Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalaníttatom az igen...

Ha ivartalaníttatom az igen domináns kutyámat akkor javulni fog a viselkedése?

Figyelt kérdés
Van egy elég domináns szuka kutyám, még kölyök. Azt vettem észre hogy más kutyákkal nagyon domináns rögtön a másik hátára próbál mászni vagy le akarja nyomni a földre. Hiába tiltom nem hagyja abba viszont velünk szemben nem domináns. ha ivartalanítva lenne akkor kevésbé lenne domináns és tudna normálisan viselkedni? (tudom hogy nevelni kell de már mióta próbálom és sehogy sem sikerül rendesen kutyákhoz szoktatni)

2017. jan. 17. 14:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

SegítHET. Mérget ne vegyél rá.

De eü szempontból is jó, ha ivartalaníttatod.

2017. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelenet a kölyök? Ha még nem ivar érett és így is ilyen akkor valószínűleg nem sokat fog segíteni.
2017. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
kb a tüzelése óta csinálja vagy inkább kicsit utána kezdte el. 7-tól 8 hós koráig tüzelt, és kb 9 hós kora óta ilyen, habár kicsi kora óta voltak problémák de ez a dominancia nagyon beleront.
2017. jan. 17. 14:33
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az ivartalanítás nem helyettesíti a nevelést, ahol a te problémád van. És nem, nem másik kutyához kell szoktatni, ahhoz kell szoktatni, hogyha én monok egy parancsot ő kussol és csinálja. Tök mind1, hogy kutyára ugrál, autot kerget vagy felrepült a háztatőre kukorékolni, ha én azt mondom nem, akkor abba kell hagynia. Amíg ez nincs meg, addig a fél lábát is levághatod, akkor se fog javulni.
2017. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
hát akkor nem lesz ivartalanítva. Köszi a segítséget.
2017. jan. 17. 14:37
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
Nevelni kell, de az ivartalanítás is fontos, még ha nem is oldja meg ezt a problémát.
2017. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ha semmit sem segít akkor minek? Pénzkidobás. Ha legalább lenyugodna és nem akarna minden kutyát ledominálni megérné.
2017. jan. 17. 14:42
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk egy petefészek rák kezelése drágább.
2017. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

1., megelőzi a petefészek rák kialakulását.

2., Egy 6 fős alom tisztességes felnevelése 300 ezer.

3., Rengeteg menhelyi kutya van, nem kell szaporítani.

4., kan kutyánál nagyon jó. Nem fog megőrülni és esztelenül szökni ha megérez egy tüzelő szukát.

2017. jan. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
jól tudom a az ivartalanítással járó pozitívumokat és negatívumokat de ennek semmi köze a kérdéshez.
2017. jan. 17. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!