Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Whippet vs. Vizsla. Melyiket...

Whippet vs. Vizsla. Melyiket válasszam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, és sokáig a rövidszőrű magyar vizslán gondolkodtam, de közben megismertem a whippet fajtát, és most nem tudok dönteni. Olyan fajtát szeretnék,(+ úgy nevelném, ill. más fajta most nem játszik), aki mindenkivel jól kijön, idegenekkel is, akár a betörővel is. Társasági kutyust. Lakásban lakna, iskolába járna, hétköznap kb. 4 órát lenne egyedül, vinném sétálni, futni, futtatni, túrázni, tanítanám nem csak az alap dolgokra. Kezdő kutyás vagyok, de hosszú távú terveim között van a terápiás kutya kinevelése is (nem feltétlenül most, első egyednél), így alaposan megismerkednék a fajtával. A vizslával az a gondom, hogy nekem már túl "rámenős", nem kisgyereket szeretnék. Nyilván szeretném, ölelgetném, stb, de nem ő lenne az első számomra. A whippet fajtáról még csak annyit tudok, amennyit könyvekből, szakirodalomból megtudhatok, így elsősorban whippetes gazdik tapasztalatait várnám, illetve olyanok válaszait, akik alaposan ismerik mindkét fajtát. Köszönöm.

2017. jan. 30. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján mind a 2őt választhatod. A whippet jellemét annyira nem ismerem. Mondjuk nekem a 2 közül inkább vizsla:) szerintem okosabb és a megjelenése is jobban tetszik+ első kutyának jó választás szerintem. Lemozgatva le lenne+kutyasuli lesz arany élete lesz veled:)
2017. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az exemnek van whippetje, nem valami okos kutya, ha úgy tartja kedve, akkor lehet utána rohangálni, mert nem akar beszállni az autóba. Egész nap alszik, elvan a kis világában, ha van a közelben coursing pálya, akkor a kutyasuli helyett inkább oda járjatok. Nem ugat, nem jelez, emberekkel és kutyákkal kompatibilis. Ő csak arra való, hogy fusson, másra nem alkalmas.


A vizsla jóval intelligensebb, tanulékonyabb, nem annyira érzékeny, mint egy agár.


Természetesen, ha neked csak arra kell, hogy eljárkáljál vele ide oda, illetve városban laksz, végülis mindkettő fajta jó választás.

2017. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a kettő fajta jó hozzád. A whippet tán annyiban jobb, hogy kisebb, mint egy vizsla, de ha beindul, akkor nagyon megy. Amúgy az agarak olyanok kb mint a macskák, ha szaladgálnak akkor kis cirkálók, otthon meg kidőlnek a kanapén (a gazdival persze) és hangjuk nincs :D Társaságban igazi kis bohócok.


Szerintem ugyan úgy taníthatók, a gazdin múlik minden egyébként is, mert nincs hülye kutya. Válaszd azt, amelyik jobban tetszik, meg persze ha van rá kereted, mert a whippet drágább, mint a vizsla, 100+ biztos van.

2017. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

100 alatt is ki tudsz fogni már whippetet, ha mondjuk van valami szépség hibája, 2 tenyésztő van az országban, érdeklődni kell


ha vizsla, akkor fajtamentés :)

2017. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

A vizsla valóban borzalmasan tapadós és már szinte idegbeteg módon energikus, nem tudsz annyit mozogni vele, hogy fáradtnak lásd.

Nekünk sajnos az van és még csak 1 éves, ki tudja meddig él, nagyon megbántam, hogy elhoztam :((

A whippet sokkal nyugisabb kutya.

2017. febr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

utolsó mennyit fárasztod a kutyát?


kérdező . ha a tenyésztőnek elmondod milyen kutyát szeretnél, nem fogja a legaktívabb kutyát odaadni, inkább a legkevésbé aktívat (azért futni, kirándulni vele is simán eljárhatsz sőt..)

2017. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Whippet lenne a befutó :) Tudnátok mondani aktív (!) kenneleket, ahol érdeklődhetek? Amiket eddig találtam egy se volt, max 2014-ben frissítve. Néztem agár fajtamentést is, de jelenleg ott nincs whippet.
2017. febr. 1. 12:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
én is így jártam, csak németjuhász kennelekkel. A honlapokat már nem sok tenyésztő frissíti. Én úgy csináltam, hogy rákerestem a kennelre facebookon vagy a honlapon említett tenyésztő nevére és kiderült, hogy aktív a kennel, csak már facebookon van csak jelen, a honlapot nem frissíti. Szerintem próbáld így:)
2017. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os, az 5-ös, vizslás vagyok.

Programjainktól függően változó mennyit mozog a kutyánk (amúgy 2 van, de a másik nem vizsla, ő sokkal nyugisabb).

Van amikor csak 1,5-2 órát vannak lent, de ilyenkor sem pórázon, hanem a lakásunk melletti réten, folyóparton sétálunk, rohangálnak össze-vissza, játszanak más kutyákkal.

Viszont a vizslát ahová csak lehet, a párom magával viszi a sétákon kívül is és heti 1-2 alkalommal a közeli erdőbe is elmegyünk legalább fél napos kirándulásra ahol szintén el vannak engedve a kutyák.

Volt, hogy 30 km-el távolabbi faluba vitte kerékpár mellett, az oda-vissza 60 km és ez csak az út, előtte-utána is rohangált a kutya és akkor is kb. fél órát láttuk fáradtnak, utána feltöltődve ismét tettrekész volt.

Tudom, hogy egy vadászkutyának pont ilyennek kell lennie, aki szereti a fajtát annak ez biztos nagyon bejön, engem sajnos idegesít, én a nyugalmat szeretem.

2017. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
húú akkor tényleg jól belenyúltatok. Ennyivel már egy átlag vizslát le lehet fárasztani.
2017. febr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!