Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor a kutyát sétáltatom...

Amikor a kutyát sétáltatom végig láb mellett kell jönnie mellettem/mögöttem és nem mehet be a fűbe "jelölgetni" meg szaglászni? Ha igen akkor ez nem rossz neki hogy csak kijelölt helyeken lehet szabadon máshol meg semmit meg se szaglászhat?

Figyelt kérdés

2017. jan. 29. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, hogy ha választania kéne, inkább szabadon rohangászna, de az életbe vannak szabályok, amiket be kell tartanunk.

Én sem engedem nekik, hogy az erdőbe befutkározzanak a fák közé vagy a szántón elinduljanak a kukoricásba.

Ha nincs kontroll alatt a kutya, simán elfuthat egy őzcsorda vagy akár vaddisznó után is, aminek súlyos következményei lehetnek: eltűnik a kutya, megsérül, lelövi a vadász.

Tehát, szerintem a kutya egy picit rossz dolognak éli meg, de ez egy szükséges rossz.

2017. jan. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2017. jan. 29. 09:53
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Az én kutyámim előre mehetnek, el is engedem őket sokszor, ha hívom vissza jön, akkor is ha más kutyát, macskát lát. Lemehet a fűbe szaglászni, jelölgetni. Az esetleges meregtől sem tartok, nem fogad el semmit, senkitől,csak ha megengedem. Vannak szabályok, de nem kell mindent tiltani. Legyen csak kutya, szaglasszon ;)
2017. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Jo ha gyakorlod vele amiket leirtal de ahogy a gyerekedet se katonas rendbe allitanad ugy a kutyadat is hagyd elni. Ha szepen teljesiti a feladatat utana engedd el, hadd szaglasszon.
2017. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben
2017. jan. 29. 12:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor használhatom a flexit? Hogy mászkálhasson? És ahol olyan van röviden tartom, ugy jo?
2017. jan. 29. 12:52
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
En szemely szerint utalom a flexit. Nekunk trener porazunk van az jobban bejott.
2017. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Miért vonszolnád magad mellett végig a kutyádat az utcán?Forgalmas helyeken is hagyd szaglászni,parkokban meg a flexi a minimum.

A kutyának az nem séta,még akkor sem,ha Cesar Millan azt mondja.Legyen behívható,tudd letiltani bizonyos dolgoktól,akkor vagy a kutya vezére,nem ha nem hagyod élni.

Azok a kutyák akik nyugodtan mehetnek bármerre a gazdájuk körül sokkal kiegyensúlyozottabbak,mint azok,akiknek fél méter a mozgásterük.

Nem is értem honnan szedsz ennyi baromságot.Ha már kutyát sétáltatsz,akkor az rohangálós,szaglászós,vidám séta legyen,ne egy menetelés.

2017. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Okés köszi, megnyugtattatok.

Eddig mindig flexivel mentünk és engedtem. De azt hallottam egyik kutyás ismerősömtől, hogy sétakor láb mellett kéne mennie és csak kutyaparkban engedjem el a pórázról és csak ott mászkálhat. Azért, hogy tudja ki a vezetője.

2017. jan. 30. 14:35
 10/10 Kistál_és_a_bor válasza:

Sztem az nem elég, amit 1 db ismerős mond!

Többféle nevelési megközelítési mód, ill. alapkoncepció létezik.

Nekem legjobban "A póráz két végén" c. (szak)könyv jött be.

2021. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!