Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves kiskutyám az előbb...

Fél éves kiskutyám az előbb kihányta a reggelijét, de nem tűnik úgy hogy rosszul lenne. Mi lehet a baj? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem hányt még ki eddig soha semmit, csak most hirtelen kijött belőle az egész, nem is öklendezett...azóta próbálja felnyalogatni hol feltakarítottam. Nagyon aggódok érte, ugye nincs ettől még baja? Nem tűnik úgy, hogy rosszul lenne.

2017. jan. 29. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Mit kap enni? Féreghajtád, oltások rendben vannak? Az is lehet hogy csak túl gyorsan evett.
2017. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Minden oltása megvan, féreghajtás is. Ugyanazt ette, amit szokott reggelente, rizs, főtt zöldségekkel, pici húslevessel, néha kevés kutyakonzerv is megy bele, bár azt kerüljük, és most sem volt benne.
2017. jan. 29. 09:58
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Lehet tegnap picit besokallt kajából és azért dobta ki. Enyémmel is volt ilyen hogy előző nap jól bekajált, másnap reggel kapott egy kis pörkölt maradékot csontok, meg mindenféle porcos dolgok nélkül, azt igaz mohón bekajálta pár órával később ki is dobta. Ő vele sem volt baj, mert jó kedve volt, akkor nem is adtam neki késő délutánig kaját, száraz tápját is elvettem tőle, pont azért hogy a gyomrát pihentessem. Este kapott egy könnyű húsleves maradékot meg maradt arról néhány fasírt azt felvágtam ki darabokra, azt is tettem mellé. Mindegyikből evett egy keveset, és nem volt gond. Kb 3 hete volt ez 5 hónapos kutyusom van.
2017. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elofordul. A mienk is hany neha.
2017. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%
Asd a godrot buksinak.Elviszi a hasmars.
2017. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Vegetáriánus a kutyád?

Rizs zöldséggel és kicsi hússal? Néha konzerv?

A konzervnek semmi tápanyaga.

A kutya húsevo, a hús a fő tápláléka.

2017. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen előfordul. Ha vacsorára lesz étvágya, iszik, jókedvű, nem levert, nem hány újra, nincs hasmenése, akkor nem kell tenned semmit.

Viszont az jó lenne, ha kutyának való eledellel etetnéd, mert amiket írtál, az hosszú távon nagyon nem tesz jót a szervezetének. Pláne, hogy még fejlődésben van. A pörkölt, meg húsleves, meg bármilyen embernek készített sós-fűszeres-zsíros-paprikás étel nem való kutyának, és a konzervek sem. Utóbbi főleg vízből áll, ezenkívül gabonából, hamuból, vágóhídi hulladékból, mint pl. csőr, köröm, és hús maximum nyomokban van benne.

A kutya alapvetően ragadozó állat, fő tápláléka a hús. Zöldségféléket, rizst is kaphat, de max. kiegészítésképpen, és nem sósan-fűszeresen elkészítve. Legjobb egy jó minőségű, magas hústartalmú száraztáp vagy a BARF étrend. Ne etesd össze-vissza mindenféle maradékkal, mert tönkreteheted a szervezetét.

2017. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítő hozzászólásokat! Hála égnek, teljesen jól van azóta!

Egyébként az ételt úgy értettem, hogy reggelente eszi ezt, mindennap eszik emellett színtiszta húst is, illetve külön főzzük az ételt amit ő eszik, semmilyen só és fűszer nem kerül bele. :) De köszönöm, mindenképpen nagy gondot akarok fordítani rá, hogy egészséges legyen.

A rosszindulatú emberkének üzenem: volt egy drága kutyuskám, aki nyáron távozott el, 15 évesen, sajnos komoly emésztőrendszeri betegség miatt az utolsó hónapokat a hányás, és az az miatti aggodalom tette kínkeservessé. Senkinek sem kívánom, amin akkor végigmentünk, talán emiatt váltam kissé túlzottan aggódóvá.

2017. jan. 29. 12:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit változtatnod kellene az étrndjén. A #7-es leírta, hogy mivel kellene etetned.

A kutyák néha szoktak hányni. Lehet, hogy kicsit gyorsabban evett.

Figyeld azért, hogy rendben van-e. Ha nincs jól, holnap mindenképpen vidd dokihoz. De ha jókedvű és estére lesz étvágya, valószínűleg nincs komoly baja.

2017. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, ha túl gyorsan eszik a kutya, kihányja, majd, bármilyen undorító is nekünk, visszaeszi.
2017. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!