Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vacillálok a fajták...

Miért vacillálok a fajták között? /Ajánlanátok nekem kutyát?

Figyelt kérdés

Mindig találok egy újabb fajtát ami jobban tetszik. Először németjuhász, most drótszőrű magyar vizsla. Tetszenek nagyon a magyar fajták is. Főleg a vizslák. Azon belül a drótszőrű.


Mivel diák vagyok, nem tudok valami több százezres fajtára gyűjteni. Én olyan max 150 ezerre gondoltam. Én nem vagyok valami energikus, de a kutya kedvéért lennék az. Már most elkezdtem a "kutyára" edzeni. Nyáron már szeretném hazahozni. Napi minimum 4 órám lenne rá. Valami nagytestűt szeretnék. Rövid szőrű sem pálya főleg kint lenne, de ha hazaérünk meg hétvégén beengednénk a házba.

Nem szeretnék makacs, vagy butuska kutyust.



2017. jan. 21. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha zömmel kint lenne a vizsla nem a legjobb választás. Nem vagy túl energikus, de a kutya kedvéért az lennél, ezt honnan tudod? járj el mindennap sétálni 1-2 órát. Tanítani otthon is lehet. A németjuhász jó választás okos fajta, de lehet makacs is, de ha jól neveled tudod majd kezelni. "butuska" ez is zömmel tanítás kérdése. Mit tudsz neki megtanítani. Nyilván egy németjuhász sok mindenre megtanítható (nekem a 9 hónapos nj-m már 10x több mindent tud, mint a 13 éves beaglem). Mivel első kutya érdemes kutyaiskolába járni. A németjuhász beleesik az árkorlátba ugyani már 100 alatt is lehet jó kutyát venni tenyésztőtől. (nekem is 80ért van). A kiskutya kiválasztásánál kérd a tenyésztő segítségét, mond el milyen kutyát szeretnél. Én az alom legkisebb energiaszintű kutyáját javasolnám (ne félj az se lesz lusta).
2017. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Napi szinten edzek legalább fél órát + a tesi órák, de azok nem érnek nagyon semmit. És nem szeretnék kizárni egy energikusabb kutyát mert én nem vagyok az. Képes lennék, vele futni, letudnám fárasztani.
2017. jan. 21. 14:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Akkor a németjuhász jó választás (egyébként nem kötelező futni ahhoz, hogy lefáraszd). Én sétálni, engedelmesezni, labdázni szoktam vele, újabban labdakeresőset játszunk (kikötöm az udvar 1 pontján, eldugom a lasztit, elengedem és mondom neki, h keresd és rohan ezek egy 2 óra alatt elég jól lefárasztják)+ hétvégén jönnek a kutyasulik, ahol bandázik a többi kutyával+engedelmes+az egyik suliban agility
2017. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass még és kérdezősködj azokról a fajtákról, amik tetszenek, de egy dolgot nagyon melegen tudnék neked ajánlani.

Olyan kutyát válassz magad mellé, ami passzol hozzád! Ne olyat, ami ahhoz passzol, amilyen lenni szeretnél.

A vizslákkal vadászni kell, vagy olyan gyakorlatokat végezni, amik kielégítik az igényeit és sok-sok mozgás kell neki.

A németjuhásznak leginkább az agyát kell lefárasztani, de természetesen neki is kell a mozgás.

A választott fajták tenyésztőivel vedd fel a kapcsolatot már most, ha nyárra kiskutyát szeretnél. Biztosan segítőkészek lesznek és segíthetnek a választásban is.

2017. jan. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsod, sokan mások is ezt mondták. Akkor maradok a német juhásznál. Azon belül show linen-on és a legnyugisabb kölyköt választom.
2017. jan. 21. 18:41
 6/6 SirMoke válasza:
51%

Először is első kutyánál ha már mindenképp szempont a fajta akkor az az utolsó szempont legyen. Első a kutya mint állat, és annak az igényei. A fajta azután jön. Durván hangzik, de a felelős kutyatartás többek közt ezt jelenti. Az én első kutyám keverék volt és két napig bőgtem amikor eltemettem.

Ha kint tartott kutya akkor a vizslán kívül az összes magyar fajta jó választás.

A puli általában de főleg öreg korában sokat ugat. Emiatt jó házőrző de egy idő után meg lehet tőle őrülni :)

Német juhász nálam csípő problémák miatt alapból kiesik, ha pedigrés azért, ha nem akkor meg lutri. Diszpláziával öreg korában nagyon sokat fog szenvedni.

Egy vadász\terlő kutya szinte biztosan nem lesz "buta". Az ilyen faják szemében és fejében minden túlzás nélkül több értelem van, mint 1-2 parlamenti bársonyszékben ülő bohócnak.

Mivel nem vagy túl energetikus csatlakoznék a fentiekhez, a kevésbé aktív kölyköt válaszd az alomból. Akár többször is menj el, kis ideig figyeld a viselkedését :)

2017. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!