Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta Husky kutyát kb...

Fajtiszta Husky kutyát kb mennyiért lehet venni?

Figyelt kérdés

Nem most tervezem még a megvételét hanem csak 1-2 év múlva de kíváncsi vagyok.


Olyan tipikus fekete/fehér husky kutyát szeretnék majd. Szerintetek jó választás lenne???


Valakinek esetleg nincs valami tapasztalata a husky kutyákkal kapcsolatba??? Relatívan sok gond van velük?

Ami még fontosabb kérdés hogy Husky kutyát ti tartanátok bent a lakásban?



2017. jan. 27. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

100-150 ezer forint.

Makacs és rendkívül nagy mozgásigényű kutyák, tehát a sima séta nem elégíti ki az igényeiket, napi 10 km-es futások meg se kottyannak nekik. Ennek hiányában rossz szokásokat vehet fel, rombolni kezdhet, stb., tehát elfoglalja magát.

Csak lakásban én nem tartanám, legfeljebb kertes házban kinti-benti tartással. Télen a fűtött lakás túl meleg lehet neki, viszont nyáron jó beengedni hogy a lakásban hűsölhessen.

2017. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

1.,100k-tól a csillagos égig

2., Ha nem írod le hogy napi szinten mennyit foglalkoznál vele és hogy van-e tapasztalatod nem tudjuk megmondani hogy neked való-e a fajta

3., Mit jelent hogy sok gond van vele? Minden kutyával sok gond van minden élet szakaszban. Felnőtt korban megfelelő nevelés és szocializáció mellett relatíve kevesebb mint kölyök,"kamasz" és idős korban.

4., Csak bent tartanám mert a fajta nevében is benne van: SZIBÉRIAI husky. Tehát nem fogja bírni nyáron a 38 fokot

2017. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először faj=kutya, macska ; fajta=husky, malamut


Az ára olyan 150.000 Ft körül kezdődik.


Személy szerint nekem nincs gondom vele, de rengeteg időt igényel. Így, hogy itthonról dolgozok és tudok vele napi 3szor futni/sétálni és ezen felül játszani, így nincs igénye pótcselekvésre. Viszont ha ez nincs meg akkor szökhet, stb.

Falka állat, így ragaszkodik a társasághoz, nem szeret egyedül lenni.


Az enyém viszonylag könnyen tanítható, de annyira nem jellemző. Inkább önfejűek. Viszont, ha nincs kutyás tapasztalatod semmiképp nem ajánlom. Nekem a husky elött volt két másik kutyám. Össze sem lehet hasonlítani őket. A husky sokkal időigényesebb, sokkal kitartóbbnak kell lenni hozzá és szinte teljes életmódváltást igényel. Persze bármikor újra bevállalnám. De nem mindenki képes erre.


Szóval maximum akkor ajánlom, ha rengeteg időd és türelmed van vele foglalkozni. Kerti dísznek egyik kutya sem jó, de a husky nem is marad a kertben ha el van hanyagolva.


Igen lehet lakásban és kinnt is tartani. A dupla rétegű bundája nem csak a hidegtől véd hanem a melegtől is. Persze ettől függetlenül folyamatosan kell neki árnyék, víz, stb. és jobban érzi magát egy légkondicionált lakásban mint kinnt.

( Nálunk nyáron bennt, télen kinnt. Utál bennt aludni télen, jobban szereti a hideget. )

2017. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

150 ezertől felfelé.

Nyáron érdemes bevinni a lakásba, hűsölni, télen tartható kint. A meleget nem kedveli, nem bírja jól.

Akkor lenne a jó választás, ha szereted a nem túl könnyen nevelhető kutyákat, szereted a kihívásokat, illetve ha szeretsz sportolni, leginkább futni, biciklizni, túrázni, és mindezt főleg hűvös-hideg időben.

2017. jan. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

100.000 alatt semmiképp. Ismerősömék,szerencsétlenek, oltani se oltjak a kutyáikat stb, most vettek "óccsó husky"-t, a kutya nem is hasonlít huskyra.. kb 4en vannak a családba felnőttek, de egyiknek sem jutott eszébe, hogy beírja a googleba hogy husky puppy, vagy kölyök husky. Szerintem német juhász es labrador az övéké, de válltig allítják, husky. Fognak majd nézni, ha felnőtt korában rájönnek, tényleg nem husky. Ne járj így!!!

Szerintem megéri, mert a jobb helyeken szűrt kutyát kapsz, garanciával. Sőt azt is biztosra mondom, hogy könnyebben fogsz bánni vele ( kivéve ha egy merőben rosszcsont kutyát fogsz ki),mint a szapcsisokkal,mert a tenyésztői kutyáknak az idegrendszere stabil.

Nekem ugyanaz a fajta van, 1 törzskönyves és 2 mentett. Merőben más az idegrendszerük, ami kaukázusinál egy picit kemény dió.

2017. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!