nálunk, kicsit jobb már. De nekem az egyik gyerkőc ian fojton a popomban van, tehát még vagyok áldva. Türelem es sok sok szeretgetés :)

2017. jan. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én menhelyi kutyusom is ilyen!

Ha elmegyek valahova, megőrül, egyszerűen nem bírja ki ha nem lát. Néha engem is bosszant, hogy levakarhatatlan, de ilyenkor mindig arra gondolok hogy mennyire szeretem őt, úgy ahogy van, és ő is imád engem. Meg arra, hogy mivel "úgy" bántak vele eddigi életében, ezért mekkora öröm lehet a számára hogy végre érzi a gazdi szeretetét, és nem akarja azt elveszíteni, ezért úgy érzi, követnie kell mindenhová. ÉS szerintem igazán csodálatra méltó, hogy annyi rossz élmény után is így képesek megbízni egy emberben, emiatt én egyszerűen úgy érzem, hogy nem okozhatok neki csalódást avval, hogy elzavarom magamtól, hiszen én vagyok a mindene. Ő így fejezi ki a szeretetét és ragaszkodását, és szerintem ezt lelketlenség lenne visszautasítani, ill. megpróbálni leszoktatni róla.

2017. jan. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hasonlo keppen erzek en is, de valami hatart szeretnek huzni. O egy bobtail es hat eleg nagy... most olyan helyzetben vagyunk, hogy az alsoszintet nem tudjuk hasznalni, felujitas miatt. A felso szinten vannak a halok es a furdo. Igy fent vannak velunk az emeleten. Igen bent a szobaban is... Mar szo szerint levegot sem tudok venni nelkule. Ami egyreszrol tok jo erzes, hogy ennyire szeret (es en is szeretem ot nagyon), masreszrol pedig mar sok.

Egy hatart kellene szabni, hogy meddig johet es meddig nem. Jelenleg helyileg sincs hatar, lelkileg sincs hatar.


Vagy a bobtail ilyen alapbol?

2017. jan. 19. 09:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Hasonlóan jártam. Nálam nyaralás miatt volt egy 3 éves kutyus, akit akkor láttam először, amikor elhoztam (barátnőm rokonáé). A kutyát még soha nem adták "kölcsönbe", és az első perctől kezdve nagyon ragaszkodott hozzám. WC-re menésnél leült az ajtó elé, és 10 másodperc után nyüszögött (fürdés alatt bent volt a fürdőben), kb 1 métert nem volt hajlandó tőlem eltávolodni az 1 hét alatt (kivétel labdázás). Nem zavart, de 4 hónap után már biztos idegesített volna.


Szerintem beszélj szakemberrel, mert ez hosszabb távon sok gondot okozhat és erősen túlzás.

2017. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De szerencsés vagy. Az én kutyám szerintem azt sem venné észre, ha örökre eltűnnék. Még ha kimegyek a kertbe, odajön, és már megy is arrébb. Nem követ otthon egyáltalán. Sétánál, igen, ha el van engedve, akkor is figyel, merre megyek, és jön utánam, de ott sincs a nyomomban, elfut 10-15 méterre is, leáll, szaglászik.... én örülnék, ha követne.

Nekem nagyon tetszik, mikor egy kutya állandóan láb mellett megy, el nem mozdul a gazdája mellől.

2017. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5: A te kutyusod biztonságban érzi magát és természetesnek veszi, hogy mindig ott vagy, nem érzi szükségét, hogy folyamatosan ellenőrizze.

A kérdezőé örökbe lett fogadva és biztos megviselte.

A kölcsön kutyusom meg valszeg azt hitte, kidobták 3 év után a gazdái, és félt, hogy én is.


A #4 voltam.

2017. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Örökbefogadott német juhászom ugyanilyen volt az elején. Mindenhova követett, ha nem jöhetett be a házba, akkor beült az ablakba, ami egy 30 kg-s kutyánál elég vicces. Ha elmentünk otthonról, szökni próbált és nem volt olyan kerítés, amit ne tudott volna átugrani.

Megoldás: határokat szabni és sokat foglalkozni vele. Megértetni vele, hogy nem jöhet utánad x, y és z helységekbe, de attól még nagyon szereted és máskor azért játszotok sokat. Határozd meg te, hogy mikor foglalkozol vele, ne hagyd, hogy követelje. A párod legyen határozottabb vele, tudassa vele, hogy ő is főnök, ha elviszi mellőled, akkor laza pórázon menjen vele. A szabályok, a rendszeresség meg a sok foglalkozás biztonságot nyújt neki és emiatt rá fog jönni, hogy nem kell mindenhova követnie, nem hagyod el.

2017. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a sok valaszt. En magam is ugy gondolom, hogy szabalyok kellenek neki, es hogy megertse otthon van, biztonsagban van, Soha nem fogom elhagyni. De O nem jatszik, nem tud jatszani :( Sem labda, sem rongy, se semmi... Ha szaladgalunk, akkor is jon utanam, mintha felne, hogy elveszitem ot...

Annyit tudok rola, hogy egy picike kert reszletben (2*2 esben) tartottak frissnyugdijasok, es azert kellett mennie a haztol, mert a gazdik vegre nyaralni akartak jarni, utazgatni.

Aztan egy kertben volt tobbed magaval, ahol szinte 0 kontaktus a csaladdal. O meg allandoan ugatott, kb fel evig tartott ez az allapot. Igy kerult hozzam. Szegenyke teljesen meg volt zavarodva. Bepisilt, le fol jarkalt, mindenhova engem kovetett. Aztan a rendszeresseg, az allando setak miatt megnyugodott kb 2 het alatt. Azota O az en lelki tarsam, sooot... az arnyekom. Soha nem tudnek megvalni tole.

2017. jan. 19. 22:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Játszani nem csak ronggyal meg labdával lehet, de nem is ez a lényege annak, amit írtam. Bármi foglalkozás jó, amit szeret, legyen az séta, simogatás, trükktanulás.
2017. jan. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mar regen irtam ide, az allapot fennmaradt. A kutyam meg mindig Istennonek vel engem, nem valtozott semmi. Feltekeny is a tobbi kutyara, lokdosi a kezem hogy simogassam. Ilyenkor elkuldom ot, aztan ha lenyugodott- lefekudt, akkor par perc mulva odahivom es megszeretgetem, megdicserem. De meg mindig nagyon nagyon bujik es ragaszkodik. Nincs ezzel gondom, mert jolesik, csak neha sok...
2017. ápr. 18. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!