Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan? Ivartalanitás?

Szuka vagy kan? Ivartalanitás?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy melyik lenne jobb minketőnek vannak hátrányai a szukának a tűzeles a kannál a folyamatos párzási vágy. Szerintetek melyik ?

Az lenne a kerdesem h ivartalanitas utan a szuka meg mindig vannak vercsepek ?Es a kannal elmulik a parzasi vagy vágy ?


2017. jan. 17. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%

Sztem kan, mert igaz, hogy van párzási vágya, de azt nagyjából mellőzni lehet kihereltetessel.


Sztem azért ne szuka legyen, mert az meg tüzel, azt meg nem tudod ivartalanitassal mellőzni. Az egy testi folyamat, mint az embernél, es akármit csinálsz, "az élet utat tor magának" hogy valahogy el tudjam mondani XD

2017. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

A szukanal nincs ver. A kan parzo mozdulatokat vegezhet de nem szexualis hanem dominans indittatasbol...


A szuka ivartalanitasa kb 2x annyiba kerul es nagyobb sebbel, mutet utan nagyobb fajdalommal jar.

2017. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Kár ez alapján dönteni. Inkább azt tartsd szem előtt, hogy hozzád a szuka vagy a kan habitusa áll-e közelebb.


De a kérdésedre a válasz: az ivartalanítás után a szuka nem fog tüzelni, így nem fog vérezni sem. A kan nem lesz annyira elborulva tüzelő szuka mellett. Valószínűleg nem fog szökni, nem fog megőrülni, de kivételek vannak. De kannál ezt neveléssel is el lehet érni. Egy megfelelően kézben tartott kan nem fog szökdösni, nem fog megbolondulni tüzelő szuka mellett.

2017. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Ki milyen parti.Hozzam a kislany kutyusok kozelebb allnak.Tapasztalataim szerint a szukak kedvesebb termeszetuek.Az uvartalanitas utan semmilyen verzes nincs...Bar ketsegkivul nagyobb mutet, mint a fiuknal.Az en kiskutyam kb 2-3 nap utan olyan volt mint uj koraban. Gyorsan regeneralodott.De igazabol a kutya az egyik legnemesebb lelek!Igy mindegy is hogy szuka vagy kan....😉
2017. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét nemet érdemes ivartalanítani.

Mivel a szukának kiveszik a méhét is, nem fog tüzelni többet, így vérezni sem.

A kannál is elmúlik a párzási vágy, igen.

2017. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A szuka évente kétszer tüzel,nem olyan nagy dolog az, esetleg lakásban tartott kutyáknál. Ivartalanítás után természetesen nem vérzik majd. A kanok, (rosszabb esetben) naponta kanosak, ráadásul mindent levizelnek terület megjelölés céljából. Félreértés ne essék, szeretem a kutyákat, akár kan, akár szuka. (van is mindkettő) Eddigi kan kutyáim ivartalanítás után is ugyanúgy jelöltek, plusz szexuális vágyuk is volt, párzottak is a szukával(pedig kölyökkorban történt a műtét) Én inkább szukapárti vagyok, de igazából tök mindegy. :)
2017. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A szuka nem fog tüzelni, a kan pedig nem fog késztetést érezni, hogy elszökjön ha tüzelő szuka van a közelben.

Ivartalanítással rengeteg betegség megelőzhető, én ivartalanítás párti vagyok. Két kutyám van (szuka és kan), mindkettő ivartalanítva van.

Azért nem mindegy, hogy szuka, vagy kan lesz a kutyád, mert az ivartalanítástól nem szűnik meg a kutya kannak, vagy szukának lenni.

A kan kutya ugyanúgy "fiús" marad, a szuka pedig "nőies". (Mind külső, mind belső tulajdonságait tekintve)

Szóval válassz olyan nemű kutyát, amelyik közelebb áll hozzád.

2017. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyebkent jellemben mi a kulonbseg a fiu es lany kutyak kozott? Nekem meg csak fiu volt de imadom oket.
2017. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mind a kettőt érdemes ivartalanítani, az egészségünk érdekében is. A szuka nem fog vérezni, és a daganatok például emlődaganat kockázata is minimálisra csökken, nem beszélve a méhgyulladásról, a kanokra is jó hatással van, leírták már elöttem.
2017. jan. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kan kutyám még ivarosan sem mert volna párzó mozdulatokat tenni, főleg a jelenlétemben. A jelölés sem volt engedve soha, ő későn ivarérés után lett ivartalanítva, mivel az állatorvosom kicsit kőkorszaki volt én meg hittem neki. Ivartalan szukám és egy ivartalan kanom van, nem látok lényegi különbséget a két nem között viselkedésben, a fajtajelleg jobban kijön. Arra azért figyeljetek, hogy csak az alfa párosodhat, ha nem ti vagytok, a kutyának csak akkor jut eszébe, illetve ez dominancia nem szexuális vágy. Igaz a mondás, hogy erősebb kutya "párosodik", mert moderáltak :D
2017. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!