Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kennelből érdemes...

Melyik kennelből érdemes amerikai bulldogot/bullmasztiffot/cane corsót vásárolni?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni kölyök kutyát,a fent leírt fajták valamelikéből. Teljesen mindegy,hogy kan vagy szuka,szeretnék majd vele a későbbiekben dolgozni,kutyiskolába és talán kiállításokra járni.

Pár honlapot átnéztem,de nem tudom honnan lenne érdemes kölyköt venni.

Beszéltem pár tenyésztővel is,de hát ők nem mondták,hogy hol ne vegyek kutyát. A fajtákról sok dolgot megtudtam,de nem tudok dönteni,hogy melyik kennelből lenne érdemes kiskutyát is venni. Olyat,ami nem csak szép,de munkára is jó.

Anyagilag felkészült vagyok rá,de azért mégsem a 150-200ezres kategóriát keresem.

Szeretnék normális válaszokat kapni,előre is köszönöm.

A tetszési sorrend: 1. bulldog, 2. bullmasztiff, 2. cane corso.


2010. máj. 16. 18:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam,nem én vagyok: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__810818-melyik..


Igaz itt is említenek néhány nevet,de a nevekkel tisztában vagyok,inkább az éltaluk képviselt minőségre lennék kíváncsi,hogy kinél érdemes vásárolni.

2010. máj. 16. 18:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan megmondani nem tudom kitől érdemes vásárolni, tenyésztők meg végképp nem fogják neked mondani kitől NE vegyél.

Azt viszont megtudom mondani neked, hogy amit elkezdtél azt kellene folytatni. Beszélgetni tenyésztőkkel, illetve személyesen ellátogatni hozzájuk. Az útóbbinak nagyon fontos jelentősége van, hisz aki folyamatosan kitér a találka elöl, annak van mit rejtegetni.

Az anyagiakat illetően az általad nem kívánt árkategóriából vagy felette kellene választani, ha már tervezed a kiállításra járást (egy kiállításra, tenyésztésre alkalmas példány többe kerül, mint hobby célú). Az etetésről nem is beszélve, ott nincs választásod, csak prémium tápok jöhetnek szóba (pl.:Acana,Orejin azok kb 20 ezer/hó költséget biztosan számolhatsz), főleg ha kiállításra akarod vinni.

Tudom még nem döntötted el határozottan,hogy akarod-e vinni vagy sem, de ezzel kapcsolatban mindenképp dülőre kell jutnod, mert ezt érdemes a tenyésztővel közölni előre (akkor olyan kutyát fogsz kapni).

Azt írtad fel vagy készülve a dolgokra anyagiag, de amennyiben sokkalod a 150 ezer feletti kategóriát, akkor érdemes elgondolkodni egy menhelyi kutyuson. Köztük is van szép számmal olyan kutya, mely nem csak szép, de munkára is alkalmas. Bár szerintem aki valamilyen munkát akar a kutyára bízni, annak a szépség számít a legkevésbé, de azért vannak kivételek :) .

2010. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a korrekt a választ.

A neveléssel nem lenne gond,mivel egyszerűbb kiadni havonta x összeget jó minőségű kutyaeledelre,mint egyben 150-200 ezret. Egyébként én biztos,hogy Happy Doggal fogok etetni,az bevált a mostani kutyámnál is,ő egy Kuvasz. Kezd öregedni (6éves),és mellé szeretnék társat. Ez azt hiszem megfelelő táp,és két kutyának még nem vészes.

Egyébként szerintem az ár és a minőség nem mindig zárja ki egymást,mert lehet hogy a 150ezres kategóriánál már a nevet,illetve a vérvonalat kell megfizetni. Na most én tenyészteni nem szeretnék,tehát a vérvonal úgymond mellőzhető,viszont egy egészséges,jó kutyát szeretnék. Maximum 120.000Ft-t tudnék rászánni.

Köszönöm mégegszer a válaszod.

2010. máj. 16. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!Hát ha jó és egészséges kutyát szeretnél,szerintem ne ezeket a fajtákat nézegesd!!!Nem tudom ismered e a Kanári szigeteki kutyát!Én azt javaslom,hogy inkább abba gondolkozz,mert amiket Te írtál,mind a háromnál előfordulnak betegségek,ami sajnos a túltenyésztész átka!Nekem ilyen kutyám van!Effektíve olyan ,mint a cane corso,csak sokkal stabilabbak az ízületei,meg kevesebb van belőlük!


[link]

2010. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a Te válaszodat is.

Igen nézegettem a Kanárikat is,de nem gondoltam még arra,hogy akár egy olyan is jó lenne. Amivel jobban tetszik a corsó,az az hogy határozottab,erősebb a stoppjuk.

Betegségek...én úgy gondolom,hogy ha rossz helyről vesz az ember a kutyát,akkor mindegy milyen fajta. Másrészről meg a molosszerekre amúgy is jellemzőbb pl a diszplázia,és megkell hogy mondjam ahogy olasgattam amerikai bulldognál találtam a legkevesebb olyan 'hírt',hogy dp-s lenne.

Köszi mégegyszer :)

2010. máj. 19. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!