Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai bulldogot lehet...

Amerikai bulldogot lehet lakásban tartani?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy barátom próbálkozott vele, de feladta. Amúgy én sokat vigyáztam arra az amerikai bulldogra lakásban, ráadásul olyankor velel volt az én angol bulldogom is, és nem volt velük még így együtt se különösebb gond. A srác azért nem tudta megoldani, mert egyáltalán nem volt képes vezérként viselkedni, a kutya az ágyában aludt, ha nem fért el tőle, akkor betakargatta a kutyát és kiment a kanapére, teljes agyrém volt amit művelt.


Az biztos, hogy egy Amerikainak van mozgásigénye, de szerintem messze nem olyan teljesíthetetlen mint mondjuk egy vizsláé, vagy boxeré. Ha egészen biztos vagy magadban, és abban, hogy tudsz kemény lenni, meg tudod nevelni és tudsz vezére lenni, hogy kiegyensúlyozott nyugodt kutyád legyen, és van a következő 10-15 évben napi 2,5-3 órád arra, hogy vele foglalkozz, akkor szerintem lehet lakásban tartani.


Amíg kölyök alaposan meg fog rágni mindent, ami a szája ügyébe kerül, de tulajdonképpen ez ellen is tudsz tenni azzal, hogy minden nap alaposan lefárasztod, és sokat foglalkozol vele.


Akarsz venni kölyköt? Vagy költöznél vele? Vagy miért kérded? Úgy tudom a Mózes nevű amerikai bulldi barátom még mindig a Noésoknál van és gazdit keres, kb másfél éves. Tündér pofa, kiskorában kicsit ijedős volt, és zaklatott, de szerintem ezt az erős vezér hiánya okozta nála. Baba kora óta ismerem a kutyát, és nagyon örülnék, ha végre végleges helyre kerülne. Tudok róla mesélni sokat, illetve nevelési tanácsokat is tudok adni (bár nem vagyok profi)

2010. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi,de nem szeretnék felnőtt kutyát hozni. volt egy kutyám , staffordshire..


de most inkább egy kis 2-3 hónapos kölyköt szeretnék. köszönöm a válaszod.

az amerikai bulldog milyen természetű egyébként?

a te angol bulldogod nyugodtabb? mármint h melyik az amelyiket jobban lehet kezelni, tanítani? betegségre hajlamosak?


tudom milyen egy kutya lelke, és nagyon hiányzik a staffim, és szeretnék egy másik kutyát. annyira szeretetreméltóak.:)

2010. máj. 6. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a bulldogok nem olyan okosak, mint egy staffi, viszont kevésbé konokok, és kevésbé akaratosak. Talán eggyel könnyebben kezelhetőek, de eggyel butábbak is :)


Az angol bulldog nagyon nyugis, leginkább lusta, nekünk most a suliban pont az a feladat, hogy kicsit felpörgessem a kutyát, úgyhogy sztem a staffhoz képest bamba, lassított felvétel, de pont ez benne a jó sztem :) Viszont ha arról van szó, hogy kirándulni megyünk, és úszni kell a Balatonban, meg ilyenek, akkor azt bírja rendesen, csak utána két napig kb színét se látod, max ha éhes :))))


Az angol jobban agyon van tenyésztve, több a fajtabetegség, ilyen szempontból sztem jobb az amerikai. Annyira ő se nyüzsgős, illetve mózes még kölyök volt, mikor velem volt, ő azért aktív volt, de mondjuk ő se úgy, mint egy terrier, csak ugye mivel nagyon erős, ha lakásban van tartva, azért érdemes fáradtan otthon hagyni, mert bármit szétszed, meg eleve a farkcsóválással akkorákat üt, hogy repül minden a dohányzó asztalról :)))


Munkakutyának valószínűleg jobb az amerikai, mert jobb alkata van, jellemzően jobb kondiban van, de én az angollal is jól boldogulok, az enyém olyannyira nincs elhízva, hogy kimondottan atléta alkat, ennek megfelelően képes nagyon durvákat futni is, ez inkább tartás kérdése, de ránézésre, testalkatra mindenképpen fittebbnek tűnik az amerikai.


Sztem az angol eggyel kezesebb, viszont mivel lusta nem olyan könnyű dolgozni vele egy óránál többet, mert elveszti a koncentrációját, az érdeklődését, legalábbis nálam mostmég így van, de gyúrjuk, lesz az még jobb is :)

2010. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

lenne egy amerikai bulldog, amit megvennék. csak nem tudom mi legyen. nagyobb mint a sztaffi?? mert nem szeretném, ha több gond lenne vele.


az angol bulldog is bejön. legolcsóbban mennyiért lehet hozzájutni? más kutyafajtát nem szeretnék. ezek közül választok.

2010. máj. 6. 22:53
 5/9 A kérdező kommentje:

melyiket ajánlod jobban? az angolt vagy az amerikait?

az angol kisebb, lehet h az jobb lenne. tanítani kutyát, az sima ügy nekem. meg iskolába is vinném.

2010. máj. 6. 23:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyobb az amerikai, mint a staffi, de sokkal nyugisabb szerintem. Nem tudom melyiket ajánlanám, mert én is mindkettőt imádom igazából. De talán lakásba azt mondom, hogy inkább az angol, vagy a legjobb amúgy, ha kifogsz egy angol-boxer, angol-amerikai, angol-staff keveréket. Nem egyszerű, de nézz körül hátha.


Az a baj a bulldoggal, hogy nagyon dárga fajta, és nagyon sok a gondatlan szaporító. [link]


Szerintem ez mindkét fajtánál egyformán gáz a tenyésztés, úgyhogy én azt mondom, hogy alaposan járj utána honnan hozod, mert könnyen lehet, hogy hallássérült, diszpláziás, hosszú távon beteges kutyát veszel olcsón.


általában a bulldog keverékek sincsenek ingyen, sőt, viszont ott van vérfrissítés, fittebbek. Az enyém is kicsit kavarc, ezért magasabb, vékonyabb az átlagnál, és sokkal jobb a légzése. De neki is műtötték már a szemét, illetve az egyik heréje nem jött le, úgyhogy azt is. Arra készülj, hogy a bulldogot nem csak megvenni, hanem tartani is nagyon drága (a héten megint 15 ezer az állatorvosi számlám, egy kis köhögés miatt)

2010. máj. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2010. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Istenem ezek annyira cukik, hogy szívem szerint azonnal elindulnék egyért :)
2010. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
cuncimokus.......mindent lehet lakasban tartani :D:D
2010. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!