Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyusunknak (amíg...

Kölyök kutyusunknak (amíg nincs meg minden oltása és már mehet udvarba, társaságba) a házunk pincéje megfelelő hely lehet?

Figyelt kérdés

A házunkban nincs olyan hely, ahol amíg dolgozunk ott tudnánk hagyni. A pincében egy kb. 15 m2-es helye lenne. Sokat nem lesz egyedül, kb. 6-7 órát.

Ami kérdés, nem lesz e baja, ha kicsit sötétebb van a pincében. Tennénk fel lámpát neki,lenne fény is.

Nem fázna meg? Mert azért lent hidegebb van. Tennék a járólapra szőnyeget és rendes ágya is lenne.

Szerintetek?


2017. jan. 29. 14:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
nem, nem lehet az udvaron addig, főleg nem egy kölyök nj. Alapból is dp hajlamos fajta
2017. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Az udvaron felnőttként sem lehet!!!
2017. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Csak halkan mondom, hogy egy "ismerős" falun állandóan a pincébe zárta a kölyök kutyákat, mert szerinte attól "megvadul" és majd jó házőrző lesz, na ez addig tartott amíg a kutya egyszer neki nem ment, rettegett tőle és félelmében harapott, arról nem is beszélve, hogy alig látott szerencsétlen, mert a pincében még lámpafénynél is tönkremegy a kutya szeme, ha minden nap ott van 6-7 órát...


Arról ne is beszéljünk, hogy mekkora hő, fagy van... egy bébikutya, kölyökszőrrel szerinted nem fázna meg?


Számomra hihetetlen hogy arra a "nem sok időre" (hát várd ki te ezt az időt a kutya helyében) ne lehetne a konyhába vagy a fürdőszobába becsukni, nem tudom milyen kincsek vannak ott, amiket ennyire féltetek... Ha nincs más megoldás akkor inkább vegyetek egy szobakennelt és legyen ott amíg nincs otthon senki.


És már bocs, de mire meglesznek az oltásai, még akkor is bőven kicsi lesz, meg nézz már ki kint milyen idő van... állatkínzás egy kölyköt így kitenni a kertbe... Legalább akkor vártatok volna tavaszig vagy nyárig a kutyával...

2017. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Tavasszal, március végén lesz csak meg a kutyus, nem most.
2017. jan. 29. 19:42
 15/18 anonim ***** válasza:
Legrosszabb ötlet. Vegyetek egy szobakenelt. Vagy akár egy kiságyat attol fugg milyen eros a kutyus. Egy kolyok halalra fagy a pinceben es az udvaron is. Ahogy azt fentebb irtak minek kutya ha feltitek a butort? Gratulálok egy ujabb fazo kiskutya.
2017. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A pincebe meg nyaron is hideg van.
2017. febr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
12%
kár volt a kérdést kiírnod kérdező, itt csupa okos greepeace-es van, akik osztják az észt. ha befűtitek, tesztek be neki melegítő párnát vagy hősugárzót, akkor simán elvan pár órát bent.
2017. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező! Német juhászom van, kertben. Májusi születésű, tehát éppen nyáron hoztuk el. A tenyésztő elég sokat érdeklődött, hova, milyen körülmények közé visszük, és milyen céllal. Mondtam, hogy családi kutya lesz, panelbe visszük haza. Mennyit lenne egyedül, ez volt az első kérdése. Mondtam, én otthon leszek vele, de csak két hétig lesz itt, utána költözünk kertes házba. Mondta, maradhat addig nála (!), de gyerekhez akartuk szocializálni, ezért jobbnak látta ő is, ha azt már a 9. héten elkezdjük. (9 hetesen hozhattuk el) de a hivatalos idő 8 hét. A lakásban a folyosón volt a helye, Hajnalban már 4 órakor keltem, hogy levigyem , de megelőzött, már volt egy tócsa a kövön:). 2 óránként levittük a gyerkőccel, remek idő volt, oltásai megvoltak, kivártuk, míg volt eredmény. Éjfélkor még levittem, fél négykor már keltem hozzá, még egy alkalommal volt "baleset", hihetetlenül hamar szobatiszta lett. Kárt nem tett, a folyosó járólapos volt, nem volt ott semmi, amiben kárt tehetett volna. A nap nagy részében aludt. Fárasztó volt neki az a kétóránkénti lemenetel, mikor felhoztuk, már feküdt le.

Nagyon rövid, selymes szőre van, szinte semmit nem melegít. A lámpafény nem tesz jót a szemének, a folyamatos sötét szintén nem. Kérlek, ne tedd le a pincébe. Inkább a folyosóra, de nagyon jó a szobakennel is, minden jobb a pincénél. Nagyon gazdafüggő kutyafajta, nem bújós, de ott szeret feküdni a közelünkben. Büntetésként fogja megélni a pincét, hidd el! Úgy gondolom, fontos neked ez a kiskutya, nézd az ő érdekét is, kérlek!

Az én kutyám már 2,5 éves, olyan vastag bundája van, hogy a mínuszokban is órákig kinn van....de kölyökként nagyon érzékenyek. A későbbi ízületi problémákat kölyökkorban lehet megalapozni. Gondold át , hátha van jobb megoldás!

2017. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!