Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyatenyésztő szeretnék...

Ha kutyatenyésztő szeretnék lenni, hol keresek olyan tenyésztőt aki mellet megtanulhatnám?

Figyelt kérdés
Már mindenek utánanéztem, tudom,hogy nem hozz pénzt. De immádom a kutyákat. De a leírt dolgok nem érnek fel a valóságal. Ezért kérdezem...
2010. máj. 6. 14:25
 1/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Járj el kiállításokra,ismerkedj,barátkozz! És fogadd el a jó tanácsokat!
2010. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előszőr is járj el kiállításokra,tenyésztőkhöz,ismerkedj meg velük. Majd vegyél kutyát egy jó tenyésztőtől,hiszen ingyen nem segít neked :) Járj el versenyekre,kiállításokra,hozz le almokat, és persze tanulj,tanulj,tanulj. Ez nem rövid idő,és nem kevés belefektetett,pénz,idő és energia.
2010. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a meoe tart néha tenyésztői tanfolyamot .. elég drága, de nagyon jó

viszont nem ezzel kellene kezdeni

járj kiállításokra, ismerkedj a fajtákkal a tenyésztőkkel, akár a dolgozokal (jegyzőkkel, ringtitkárokkal) .. ha látják rajtad az érdeklődést segiteni fognak

aztán ha kiválasztottad milyen fajtát szeretnél tenyészteni, akkor keresel egy olyan tenyésztöt aki segít majd neked ...

azért ezekkel évekbe gondolkodj :) ne kapkod el


miért szeretnél tenyészteni?

2010. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Abból lesz jó tenyésztő aki nem a kutyákat imádja hanem egy fajtát. És akkor vesz abból egy egyedet és annak a kutyának a tenyésztője biztos segít neki...
2010. máj. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

A tenyésztés ott kezdődik, hogy halálosan szerelmes vagy egy fajtába, és azt szeretnéd minél jobbá, szebbé tenni.

Sok év tanulás (tenyésztői ismeretek, biológia, genetika-öröklődés, betegségek), kiállításra járás kell hozzá.

Ha csak szimplán imádod a kutyákat, akkor inkább segíts be egy menhelynek, akár fizikailag fenn a menhelyen, akár ideglenes befogadóként (pl. kidobott kiskutyák cumiztatása, felnevelése, karanténoztatása, sérült vagy viselkedés problémás kutya rehabilitációja). Nagyobb szükség van önkéntes állatvédőkre, állatmentőkre, segítőkre, mint tenyésztőkre.

2010. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megfogadom:)

Tudom,hogy sok ídő nem is holnap kezdeném el. Épp ezért kezdem már most a tanulást. 10 év mulva szeretnék majd ezzel foglalkozni mert a megfelelő körülmények is kellenek és ez mind pénz pénz pénz de nem érdekel..

És a fajta immádat is megvan németjuhász.


Nem kell attól félni h fejetlenül beleugrok!

Menhelynek segítettem már adtam nekik kutyatápot.

2010. máj. 6. 15:32
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajna Németjuhászoknál sok a szapórító és az örökletes betegség. Ezért még több tanulást igényel.
2010. máj. 6. 15:34
 8/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Ha már most eltökélted, hogy jobbá szeretnéd tenni a németjuhász fajtát, akkor biztosan sikerrel jársz.

Járj sokszor fajtakiállításokra, munkavizsgákra, munkaversenyekre és meg fogod látni, melyek a Neked tetsző egyedek. Meg fogod tanulni a vonalakat, ismered majd a származásukat nem csak itthon, hanem a külföldi állománynak is. Ha már mindezeket tudod, be fogsz tudni szerezni egy megfelelő tenyészszukát, akivel elkezdheted. Sok sikert és kitartást kívánok!

2010. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:):) irány a kiálítás
2010. máj. 7. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!