Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még kapni valahol...

Lehet még kapni valahol normális németjuhászt?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, aki nem ilyen süppesztett farú gnóm, hanem egészséges egyenes hátú erős kutya.
2017. jan. 29. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Az általad "süppesztett farú gnóm"-ként emlegetett kutya is normális német juhász, csak show line-nak hívják. Amire te gondolsz, mint "normális" német juhászra, az a munkavérvonalú kutya.

Mindkét "verzió" elfogadott, az már más kérdés, hogy kinek melyik tetszik.


És igen, lehet kapni, van rengeteg nj tenyésztő, aki munka vérvonalú kutyákat tenyészt.

2017. jan. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Orfeus ***** válasza:
61%

Attól függ mire szeretnéd használni úgymond. Az előttem szóló pontosan leírta mirő is van szó. Az hogy nem "egyenes a háta" attól még teljesen egészséges kutyáról beszélünk, ott az a sztenderd. Van a masszívab kinézetű munkakutya, azt is van aki tenyészti.


Szerintem mind a kettő ugyan olyan szép, és ugyan arra lehet tartani, semmi különbség sincs igazából.


Szánkót húzni fog mind a kettő, csibészelni hidd el nem foglalkoznál vele hogy egyenes vagy "süppesztett farkú" ha neked ugrig. Gyerekek mellett ugyan úgy elvan, nem tudok olyat mondani amire egy átlag ember használná, és különbséget tudna tenni h ez emiatt jobb.


Gondolom nem szántani akarsz vele, akkor a munkakutya lehet jobb...

2017. jan. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem a süppesztett nem igazán tetszik kinézetre, tudom a kiállításokon ez megy, de nekem olyannak tűnik mint egy ember akinek aránytalanul rövidek a lábai. Láttam sokat, hiába gyönyörű a képe, valahogy nekem nem passzol hozzá a fara.

Nekem igazából mindenesnek kell. Első sorban családtagnak mint eddig minden kutyánk. De nem baj ha tud húzni, meg az udvart is felügyeli.


Egészségügyileg sincs különbség? Nem lesz öregkorára derékfájósabb a nem egyenes hátú?

2017. jan. 30. 01:00
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
De azért vigyázz, kitől veszel. Mi egy eléggé neves tenyésztőtől vettük, de még midnig égtelenkedik a foga nyoma a karomon...
2017. jan. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Orfeus ***** válasza:
71%

Egyáltalán nem, semmi különbség. Semmivel nem kényesebb mert kiállítási kutya. Nem tudom ezt hogy mondjam igazából. Van egy telefonszámom ha érdekel 06305067487. A tenyésztővel beszéltem, ő neki fekete juhászai vannak, pont ebből a 2 vérvonalból nagyon igényes kiskutyái vannak. Látszik hogy odafigyel arra amit csinál.


Az igaz, hogy a tenyésztőt megkell választani, de az hogy megharap e, az nem a tenyésztőn fog múlni -.-" Ha nem értesz a kutyákhoz, akkor nem kell egy ekkora kutya, akármilyen vérvonalból van normális, és nem normális kutya. Nekünk mindig volt kutyánk, általában németjuhász, de mellé lett egy sztafi is, és olyan mint egy kiscica, pedig semmi olyan vérvonalból nem származik, nem került fél millába. Nagyon gyorsan tanult, és nem hiszem hogy átlag embernek okosabb vagy jobb kutya kéne.


Ha anyagilag teheted igen, válassz jó tenyésztőt. De elsősorban rajtad fog múlni hogy milyen lesz a kutya. Ha nem nagyon volt még kutyád stb, akkor középtermetűvel indulj inkább.

2017. jan. 30. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: Az nem a tenyésztő hibája hogy nem tudod megnevelni.
2017. jan. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5: Köszönöm a válaszod. Mindig Volt kutyám, kb. 9 évesen Volt fajtatiszta németjuhászom, utána inkább keverékek, ugye falun ez ment, és ezért is nincs annyira tapasztalatom, mire kell figyelni ha az ember fajtatisztát vesz. Ő egyébként nagyon szelíd Volt. Később Volt dobberman németjuhász keverékem (egy okos osztálytárs szaporítótól panelba vette meg, majd rájött hogy kicsi neki a 40 nm. Őt hazavittem, jobb Volt neki a 3000 nm-es telken. Pl. vele is nagyon jól megvoltunk, pedig nagyon önefejű Volt. Talán ezért is passzolt hozzám.

Csak az utóbbi 6 évben nincs saját kutyám, hanem amikor megyünk a szülőkhöz látogatni, az ottaniak még valamennyire az enyémek is. Meg amikor hazalátogatunk, szoktunk menni a menhelyre segíteni, vinni sétálni őket.

2017. jan. 30. 09:39
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

De, sajnos a küllem kutyák kevésbé egészségesek és kevésbé jó idegrendszerűek, ösztönűek. Azért, mert ott csak kiállítás van, nincs valódi tesztelés és szelektálás a fent felsorolt tulajdonságokra. És persze minél csapottabb a háta, annál nagyobb a valószínűség gerinc gondokra, dp-re. A kutyának öreg korában nem fájni fog a dereka, hanem nem bír járni vagy teljesen lebénul.

Viszont a munka vonal nem való családi kutyának.

2017. jan. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!