Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya sírás, mit tegyek?...

Kiskutya sírás, mit tegyek? (Mopsz,9 hetes)

Figyelt kérdés

Ma van nálunk 3. napja, szörnyűek vele az éjszakák, de megéri! Most 9 hetes, gyönyörű mopsz kiskutya, "tenyésztőtől", ismerősünknek két törzskönyves mopsza van, hobbi célra, de most mégis lettek kiskutyák, elajándékozta őket barátoknak úgy, hogy csak oltást, kezelést kellett fizetni.


Na de van egy kis probléma. Szegénykém nagyon sír, amint egyedül van hagyva. Ez legyen akár 1 perc... Felszerelés hiányában kibéleltem egy régi mikrós dobozt neki ágyneművel, finom puha törölközővel és most ott tölti az estéket, mivel még nem szobatiszta. Rá is térnék a lényegre:


Hárman vagyunk itthon jelenleg szüleimmel, mindhárman foglalkozunk vele. Én egésznap vele vagyok, hozzám ragaszkodik a legjobban. Délután Apukám ölében alszik picikét, együtt TV-znek, Anyukámmal szintén hasonló, viszont velem éli az életét, velem futkározik, játszik, sorolhatnám. Pótapukája lettem, ahogy az illik... Amikor már aludnánk, mindig elteszem a kis dobozába úgy, hogy az ágyam mellett van. Ekkor mindig úgy rakom be, hogy kifárasztottam, rögtön alukáljon is, na de van amikor megébred.. A hajnalok szörnyűek vele. Óránként megébred, nyüszít, sír, minden baja van. Nem szeretném elkényeztetni, viszont nekem ő az első "szobakutyám", aki a lakásban fog nevelkedni, az udvaron van kinn két Boxer, velük semmi ilyen probléma nem volt.


Milyen megoldás lehet erre a problémára? Most jelenleg azzal próbálkozom, hogy megvártam, közel negyed óra alatt, hogy abbahagyja a sírást, majd odamentem hozzá és megsimogattam, picit megnyugodott úgy látom... Picit nyüszögött, majd ha abbahagyta, kapott tőlem egy kis szem tápot, jutalmazgatom, ha csendbe van... kb. 10 másodperccel az után kapja, hogy abbahagyta a sírást. Jól csinálom vagy esetleg hülyeséget?


Második, tudnátok tippeket, tanácsokat adni, ti hogy neveltétek szobatisztaságra a kiskutyátokat? Őt attól félek lehetetlen lesz:-(


Kérlek titeket, ha nem is miattam, de a kiskutya érdekében segítsetek, ez elsősorban az ő javára fordulna, ha rendesen, csendben tudna alukálni... <3



2017. jan. 31. 05:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia ne várd , hogy 3 nap alatt szobatiszta lesz. Minden kaja , ivás és alvás után ki kell vinni az udvarra. Ha kinnt elvégezte a dolgát nagyon meg kell dicsérni. Még fogja tanulni, nekem is bent a volt a kutyusom mikor kicsi volt , o is egész éjszaka sírt, unatkozott.hol pisilni mentünk ki hol kakilni, ha ezek meg voltak megint sírt. megint kimentünk az udvarra, jelzem ez éjjel 1-2-3 felé volt.Ez honapokig így ment mire rájöttünk hogy unatkozik, azóta kinnt van, akkor volt olyan 4-5 hónapos . Ő mindent sírással jelzett. Mióta kinnt van nem sír, de ez nalatok nem opció. Na szóval , meg fogja
2017. jan. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

bocsi véletlen elküldtem

Na szóval minden kiskutya sír mikor kicsi, új a hely stb. A lényeg az hogy ne kelj fel minden nyuszitesre, mert rájön hogyha sír akkor mindent megkap. Ezért annál jobban fog sírni. Én úgy aludtam hogy bedugtam a fülem. Remélem tudtam segíteni, mondjuk kicsit összevissza lett.

2017. jan. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hasznos, köszönöm. :) Most kipróbáltam azt, hogy levártam, míg abbahagyta a sírást, odaültem mellé, kapott jutalomból egy szem kis tápot, imádja. Elmentem, nyüszített, abbahagyta, 20mp-re rá kapott ismét egyet... Most ideültem laptoppal mellé, kb. 2 méterre, nem lát ki a dobozából, bár gondolom tudja, hogy itt vagyok... Picit sírt, abbahagyta, kapott egyet, most nyugodtan alszik... Remélem ez bejön... :)
2017. jan. 31. 05:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hajnalban ébred, vidd ki pisilni. Biztosan kell neki, és nem szeretne a dobozába. Így lesz a leghamarabb szobatiszta. Ne félj, nem kell egész életedben hajnalban kivinned, de még nagyon pici, nem várható el tőle, hogy reggelig kibírja pisilés nélkül. Egyébként ne foglalkozz a sírással. Tudom, hogy nehéz, de meg kell tanulnia, hogy sírással nem ér el semmit.
2017. jan. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 aszlan ***** válasza:
20%
Van egy jo kis truk erre.tegyel mele egy flaakon neked vizet es egy asztali orat ami kegyeg.valami ami tik tak-kol.igy azt hiszi melett van egy kis testvére.az ora sziverst pótolja a meleg vizes flakon meg a test melegét.sok sikert.amugy idővel abba hagya.
2017. jan. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Most ugy vagyok vele, hogy eloszor is ne sirjon, ne feljen egyedul. Ha ez megvan, utana bekoltozhet a kis szobajaba, ahol mar az uriteses problemakat szeretnem kezelni. :)
2017. jan. 31. 07:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Ugye ez nem azt jelenti, hogy kutyapelenkára akarod szoktatni? Ne tedd, mert soha nem lesz akkor szobatiszta... Ha van kert, tanulja meg, hogy kint kell wc-zni, nem a házban. Erre már most szoktasd rá. Arra a kis időre nem lesz baja amíg végez.
2017. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy szinte lehetetlen, annyira kajla még... sőt, jelenleg nagyon hova kivinni sem tudom.. a hóba nem szívesen viszem ki, a garázsunkban meg jelenleg a boxerek alszanak, most is, ők meg morognak, ugatnak rá nagyon...
2017. febr. 1. 05:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz ha kiviszed az udvarra a dolgát végezni. Magadat szívatod csak meg a pelenkára szoktatással. Egyébként meg ha a boxerek szocializálatlanok/neveletlenek, akkor nem kellett volna új kutyát hazavinni... Főként hogy nem tudom miért a garázsban vannak, mikor a rövid szőrük és a jellemük is azt követelné hogy bent legyenek a melegben a gazdájukkal.
2017. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szegény boxerekkel ugye foglalkozol? ők nagyon játékos kutyák, minden nap nagyon sokat kéne velük játszani. és ugye viszed őket sétálni? a mopszot is fogod vinni? ugyetudod, hogy nekik is bent lenne a helyük, mivel teljesen rövid a szőrük, semmi nem védi őket? miért vettél egy harmadik kutyát, ha az első kettő nincs megnevelve? picit sztem olvass utána a kutyatartásnak :)
2017. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!