Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan gyűjtsek pénzt?

Hogyan gyűjtsek pénzt?

Figyelt kérdés

Nem sokára betöltöm a 16-ot, és nyáron szeretnék egy kutyát, viszont ehhez pénz is kéne, és én szeretném rá megkeresni a pénzt, hogy lássák a szüleim, hogy tényleg szeretném a kutyát. Valami jól fizető diákmunkát tudtok?

Még pár kérdés: 1. Összesen mennyibe fognak kerülni az oltásai?

2. Mennyibe fognak kerülni a kutyacuccok?


2017. jan. 19. 15:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Yorkshire Terriert szeretnék amúgy! :)
2017. jan. 19. 15:31
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Meki?
2017. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem akarok válogatni, de a sok h*lye emberhez semmi kedvem nem lenne nyáron. Főleg itt ahol én lakom... Valami más?
2017. jan. 19. 15:35
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja ertem... mit szeretsz csinalni? Kedvenc elfoglaltsag, hobbi?
2017. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Alapbol a kutya ara 100ezertol indul.

Mert ugye tenyesztotol vasarolnal, nem a szaporitokat tamogatnad?!

Vagy orokbefogadnal?

2017. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarlak elkeseríteni, de diákmunkával egy nyár alatt nem fogsz annyit keresni,hogy kutyát tudj venni.Főleg 16 évesen.A jobb melók 18 fölött vannak.

A kutyát tenyésztőtől kéne venni,ami 6 számjegyű összeg.Ha egész nyáron dolgozol,akkor reális,hogy megkeresd.

De akkor ott vannak az oltások,ivartalanítás ,kutyacuccok stb.. Elég sokba lenne.

Én azt javaslom,hogy beszéld meg a szüleiddel,hogy te mondjuk gyűjtenél a kutyacuccokra , ők meg állnák a kutyát és az állatorvosi költségeket.

Vagy valahogy egyezzetek meg.. Nem hiszem,hogy ennyi idősen végig kéne robotolnod a nyarat..Ha 2-3 hetet dolgozol,ok , de a többi időben inkább pihenj..Dolgozni ráérsz még 40 évig:D Ilyen több hónapos szüneted viszont nem lesz többet,csak ha nyugdíjas leszel..

Ha látják az igyekezetet a szüleid,akkor szerintem kisegítenek majd.

De tényleg tenyésztőtől vegyetek, ne jófogásról.

2017. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, ezt kihagytam, hogy egy nagyon jó ismerősünktől lenne a kutya majd :)

De nem is ez a lényeg csak hogy a kutya árán kívül a felszerelések és az oltások mennyibe kerülnek?

2017. jan. 19. 15:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyárra ez segítség nélkül nem fog összejönni.

Fajtatiszta kutya ára, kb. 150 ezer Ft.

Oltások: 4-8000/db, ebből kettő már meglesz neki, amikor megveszed, utána még kell 1 éves koráig 3, majd egy évesen egy ismétlő kombinált és veszettség elleni, ami évente ismétlődik.

Kullancs-bolha elleni védekezés, negyedévente féreghajtó is szükséges.

Kutyacuccok: alap a póráz, nyakörv és/vagy hám, 2 tál, fekhely (ez lehet egy pléd is), minőségi kutyaeledel.

Összességében a kezdeti költségekre minimum 200 ezret számolj, majd havi átlagosan 10 ezret, illetve előre nem látható állatorvosi költségekre is félre kell tenni egy nagyobb összeget.

2017. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Örökbe is lehet fogadni, és jófogásról pedig nyugodtan el lehet hozni a véletlenül besikerült ingyenes keverék kutyusokat, mert azok sokszor egészségesebbek, mint a tenyésztőtől vásároltak, plusz ők is megérdemelnek egy szerető gazdit. Nyilván a szaporítókat nem szabad támogatni, de a jófogást sem kell rögtön kizárni :)

Ezerféle diákmunka közvetítő van, a legtöbbjük már a weboldalon kiírja az órabért, még bérkalkulátoruk is van, szóval érdemesebb ott böngészned a neked megfelelő állásokat, és legfeljebb a közvetítő kiválasztásában hagyatkozni mások véleményére.

2017. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
..előzők jól mondják,és akkor még nincs TAJ-kártyája ergó egy kisebb orvosi beavatkozás /bűzmirigy tisztítás esetleg, karomvágás stb./ is pár ezerbe kerül nálunk ez kéthavonta esedékes a blökinél. Kutyakozmetix is pár ezer.
2017. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!