Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászt tarthatnék lakásban?

Németjuhászt tarthatnék lakásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy fekete németjuhászt de nem tudom alkalmas lenne-e lakásba. A 2. szinten lakunk, lift van. 75 négyzetméter a lakás. A helye lehetne a szobámban. Vagy a nappaliban nem tudom. Az árakkal tisztában vagyok. Azzal is, hogy hullik a szőre. Azt nem tudom pontosan, hogy büdös-e. Nekem azt mondták nem javasolják mert nagyon büdös és hullik a szőre. Azt tudom, hogy tör-zúz de ezt szerintem lehet kezelni. Kölyök kutyát szeretnék és kölyök korában tanítani. Egy nap 3-4 órát tudok vele tölteni. Reggel leviszem egy fél órára, délután 2 órára, este meg 1-2 órára. Kakilást, pisilést hogy bírja ki? Szeretnék minden infót megtudni a németjuhászról. Tapasztalatlan vagyok ebbe! Igen ez lenne az első kutyám.:)
2017. jan. 20. 15:43
1 2
 1/15 Carragher_x válasza:
23%
Lakásban (max egy-két szőnyegcirkáló kivételével) egyaránt ember- és állatkínzás kutyát tartani.
2017. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1. ápolt, jól etetett kutya nem büdös! (nekem a kinti németjuhászom sem kimondottan düdös, jó van egy alap kutyaszaga, de nem olyan, hogy ne lehetne meglenni vele egy légtérben, ugyanis van amikor bent van)

2. a szőrhullás sokkal zavaróbb lesz mint a szag

3. csak akkor legyen kutya, ha a lakásban élők közül mindenki szeretné

4. törés-zúzás nevelés kérdése, az ényém semmit nem tett tönkre 2 hét alatt amikor az elején bent aludt (1x a függönyt és 1x a terítőt kapta el, rászóltam, azóta békénhagyja)

5. érdemes boxhoz szokatni, hogy amikor egyedül van otthon az elején be lehessen zárni

6. kutyasuli mindenképp javasolt

7. a leírt idő elégnek tűnik, ha tartalmaz mentális és fizikális fárasztást (labda, futás, játék többi kutyával)

8. szobatisztaság, megint nevelés függő, az enyém nagyon hamar az lett, a 2 hét alatt összesen 2 baleset volt, most mindig jelez ha ki kell mennie

9. én show line szukát ajánlanék ivartalanítva (bár nem tudom mennyire vagy képben, én az utóbbi 1 évben elég jól utánajártam, fekete törzskönyves németjuhász nagyon kevés van az országban, szóval ne lepődj meg ha nem találsz hamar és esetleg úgy adják el, hogy a tenyésztésben maradjon, azaz kiállítás, tenyészszemle, szűrések stb.) Én is gondolkoztem a feketén, mert nekünk régen az volt, de maradtam a rajzosnál, mert nagyon nehéz jó feketét beszerezni sajnos:/

2017. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Ne tedd!! Ez állatkínzás lenne. A német juhász munkakutya, nem lakásba való.
2017. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ha le van fárasztva a lakásban csak pihen. A munkakutyák egy része kis kennelben/boxban van tratva és munkára/kiképzésre veszik ki őket.
2017. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom első kutyának lakásban. Minden nap le kell fárasztani fizikailag és mentálisan is, ami sok időt vesz igénybe. Nem számít, ha esik, fúj, éppen nem érsz rá valamilyen okból kifolyólag, neki akkor is mozognia kell. Nyáron gond lesz a nyáladzással, ha csak nem északi fekvésű, légkondis lakásotok van. Ha megtanulja a szobatisztaságot, akkor is történhetnek balesetek, mondjuk betegség miatt. Elég termeteseket tud piszkítani/hányni. A bútorokról ne is beszéljünk, akaratlanul le fog verni ezt-azt, ahogy közlekedik.
2017. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kibírja boxban szegény kutya? A show line németjuhász mit jelent pontosan?
2017. jan. 20. 19:14
 7/15 A kérdező kommentje:
Valamint a kakilás pisilést hogy oldjam meg?
2017. jan. 20. 19:15
 8/15 anonim ***** válasza:
hogy érted hogy hogy oldjad meg? egyértelmű napi 3-4 szer leviszed (kölyökként sokkal többször) és később csak kint fog üríteni.
2017. jan. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha jó kutyád van a németjuhász igenis elég intelligens ahhoz, hogy ne piszkítson be. Az enyém kinti kutya lévén is szobatiszta. Az első 2 hétben 2 baleset volt, aztán ivartalanítás után amikor 1 hónapig bent lakott, mert komplikáció lépett fel akkor egy baleset sem volt. Ha ki kellett mennie (reggel, mert éjszaka sose kellett neki) akkor "hisztizett", a tölcsérével ütötte az ajtót. Azóta is, amikor bent van és ki kell mennie "szól"
2017. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
bocsi elküldte, vagyis ha megszokatod vele a legelején, hogy csak kint kell a dolgát végeznie, akkor nagyon hamar szobatiszta lesz.
2017. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!