Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy sok kutya...

Miért van az hogy sok kutya allergiás a csirkés tápra?

Figyelt kérdés
És ha ez így van, akkor miért van túlnyomó többségben a csirkés táp pl a Royal Canin-nál?
2010. máj. 5. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb kutya nem allergiás... Nem attól lesz allergiás hogy csirkét eszik... Azoknak ott van a gógytáp.
2010. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Eddig bárányos-lazacos tápot vettünk neki, de most nagyobb (15Kg-os) kiszerelésben vettünk, de nem volt Juniorban csak csirkés... Remélem nem lesz allergiás, végül is a Royal féle fajtáp is csirkéből van. Amúgy Francia Bulldogról van szó :))
2010. máj. 5. 20:25
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira nem vészesen sok a csirkére allergiás kutya,de bizony van néhány sajnos,nekik vannak más tápok.
2010. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne etesd a kutyád Royallal, nem tesz neki jót. Ha megnézed a táp összetevőit, tömve van kukoricával meg egyebekkel, amitől megugrik a kutya glikémiás szintje, utána meg le is zuhan, és fél óra múlva farkaséhes lesz megint. Inkább javaslom az Acanát, olcsóbb táp és sokkal több hús van benne, vitaminok, izület védő, miegymás. Ha nekem nem hiszel, olvass utána alaposan, kicsit áss a dolgok mélyére, nem fogod megbánni.
2010. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Mondjuk térj vissza a klasszikus "velős csont" hoz ami kb 80 forint a hentesnél egy kiló..


Arra még egy kutya sem volt allergiás és a kémiás szintjének sem lesz tőle baja vagy mi a lófxnak..


Meg néha ne sajnáld és vegyél neki egy kis husos tarjacsontot is..

2010. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha zöldség kell neki, akkor majd legel a kertből, van bőven..
2010. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Úgy bírom ezt, és ezt az emberi "vakságot"


Amíg nem volt ennyi mesterséges kaja nem volt ennyi allergiás és rákos, most uzsgyi gyorsan rá kell fogni hogy azért mert nem kaszálják a parlagfüvet!!


Kutyáknál detto, amíg levest kapott házi tésztával meg velőscsontot addig nem volt allergiás, mióta tápot kap minden baja van...



nekem 3 év után elmult a gyerekkorom óta tartó pázsitfűallergiám amióta leszoktam a nasskajákról, és a "tejtermékek" ről csak vizet iszom vagy teákat és növényi főzeteket, nagyon ritkán kb havi1x autóról vásárolt vagy termelői tejet háztól és szinte csak otthon főzött kaját eszem..


Biztos csoda történt... Nem?

2010. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért ez az allergia dolog nem ilyen egyszerű... ennek örökletes genetikai háttere van az embereknél, gondolom a kutyáknál is többségben ez van. Én is családon keresztül örököltem és hiába teszek bármit, nem fog elmúlni. Sajnos ez egy gyengeség a szervezetben. Ez nem olyan hogy valami csikizi az orrod aztán elmúlik, ez folyamatosan ott van, vagy csinálsz valamit ellene vagy szenvedsz.


Amúgy a Royal az egyik legjobb, ha nem a legjobb kutyatáp gyártó. Nekem eddig mindenki ezt ajánlotta 10-ből 10-en. Persze vannak még más jófajta kutyatápok, de ez igencsak a prémium osztály. Ez olyan mint ha azon gondolkoznál hogy Lambot, vagy Ferrarit vegyél... mind a kettő jó, de kinek milyen az ízlése...

2010. máj. 5. 22:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

21.17es akkoriban senkinek nem tűnt fel, hogy a kutyának van valami baja, "ha megdöglik majd lesz másik a tavaszon" felkiáltással hoztak másikat, ha kellett, és az állatorvost csak az oltásért hívták ki, vagy elaltatni, ha beteg volt és/vagy öreg.


Lehet, hogy volt ennyi allergiás csak leszarták épp. Anyósom múltkor vidáman sztorizgatott, hogy volt két ronda kutyájuk, hogy azok mindig szétvakarták magukat, alig volt a hátukon szőr, hiába kenegette. MOndom talán állatorvoshoz elvihette volna őket, erre: hát kenegette ő, de azok olyanok voltak semmi nem használt nekik. Tök természetesnek tartotta, hogy ez volt a kutyákkal. Allergia vagy más? ugyanmár. -.-

2010. máj. 6. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Véleményem szerint is örökletes az allergiára való hajlam, úgy, ahogy az embereknél is.

Szomorú, hogy allergiás kutyákat még nem kell kizárni a tenyésztésből, vagy velük nem ajánlott a tenyésztés.

Pedig ez nagyon nagy probléma. Bár nekem soha egyetlen egy kutyám nem volt allergiás, de a környezetemben igen sok. Látom milyen nagy probléma ez!


És a Royallal kapcsolatban... Igen, a Royal egy jó táp, de én úgy hallottam, hogy más gyártja itthon a Royalt, mint mondjuk Németországban. Ott a tenyésztők nagyon nagy része etet Royallal, mert jó minőség. Itthon egyre kevesebben, legalábbis az én ismeretségi körömben.

Én is inkább az Acana-t javaslom, vagy ami még jobb, az az Orijen.

2010. máj. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!