Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is ilyen nyafogos volt...

Másnak is ilyen nyafogos volt a kiskutyája?

Figyelt kérdés
4 napja vettünk magunkhoz egy 12-13 hetes kiskutyát. Mudi - Mudi puli keverék, kan. A probléma az vele hogy megállás nélkül hisztizik. Mindenért sír. Ha nem nézünk rá, de a közelébe vagyunk (kb 4-5 m re) már az se jó, rögtön nyüszít. Éjszaka is gondol egyet, felkel , és keserves vonyítasba kezd ami 20percig is eltarthat... Ha elmegyünk itthonról kénytelenek vagyunk a fürdőbe zárni mert csak ott van csempe a lakásban, valamint ott nem okoz kárt a berendezésben. Max 1-2 órára megyünk el, de végig vonyítja az egészet. A szobatisztaságot is nehezen tanulja, rendszeresen a szőnyegre pisil. Ilyenkor beledugom az orrát és rácsapok a fenekére hogy nemszabad. De ezért is sír kb mintha nagy fájdalmat okoztam volna, pedig éppen hogy csak hozzáértem mert tudom hogy ilyen nyafogós. Meg persze nem is akarom én bántani.... Igazából akkor nyugszik meg, ha ölbe van, vagy közvetlen közelében ülök és simogatom. Éjszaka is velünk alszik, az ágy mellett egy kosárban, de én csak akkor tudok lefekudni aludni ha őt már elaltattam mert ha előbb fekszek le mint ő akkor szintén sír... Éjszaka már nem merek felelni elmenni mondjuk WC-re vagy inni mert félek hogy felkeltem és újra nyüszíteni fog mert az ágyba megyek vissza és nem hozzá... Én meg nem tudom őt 0-24ben ölbe tartani, meg kövezzetek meg de nem is akarom. Mennyi idő amíg erről a nyafogós viselkedésről leszokik? Hogy tudnám kiszoktatni ebből? Vagy ő ilyen marad?? Nem akarok beletörődni, mert ez így borzalmas... :(

2017. jan. 23. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor marad ilyen,ha ilyenre neveled. Ha megerősíted benne, hogy hisztivel elérhet mindent. Vagy egy kisebb büntetéssel zökkentsd ki a fölösleges sírásból, vagy addig ne vegyél róla tudomást, míg el nem hallgatott. Ha pár percig csend van, majd akkor engedd ki a fürdőből, akkor menj oda hozzá, nézz rá, simogasd meg.

Ha pedig büntetésnél, például grabancrázásnál sír, addig ne engedd el, míg csöndben nem marad. Ha a sírás közben lesz vége a büntetésnek, az is csak egy megerősítés, hogy hisztivel elérhet mindent. Sőt, én ha a kutyáim ilyen büntetésnél hisztiznek, pláne kapadoznak, csak még erősebben rászorítok a grabancukra/torkukra. Majd ha csönd van, elengedem.


A szobatisztaságnak pedig olvass utána! Még úgy 2-3 hónap lesz, amíg elvárhatod, hogy teljesen szobatiszta legyen! Addig állandóan figyelsz, 2-3 óránként viszed ki és szó nélkül takarítasz! Ostoba bevett babona, hogy a kutya orrát minden sz..ba dugdosni kell, és majd ettől szobatiszta lesz...

2017. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

Kölyökkorban ilyenek, majd eljön a rágós, játékos agyadramenős időszak..

Meg fogsz bolondulni xD..

2017. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Amúgy ebben a korban alakítod ki benne a kötődést..

Későbbiekben könnyebb tanítani...

2017. jan. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bántani én biztosan nem fogom..
2017. jan. 23. 15:45
 5/15 anonim ***** válasza:

Ne nyomd bele az orrát a saját pisijébe, hisz ez nagyon megalázó neki! Persze hogy sír miatta... :( És ráadásul nem is érti hogy miért "kapja".

Arról meg nem is beszélve, hogy undorító dolog, és bármilyen fertőzést elkaphat szerencsétlen emiatt. Nem véletlen, hogy a kisbabákat sem ilyen módszerekkel nevelik a pelenkaelhagyásra.

Avval tudod szobatisztaságra szoktatni, hogyha sűrűn kiviszed sétálni, és ha kint sikerül, akkor megdicséred.


És ha nyafog akkor egyszerűen ne reagálj rá, majd abbahagyja. Csak azért csinálja, mert már kitapasztalta, hogy ezzel elér nálad valamit.

Ha ilyenkor nem bírod megállni, hogy felvedd és megdicsérd, akkor sajnos fel kell készülnöd rá, hogy egész életében így fog majd viselkedni veled, és manipulálni téged. Később pedig nehezebb lesz leszoktatni róla.

2017. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez egy türelemjáték. Nem szabad reagálni a hisztire semmilyen módon. Ha reagálsz rá, pl. felveszed, akkor megtanulja, hogy elér vele valamit.

Szobatisztaság: ilyen hülyeséget miért csinálsz??? Hogy beledugod az orrát és rácsapsz??? Ettől nem szobatiszta lesz, hanem félénk, idegbeteg.

Szobatisztaságra úgy kell nevelni, hogy eleinte kb. 2 óránként kiviszed, evések és alvások után mindig. Ha kint pisil, kakil, látványosan örülsz, dicséred, játszol vele. Ha bent, akkor gyorsan és szó nélkül összetakarítasz. Ez kb. olyan volt, mintha egy 10 hónapos kisbaba orrát dugnád a pisis pelenkájába és rácsapnál. A kutyád még nem érett rá, hogy szobatiszta legyen. Az lesz, ha megérik rá és nem rontod el ilyen dolgokkal.

Gondolom ennyi idősen már megvannak az oltásai, ha lakásban éltek, akkor napi 4-szer legalább lehet menni sétálni. Ha kertesben, akkor napi egyszer. A séták, etetés, pisilni kivivés legyen kb. ugyanabban az időben, alakítsatok ki napirendet. Hamarosan alkalmazkodni fog hozzá.

2017. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A szobatisztaságot azóta nagyjából megtanulta, de itt is az a probléma, ha nem 2-en megyünk el az almos tálcához, akkor egyedül nem megy el, és inkább a padlót választja. Tudja hogy rosszat csinál, és azt is tudja hogy hogy kéne, de egyszerűen nem bír elszakadni tőlem.. Még pisiléskor sem. Kertes házban lakunk, az udvarra 30 percenként leviszem, de nem csinál semmit. Ül a lábam tövénél, és nyüszög, hogy menjünk vissza. Próbálok játszani vele, de kint nem nagyon vevő rá. A kinti pisit, kakit is csak úgy tudja, ha előtte megmutatom neki egy régebbi kakiját, pisi nyomát, és az ihletet ad a dolog elvégzésére, és persze akkor, ha mellette állok... Amint meglát valamit, pl egy levelet amit a szél elfúj, vagy a szomszéd macskáját, rögtön nyüszítve szalad az ajzóhoz...Ma is hajnali 5 kor felkelt, nyüszítve. Gyorsan kaptam a kabátom, vittem le az udvarra, hogy pisiljen. Persze nem kellett semmi... Visszahoztam, lefeküdtem aludni. Egy olyan 30 perc múlva ismét nyavalyog. Nem volt ingerenciám ismét levinni, de kénytelen voltam felkelni, és elkísérni az almos tálcához, mivel egyedül képtelen elmenni oda. Mondanom se kell, ott se csinált semmit. Ölbe már nem veszem fel ha nyüszít, próbálok tudomást se venni róla, de így hogy nem tudom eldönteni hogy kakilni/pisilnie kell és azt jelzi, vagy csak látványosan szenved, nehéz nem ráfigyelni..:(
2017. jan. 24. 10:26
 8/15 anonim ***** válasza:
Az alomra szoktatás nem szobatisztaság. A kutyának mindegy, hogy a szőnyeg, a padló vagy a pelenka az, amire ürít. Így kb. 10x annyi idő, míg megtanulja, mintha kintre szoktatnád, és fölösleges is az alom. Én legalábbis undorítónak tartom, hogy a kutyát benti ürítésre szoktatom.
2017. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A kutyákat nem szoktatjuk alomra!

Ők nem macskák...


Ki kell vinni hogy a szabadban végezze a dolgát.

2017. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És mi lenne ha kitennéd az udvarra néhány napra, csinálnál neki egy kis meleg kuckót odakint. Néhány napig egyedül lenne kint, így a dolgát is ott végezné el, és tőled is el tudna szakadni, ugyanis hiába nyüszítene, nem hallanád. Próbáld ki ezt a módszert, szerintem kicsit függetlenebbé válna tőle a kutyád, és ha megszokja, hogy mindig kint végzi a dolgát, akkor majd ha bent lesz, akkor is fog rendesen szólni, ha kell neki. És nem fog folyton nyavalyogni míg bent van, ha megszokja az egyedüllétet ezalatt a néhány nap alatt.


De az almot meg tényleg felejtsd el, szerintem nagyon rossz ötlet!

2017. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!